fbpx

Ide tregtare

Ide tregtare

Monero (XMR) Price; Bulls May Break Up $322 price Level to Target $361

Monero (XMR) Price Analysis: April 11 In case the bulls continue to increase their momentum, the bulls may break up the $322 resistance level and Monero will increase towards $361 and $400 resistance levels. If the bears defend the resistance level of $322, the $281 level may be revisited, below it are $244 and $217 […]

1 s

NASDAQ 100 (NAS100) Rally Is Facing Rejection at Level 13855

Key Resistance Zones: 14000, 14100, 14200Key Support Zones: 13400, 13300, 13200 NASDAQ 100 (NAS100) Long-term Trend: BullishNAS100 index is an upward move. The index has been rising since March 9. The index has risen and it is retesting the previous historical price level at level 13885.85 to break above. On March 17 uptrend; a retraced […]

1 s

NZD / USD përballet me refuzim në nivelin 0.7050, mund të rifillojë presionin e shitjes

Nivelet kryesore të rezistencës: 0.7000, 0.7200, 0.7400 Nivelet kryesore të mbështetjes: 0.6200, 0.6000, 0.5800 NZD / USD Çmimi Trendi Afatgjatë: Çifti BearishNZD / USD ka qenë në një lëvizje në rënie, por çmimi i Kiwi po bën një korrigjim lart. Çifti u korrigjua lart në zonën e rezistencës në nivelin 0.7050 dhe u rezistua. Që nga 5 prilli, lëvizja në drejtim të sipërm po përballet me refuzim në […]

14 orë

Analiza e Çmimit të Ethereum (ETH): Eteri Luhatet Nën Rezistencën 2,150 $, Shitësit kërcënojnë të Shkurtër

Pikat kryesore të demave Ethereum luftojnë për të thyer rezistencën në 2,150 $ Ethereum ka një çmim të synuar prej $ 2500 Ethereum ETH) Statistikat aktuale Çmimi aktual: 2,142.55 $ Kapitalizimi i Tregut: 248,130,215,232 Vëllimi i Tregtisë: 23,662,694,684 $ Zonat kryesore të furnizimit: 2,000 $, $ 2,200 $, 2,400 $ 1,800 , 51,600 dollarë Analiza e çmimeve Ethereum (ETH) 1,400 Prill 11 Demat Ethereum janë ende duke luftuar për të kapërcyer rezistencën prej 2021 $. […]

15 orë

USOIL (WTI) tregton pak pasi blerësit dhe shitësit arrijnë një periudhë të pavendosmërisë

Nivelet kryesore të rezistencës: 66.00 $, 70.00 $, 74.00 $ Nivelet kryesore të mbështetjes: 48.00 $, 44.00 $, 40.00 $ USOIL (WTI) Trendi Afatgjatë: RangingUSOIL ishte më herët në një trend rritës. WTI u përball me refuzim në rezistencë 67.50 $. Tregu nuk pranoi të ulej 57.50 dollarë dhe rifilloi një lëvizje të kufizuar. Aktualisht, WTI po luhatet midis niveleve $ 57.50 dhe $ 67.50. Që nga 18 Mars, USOIL ka qenë në një kufij të kufizuar […]

2 ditë

EURJPY rikuperohet nga niveli 130.00, jen nën presion ndërsa prodhimi i SHBA rritet

Analiza e Çmimit EURJPY - 9 Prill Gjatë sesionit Evropian të së Premtes, EURJPY merr avull nga rimëkëmbja e ditës së mëparshme në nivelin 130.00 dhe vazhdon të ndjekë nivele më të larta rreth rajoneve 131.00. Çifti do të duhet të kapërcejë një barrierë përmbys 130.66 për të përmirësuar tërheqjen e saj drejt nivelit 131.00. Firma çdo ditë […]

2 ditë

EUR / AUD këmbë më e lartë në karta!

EUR / AUD flirton me një zonë të fortë rezistence pasi të kaloni mbi disa pengesa afatshkurtra. Dyshja kanë treguar sinjale përmbysjeje, por ne ende kemi nevojë për konfirmim para se të shkojmë shumë. Veprimi i çmimit tregoi se lëvizja në rënie ka mbaruar dhe se dyshja mund të zhvillojë një hap të ri më lart. Paqëndrueshmëria është e lartë në periudhën afatshkurtër, […]

2 ditë

GBP / JPY vazhdon lëvizjen e saj në rënie, mund të gjejë mbështetje në nivelin 149.57

