fbpx

Forex News

Lajmet e Tregtisë

Turqia Lëshon Ndalimin e Përdorimit të Kriptos për Pagesat si Rënie Lira

Sipas një botimi në gazetën zyrtare të qeverisë, banka qendrore turke (CBRT ose TCMB) ka njoftuar se do të lëshojë rregullore të rrepta për shpërdorimin e pagesave të kriptovalutave në vend. Banka kulmore e vendit vuri në dukje se "studimet mbi rregulloren në lidhje me shpërdorimin e aktiveve kripto në pagesa kanë […]

3 orë

USOIL (WTI) rifillon një trend në rritje, në pamundësi për të thyer rezistencën në $ 64 të lartë

Nivelet kryesore të rezistencës: 66.00 $, 70.00 $, 74.00 $ Nivelet kryesore të mbështetjes: 48.00 $, 44.00 $, 40.00 $ USIIL (WTI) Prirja afatgjatë: RangingUSOIL është në një lëvizje anash. Për tre ditët e fundit, nafta e papërpunuar ka qenë në një lëvizje në rritje. Lëvizja në drejtim të sipërm po përballet me rezistencë në nivelin më të lartë të fundit. Çmimi WTI është mbi mesataren lëvizëse që sugjeron një rritje të mundshme […]

4 orë

Dollari bie në tregjet e qeta ndërsa ari vazhdon tubimin e tij

Dollari po bie sot, por nuk ka shitje të mëtejshme në tregje të qeta. Sidoqoftë, dollari do ta përfundojë javën me performancën më të dobët, të ndjekur nga franga kanadeze dhe zvicerane. Sterling ra ndjeshëm sot por u shërua shpejt. Dollari Aussie dhe Zelanda e Re nuk po performojnë më mirë, duke konsoliduar fitimet e kësaj jave pasi të dy janë [their]

5 orë

EURJPY vazhdon veprimin e kufizuar, zgjat rikuperimin përpara nivelit 129.97

EURJPY Analiza e Çmimeve - 16 Prill Që nga fillimi i ditës, EURJPY ka qenë në një veprim të kufizuar mbi nivelin 129.97, megjithë modelet alternative të shmangies së rrezikut dhe rendimentet në rënie në tregun e bonove në SHBA. Çifti i monedhës testoi lartësinë 130.54 gjatë seancës tregtare të së Premtes. Nivelet kryesoreNivelet e rezistencës: 131.98, 131.00, 130.66Nivelet e mbështetjes: 129.56, 128.29, […]

5 orë

Russel 2000 i vendosur të rifillojë trendin e tij të sipërm!

Indeksi Russel 2000 tregton me 2257.85 në kohën e shkrimit dhe duket i gatshëm të hidhet më lart pasi të bëjë të pavlefshëm një korrigjim më të madh. Shkalla lëviz në një interval të ngushtë në flirtimin afatshkurtër edhe me një rezistencë dinamike. Teknikisht, indeksi mund të vërtetojë një lëvizje të mëtejshme lart së shpejti nëse merr […]

13 orë

GBPUSD tërhiqet nga nivelet e ulëta pas Brexit

Mbështetja kryesore: 1.3654 Rezistenca kryesore: 1.40 - 1.420 GBPUSD është mbledhur që kur ra në fund rreth 1.15 përsëri në janar 2020. Zona 1.3500 ishte një luftë për blerësit pasi që ky nivel ishte rivlerësimi i ndërprerjeve të pas Brexit. Historikisht një nivel kyç. Në një kornizë kohore më të shkurtër çmimi është tregtimi […]

14 orë

TRON bëhet lëshuesi më i madh i SH.B.A., parandalon Ethereum

Pas dy vitesh që kur integroi Tether (USDT) në bllokimin e saj, TRON (TRX) ka pastruar një moment të rëndësishëm duke tejkaluar Ethereum si rrjeti që mban shumën më të madhe të USDT. Në kohën e shtypit, më shumë se gjysma e të gjithë USDT po qarkullon në rrjetin TRON. Në vitin 2019, TRON dhe Tether, kompania pritëse e […]

