Si të blini Ethereum 2021

Si të blini Ethereum 2021

Sa i përket produkteve të decentralizuara të kripto, Ethereum është një nga më të investuarit në mënyrë globale. Ndryshe nga mekanizmi i provës së punës të përdorur nga Bitcoin, ky rrjet kohët e fundit prova e aksioneve - duke e bërë atë edhe më të dëshirueshëm.

Nëse doni të dini si të blini Ethereum nga komoditeti i shtëpisë tuaj - qëndroni aty ku jeni.

Sot, ne thellohemi në gjithçka për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm kur investoni në këtë aktiv kripto fleksibël. Duke marrë parasysh mënyra të ndryshme për të blerë Ethereum, strategjitë e investimeve dhe si të gjeni një ndërmjetës të besuar.

 

eToro - Bleni dhe Investoni në Asete

Vlerësimi ynë

 • Bleni mbi 2,400 aksione
 • Tregtoni mijĂ«ra CFD
 • Depozitoni fonde me njĂ« kartĂ« debiti / krediti, portofol elektronik, ose llogari bankare dhe PayPal
 • E pĂ«rsosur pĂ«r tregtarĂ«t e rinj dhe e rregulluar shumĂ«
 • VetĂ«m kriptot e vĂ«rteta janĂ« nĂ« dispozicion pĂ«r pĂ«rdoruesit e SH.B.A.
75% e llogarive të investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues. Ju duhet të konsideroni nëse keni mundësi të merrni rrezikun e lartë të humbjes së parave tuaja.

 

Tabela e PĂ«rmbajtjes

   

  Si të blini ethereum në 10 minuta - Udhëzues i shpejtë

  Para se të blini Ethereum, do të duhet të bashkoheni në një broker që mund të lehtësojë blerjen tuaj. Me fjalë të tjera, ai që mund të ofrojë qasje në tregun në fjalë.

  Mos u shqetëso nëse nuk ke kohë ta lexosh këtë udhëzues plotësisht tani - nëse dëshiron të fillosh, mund të ndiqni udhëzuesin tonë të zjarrit të shpejtë më poshtë.

  • Hapi 1: Kaloni te njĂ« kredibil ndĂ«rmjetĂ«si i kriptomonedhave - eToro mban licenca nga 3 juridiksione dhe ju mund tĂ« blini Ethereum pa paguar asnjĂ« komision.
  • Hapi 2: Zgjidhni 'Bashkohu tani' pĂ«r tĂ« hapur njĂ« llogari - futni detajet e nevojshme sipas kutisĂ« sĂ« regjistrimit nĂ« ekranin tuaj.
  • Hapi 3: Si dĂ«shmi e identitetit, ngarkoni njĂ« kopje tĂ« qartĂ« tĂ« ID tuaj tĂ« fotografisĂ« - tĂ« tilla si njĂ« pasaportĂ« ose leje drejtimi. Ju gjithashtu do tĂ« duhet tĂ« dĂ«rgoni vĂ«rtetimin e adresĂ«s siç Ă«shtĂ« fatura e shĂ«rbimeve ose deklarata bankare.
  • Hapi 4: PĂ«r tĂ« financuar llogarinĂ« tuaj tĂ« re, futni shumĂ«n qĂ« dĂ«shironi tĂ« depozitoni dhe zgjidhni nga shumĂ« mĂ«nyra pagese tĂ« disponueshme nĂ« eToro. Pasi tĂ« jeni kĂ«naqur - 'Konfirmo'
  • Hapi 5: KĂ«rkoni pĂ«r Ethereum dhe klikoni nĂ« "Tregti". Tani mund tĂ« krijoni njĂ« porosi 'blerje' dhe tĂ« futni shumĂ«n qĂ« dĂ«shironi tĂ« blini

  Sapo keni bërë investimin tuaj të parë pa komision në Ethereum në eToro!

  Zgjidhni një ndërmjetës të besuar Ethereum

  Siç u përmend më lart, do t'ju duhet një ndërmjetës për të blerë Ethereum. Për t'ju kursyer orë të tëra hulumtimesh të thella, ne kemi ngushtuar platformat më të mira Ethereum në pesë.

  1. eToro - Komisioni më i mirë ZERO Ethereum Broker 2021

  Ky ndërmjetës me vlerësime të larta ka qenë në ballë të revolucionit fintech për më shumë se një dekadë. Siç thamë, eToro do t'ju tarifojë zero komision kur investoni ose tregtoni Ethereum! Tani kjo është jashtë mënyrës se si ne mund të zhytemi në atë që tjetër ofron kjo platformë.

  Përveç Ethereum, platforma mund t'ju ofrojë qasje në 15 monedha të tjera kriptomonedha - të gjitha janë në dispozicion për të investuar në tradicionalisht ose për të tregtuar si CFD. Kjo përfshin monedhat fiat si dollarë amerikanë, paund britanik, jen japonez dhe dollarë australianë.