Nivelet kryesore të rezistencës: 150.000, 152.000, 154.000 Nivelet kryesore të mbështetjes: 146.000, 144.000, 142.000 GBP / JPY Çmimi Trendi Afatgjatë: BullishGBP / JPY është në një trend në rritje, por aktualisht përballet me refuzim në nivelin 153.00. Kile po bie pas refuzimit në nivelin më të lartë të fundit. Çmimi i paundit ka thyer SMA-në 21-ditore dhe po i afrohet SMA-së 50-ditore. Një pushim më poshtë […]

2 ditë

Çmimi i Binance (BNBUSD) mund të rritet në 485 $, me kusht që niveli 420 $ të mos mbahet

Analiza e Çmimit BNBUSD - Prill 09 Rritja e mëtejshme e çmimit parashikohet për sa kohë që demat mbajnë ose rrisin vrullin e tyre dhe depërtohet niveli i rezistencës prej 420 $, atëherë, niveli i rezistencës në 485 $ dhe 545 $ mund të testohet. Ndarja e nivelit të çmimit $ 364 do të ekspozojë monedhën në 311 $ dhe 254 $ […]

2 ditë

Polkadot (DOT) thyen rezistencën me 40 dollarë, rinis trendin e sipërm

Nivelet kryesore të rezistencës: 40 $, 42 $, 44 $ Nivelet kryesore të mbështetjes: 30 $, 28 $, 26 $ Polkadot (DOT) Çmimi Trendi Afatgjatë: BullishNë 2 Prill, blerësit e shtynë çmimin DOT mbi rezistencën prej $ 40. Altcoin u mblodh në 46.74 dollarë të lartë por u rezistua. Me këtë shpërthim, kripto ka thyer lëvizjen e diapazonit të 20 shkurtit. Megjithatë, për 48 orët e fundit, monedha […]

2 ditë
Mësoni 2 Lajme dhe Strategji të Tregtisë Forex

Të gjitha ato që ju duhen në një portal të lajmeve Forex

Learn 2 Trade është një sit i destinuar për të pajisur tregtarët dhe investitorët me fakte dhe detaje të kërkuara për t'u bërë një person i suksesshëm në botën e tregtisë. Sot, të gjithë pretendojnë se janë më të mirët, por ne besojmë në 'dorëzimin'. Ne kemi gjithçka që duhet për të qenë një sit i lajmeve në Forex i besueshëm (dhe kalimi juaj).

Për të pasur sukses në sektorin e tregtisë financiare, supozohet se dikush ka një kuptim të thellë të tregjeve financiare në fusha të shumta. Këtu në Mëso 2 Tregtinë, ne kemi një ekip ekspertësh të cilët kanë përvojë tregtare në lidhje me të gjitha tregjet kryesore financiare si kriptovaluta, mallra, monedha dhe indekse që synojnë t'u japin tregtarëve dhe investitorëve njohuri të ekspertëve të tregtimit të faktorëve themelorë dhe teknikë të tregut.

Të gjitha gjërat Forex, 24/7

Njerëz të shumtë nga pjesë të ndryshme të botës vendosën të marrin pjesë në investime në monedha të huaja, të gjitha falë tregtisë mrekullisht të përshtatshme përmes internetit. Një nga elementët thelbësorë për të shijuar suksesin në këtë treg të lulëzuar është zgjedhja e ndërmjetësit ideal Forex dhe marrja e dorës në lajmet më të fundit të industrisë, si dhe analiza e tregut.

Kjo është ajo ku Learn 2 Trade mund të provojë të jetë kalorësi juaj në shkëlqimin e blinduar; Mësoni 2 Tregtia ofron lajme në kohë reale të tregut, ide tregtare, analiza të tregut, rekomandime tregtare dhe, më e rëndësishmja, sinjale Forex për tregtimin e Forex.

Mos harroni, vetëm një hap i gabuar, dhe do të keni një udhëtim të përafërt gjatë gjithë kohës, ose mund të përfundoni me kohën më të keqe që keni pasur për një kohë. Mësoni 2 Tregtia ka ndihmuar tregtarë të shumtë në të gjithë botën që tani po shijojnë suksesin dhe ne duam që ju të jeni një prej tyre. Këtu në Mëso 2 Tregtinë, ne ofrojmë vëmendje në kohë reale për mallrat kryesore, kriptovalutat, çiftet e monedhave dhe indekset, duke ofruar më tej ide tregtare dhe rekomandime dhe inspektim të thelluar 24/7.

Autori: Michael Fasogbon

Avatar

Michael Fasogbon është një tregtar profesionist Forex dhe analist teknik i kriptomonedhës me mbi pesë vjet përvojë tregtare. Vite mbrapa, ai u bë i apasionuar pas teknologjisë blockchain dhe kriptomonedhës përmes motrës së tij dhe që prej asaj kohe ka ndjekur valën e tregut.