15 orë

GBP / JPY tërheq nga niveli i fundit i fundit, më shumë shitje me gjasë

Nivelet kryesore të rezistencës: 150.000, 152.000, 154.000 Nivelet kryesore të mbështetjes: 146.000, 144.000, 142.000 GBP / JPY Çmimi Trendi Afatgjatë: Bearish GBP / JPY është në një lëvizje në rënie pas refuzimit të tij në nivelin 153.00. Çifti ka rënë dhe prishur nën SMA 21-ditore dhe po i afrohet SMA 50-ditore. Presioni i shitjes do të rifillojë nëse çmimi prishet dhe mbyllet nën […]

16 orë

Polkadot (DOT) është Ngecur nën 46 dollarë pasi çmimi luhatet midis 38 dhe 44 dollarë

Nivelet kryesore të rezistencës: 60 $, 62 $, 64 $ Nivelet kryesore të mbështetjes: 40 $, 38 $, 36 $ Polkadot (DOT) Çmimi Trendi Afatgjatë: Në zhvillim Për javën e kaluar, çmimi DOT ka qenë në një lëvizje anash pas refuzimit të tij në nivelin më të lartë të 46 $. Sot, Polkadot është në një korrigjim në rënie pasi çmimi luhatet midis niveleve 38 dhe 44 dollarë. Javën e kaluar, blerësit shtyn […]

18 orë

Çmimi i monedhës Binance (BNBUSD); Arinjtë mund të marrin përsipër Tregun BNB Mbajnë nivele $ 599

Analiza e Çmimit BNBUSD - 16 Prill Në rast se shitësit ishin në gjendje të shtynin Binance Coin nën nivelin e mbështetjes prej 503 $ dhe shandanin ditor afër tij, atëherë, çmimi mund të ulet më tej për të provuar nivelin e mbështetjes $ 420 dhe $ 364. Pamundësia për të thyer nivelin e mbështetjes prej 503 $, bullish […]

19 orë
Liderët e FX Forex News & Strategjitë
Brokerat Forex & Platformat e Tregtisë

Zgjedhja e ndërmjetësve më të mirë Forex për tregti

Të gjitha duken të thjeshta, por derisa të mos hasni ndërmjetësin më të keq, do të kuptoni se tregtia e Forex nuk është një shëtitje në park. Puna me ndërmjetësin më të mirë të Forex do të përcaktojë se sa të suksesshëm mund të bëheni në treg. Interesante, ka disa ndërmjetës në dispozicion, me pothuajse të gjithë ata që pretendojnë të jenë "më të mirët". Megjithatë, jo të gjithë japin atë që premtojnë ose thjesht ato që pretendojnë të ofrojnë. Prandaj, kërkon që të kaloni një milje shtesë për të përcaktuar se cili ndërmjetës është me të vërtetë më i miri për nevojat tuaja.

Brokerat Forex & Platformat e Tregtisë

Si i njohin ndërmjetësit aksionet për të investuar?

Të gjithë kanë një mundësi dhe kur bëhet fjalë për lojën e ndërlikuar të investimit dhe tregtimit, nuk ka asnjë ndryshim. Nëse keni dalë për të kërkuar rekomandime për stokun për të investuar, ju me siguri do të merrni disa prej tyre me secilin profesionist duke dhënë një arsye për zgjedhjet e tyre. Por pyetja qëndron, si i zgjedhin ndërmjetësit aksionet e duhura për të investuar?

Autori: Michael Fasogbon

Avatar

Michael Fasogbon është një tregtar profesionist Forex dhe analist teknik i kriptomonedhës me mbi pesë vjet përvojë tregtare. Vite mbrapa, ai u bë i apasionuar pas teknologjisë blockchain dhe kriptomonedhës përmes motrës së tij dhe që prej asaj kohe ka ndjekur valën e tregut.