  Kur të vijë koha për të diversifikuar, ju mund të zgjidhni midis mijëra tregjeve të ndryshëm - i cili mbulon aksione, indekse, ETF, Forex dhe mallra. Për më tepër, ky ndërmjetës ofron levave. Ashtu si me të gjithë ndërmjetësit e rregulluar, shuma e ofruar do të varet nga vendi ku ndodheni. Rregullorja është shumë e rëndësishme, kështu që ne kurrë nuk do të rekomandojmë një platformë që nuk mban një licencë të ligjshme.

  Në eToro, ndërmjetësi rregullohet nga tre autoritete kryesore - FCA, CySEC dhe ASIC. Uebfaqja është shumë e lehtë për t’u naviguar dhe ju do të jeni në gjendje të blini dhe shisni Ethereum duke përdorur një mori të llojeve të pagesave. Kjo përfshinë kuletat elektronike si PayPal dhe Skrill, transferimin bankar dhe kartat e kreditit dhe debitit të mbështetur nga Visa dhe MasterCard.

  Para se të shpenzoni para të gatshme, mund të dëshironi të shkulni aftësitë tuaja duke përdorur një lehtësim të tregtimit demo? eToro do t'ju japë një llogari të ngarkuar me 100,000 dollarë para letre. Për më tepër, kur të jeni gati të kaloni në një llogari reale, mund të blini Ethereum nga vetëm 25 dollarë lart.

  Vlerësimi ynë

  • Platforma Ethereum miqĂ«sore pĂ«r pĂ«rdoruesit
  • Investime kriptore pa komisione
  • Pranon shumĂ« mĂ«nyra tĂ« ndryshme pagese
  • NĂ«se nuk Ă«shtĂ« llogari e financimit nĂ« dollarĂ« amerikanĂ« - 0.5% tarifĂ« kĂ«mbimi e pagueshme
  75% e investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues

  2. EightCap - Ethereum CFD Platformë me Hyrje në MT5

  Ofruesi i Ethereum EightCap u themelua në vitin 2009 dhe ofron mbi 200 tregje të ndryshme. Kjo përfshin CFD në kriptovaluta, indekse, Forex dhe shumë aksione blu-chip. Kur bëhet fjalë për të aplikuar levave në Ethereum CFD, shumica e banorëve të BE do të ofrohet deri në 1: 2, dhe shumë banorë jo-BE mund të kenë qasje deri në 1:25.

  Për më tepër, ju do të jeni në gjendje të përdorni çiftet e kriptos duke përfshirë ETH / USD mbi një bazë pa komision - me kusht që të regjistroheni në llogarinë 'Standard'. Ekziston gjithashtu një llogari 'Raw' për njerëzit që investojnë shuma më të mëdha. Megjithëse komisioni për këtë ofertë ngarkohet me 3.50 dollarë për transaksion, ju shpesh nuk do të paguani asgjë në spread.

  Ju mund të vendosni me lehtësi porosi, të përdorni shumë tregues teknikë dhe të përdorni informacionin arsimor nën një çati duke sinkronizuar llogarinë tuaj deri në MT5. Kjo gjithashtu ju mundëson qasjen në veçoritë e automatizuara dhe mjetet e tjera të tregtimit. Easyshtë e lehtë të bësh porosi në këtë platformë, por nëse ke nevojë për më shumë praktikë mund të përdorësh llogarinë demo falas që ofrohet.

  EightCap rregullohet nga organi rregullator i rreptë ASIC, kështu që ju të mund të përdorni CFD të monedhës së kriptuar në një mjedis të sigurt. Sa i përket mënyrave të pagesës, ndërmjetësi është i pajtueshëm me kartat e kreditit dhe debitit, si dhe kuletat elektronike si Neteller dhe Skrill. Për më tepër, ju mund të depozitoni fonde në llogarinë tuaj me më pak se 100 dollarë.

  Vlerësimi LT2

  • Mban njĂ« licencĂ« nga organi rregullator ASIC
  • Llogari standarde pa komision
  • Punon nĂ« mĂ«nyrĂ« harmonike me MT5
  • Nuk ka stoqe nĂ« modalitetin e llogarisĂ« demo
  Kapitali juaj rrezikon të humbasë kur tregton CFD në këtë platformë

  3. Capital.com - Platforma e Re tregtare miqësore e Ethereum - Depozita minimale është 20 dollarë

  Ndërmjetësi CFD Capital.com jo vetëm që përfshin Ethereum midis ofertave të tij, por edhe mbi 3,000 tregje alternative. Kjo përfshin një mori kriptomonedhash të tjera - përveç Forex, mallrave, indekseve dhe aksioneve. Ju mund të blini dhe shisni kripto CFD 100% pa komision në këtë broker.

  Për sa i përket mbrojtjes, Capital.com është aprovuar dhe rregulluar si nga CySEC ashtu edhe nga FCA. Për më tepër, Ethereum mund të tregtohet kundër shumë monedhave fiat. Kjo përfshin dollarin australian, kronën suedeze, randin e Afrikës së Jugut, peson meksikan, dollarin e Zelandës së Re dhe gjithashtu kripto-asetet si Bitcoin. Karakteristikat në këtë ndërmjetës kripto të vlerësuarat më të larta përfshijnë uebina, lajme, kalendarë ekonomikë dhe depërtim analitik.

  Për më tepër, ka shumë kurse që mbulojnë instrumente dhe tregje specifike financiare. Ka disa llogari për të zgjedhur, megjithatë, nëse jeni një tregtar i ri, mund të dëshironi të qëndroni me llogarinë 'Standard'. Ekziston gjithashtu një strukturë demo falas për të përfituar - dhe ju mund të kaloni në tregtimin e parave të vërteta sa herë që dëshironi me një klikim të një butoni.

  Depozita minimale për të tregtuar Ethereum në Capital.com është 20 dollarë dhe ju mund të financoni llogarinë tuaj përmes transferit bankar ose një karte krediti / debiti. Përndryshe, ju mund të përdorni kuleta elektronike të tilla si Skrill, megjithatë, kjo varet nga vendndodhja juaj.

  Vlerësimi ynë

  • Nuk ngarkon asnjĂ« komision pĂ«r kriptovalutat
  • DepozitĂ« minimale thjesht 20 dollarĂ«
  • TĂ« licencuar nga organet rregullatore Tier-1 CySEC dhe FCA
  • Mungesa e analizave themelore tĂ« bazuara nĂ« Ethereum
  82.61% e investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues

  4. AvaTrade - Platforma Ethereum me Grumbuj Mjetesh të Analizës Techincal

  AvaTrade ofron qasje në grumbuj CFD, duke mbuluar Ethereum dhe kriptovaluta të tjera, indekse, ETF, mallra, bono dhe aksione. Të gjitha mund të tregtohen në bazë të komisioneve. Kur bëhet fjalë për mjetet e analizës teknike - ka një bollëk në AvaTrade. Kjo përbëhet nga strategji të shumta, udhëzime mësimore, tregues, mësime specifike të aseteve, llogaritës ekonomikë dhe AvaProtect.

  Nëse jeni të interesuar të përdorni një strukturë demo falas ndërsa mësoni se si të tregtoni Ethereum, AvaTrade ofron një me një bilanc prej $ 10,000 në fonde letre. Nëse, megjithatë, dëshironi të filloni tregtimin duke përdorur para të vërteta nga kompensimi, depozita minimale është 100 $. Për më tepër, nëse jeni përdorues i MT4 mund ta lidhni llogarinë tuaj AvaTrade mjaft lehtë.

  Përndryshe, nëse preferoni të mos shkarkoni ndonjë softuer, mund të qëndroni në platformën e pronarit. Kjo përfshin një përzgjedhje të mirë të mjeteve të tregtisë. Nëse dëshironi të jeni të shoqërueshëm kur tregtoni Ethereum, mund të shikoni aplikacionin AvaSocial. Kjo karakteristikë është e shkëlqyeshme për të fituar njohuri të tregut nga ekspertë dhe kolegë investitorë - si dhe për t'ju dhënë mundësinë të automatizoni tregtinë tuaj.

  AvaTrade shërben mbi 100 vende dhe rregullohet nga disa juridiksione si UEA, Afrika e Jugut dhe BE. Si i tillë, ju mund të prisni një shërbim transparent dhe të ndershëm. Për më tepër, ka shumë lloje pagese të pranuara. Kjo përfshin transferta, karta krediti kryesore dhe e-kuleta elektronike si Qiwi, Neteller, Skrill dhe Boleto.

  Vlerësimi ynë

  • DepozitĂ« minimale vetĂ«m 100 dollarĂ«
  • Rregulluar nĂ« shumĂ« vende duke pĂ«rfshirĂ« JaponinĂ«, BE dhe AfrikĂ«n e Jugut
  • Hyni nĂ« CFD tĂ« Ethereum ndĂ«rsa paguani 0% komision
  • Tarifa e administratorit me çmim tĂ« lartĂ« pas 12 muajsh tĂ« mos tregtimit
  75% e investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues

  5. EuropeFX - Vend i rregulluar i tregtimit të Ethereum-it me disa platforma

  Në brokerimin CFD EuropeFX, ju mund të përdorni tregje duke përfshirë kriptovalutat, indekset, aksionet, valutat e para dhe mallrat. Ka gjashtë llogari të mëdha në dispozicion përmes kësaj platforme, kështu që nuk do të keni mungesë zgjedhjeje.

  Nëse jeni ende duke mësuar se si të tregtoni Ethereum, ka të ngjarë të jeni më mirë të regjistroheni për të filluar llogarinë 'Standard' pa komision. Sidoqoftë, ky është një ndërmjetës tjetër online në listën tonë që punon mirë me suitat e tregtisë së palëve të treta siç është MT4. Përndryshe, nëse preferoni të përdorni platformën vendase për të shmangur instalimin e softuerit - EuroTrader 2.0 ofron grumbuj mjetesh tregtare.

  Kur bëhet fjalë për sigurinë, platforma rregullohet nga CySEC, kështu që nuk ka dyshim në ligjshmërinë e kompanisë. EuropeFX do t'ju lejojë të depozitoni fonde në llogarinë tuaj duke përdorur një shumëllojshmëri të llojeve të pagesave, të tilla si transferimin bankar, kartat e debitit dhe të kreditit dhe kuletat elektronike duke përfshirë Webmoney, Neteller dhe Skrill.

  Depozita minimale në këtë broker është 200 dollarë. Ju lutemi vini re se në disa pjesë të botës nuk do të jeni në gjendje të transferoni para në llogarinë tuaj EuropeFX duke përdorur kuletat elektronike.

  Vlerësimi ynë

  • MĂ« i pĂ«rshtatshĂ«m pĂ«r tregtarĂ«t e kripto tĂ« sezonit
  • Ethereum CFD pa komision
  • Rregulluar nga CySEC
  82.61% e investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues

  Merrni parasysh Strategjinë tuaj të Ethereum

  Para se të mësoni siç duhet të blini Ethereum, do të duhet të mendoni se çfarë strategjie mund të përdorni.

  Shikoni më poshtë dy mënyrat më të zakonshme për të blerë dhe shitur Ethereum.

  Blej dhe mbaje Ethereum

  Një mënyrë e njohur për të hyrë në tregjet e Ethereum është duke përdorur një strategji blerjeje dhe mbajtjeje. Më pas, kjo do t'ju shohë duke blerë ETF dhe duke mbajtur monedhat dixhitale për muaj ose vite në të njëjtën kohë.

  Sa i përket hyrjes në Ethereum për të blerë, ka rrugë të ndryshme që mund të merrni. Për shembull, ju mund të blini Ethereum përmes një shkëmbimi kriptomonedhe, megjithëse duhet thënë që këto hapësira shpesh janë të lira nga rregullimi. Për arsye sigurie, opsioni më i mirë është blerja e aktiveve kripto përmes një brokerimi të licencuar.

  Në fund të fundit, qëllimi i kësaj strategjie është të mbajë kriptovalutat tuaja derisa të dalloni një mundësi potencialisht fitimprurëse.

  Shihni një shembull të shpejtë më poshtë:

  • Ethereum Ă«shtĂ« me çmim 1,770 dollarĂ« por ju mendoni se Ă«shtĂ« nĂ«nvlerĂ«suar
  • Si i tillĂ«, ju vendosni njĂ« 1,000 dollarĂ« blej PĂ«r
  • KalojnĂ« 11 muaj dhe ju parashikuat saktĂ« - Ethereum Ă«shtĂ« rritur me 26% nĂ« njĂ« vlerĂ« prej 2,230 $
  • TĂ« kĂ«naqur me fitimet tuaja, ju arkĂ«toni investimet tuaja me njĂ« shes PĂ«r
  • Nga investimi juaj fillestar prej $ 1,000, ju bĂ«tĂ« njĂ« fitim prej $ 260

  Ç'është më e rëndësishmja, kur miratoni këtë strategji, është gjithashtu e rëndësishme të merrni parasysh se si do të shkoni dyqan monedhat tuaja. Së pari, ekziston mundësia që t'i kujdeseni vetë përmes një kripto-portofoli privat.

  Siç mund ta dini tashmë kjo do të thotë që ju jeni plotësisht përgjegjës për mbajtjen e monedhave tuaja të sigurta nga hakerat. Ju gjithashtu duhet t'i besoni vetes për t'u kujdesur për çelësin e gjatë privat të nevojshëm për të hyrë në Ethereum tuaj.

  Përndryshe, ju mund ta ruani Ethereum tuaj në një broker të vlerësuar si eToro. Platforma është e rregulluar dhe do t'ju lejojë të ruani monedhat tuaja në mënyrë të sigurt pa asnjë pagesë shtesë. Për më tepër, nuk ka nevojë të shqetësoheni për hyrjen në Ethereum tuaj - pasi ju mund të arrini blerjen tuaj shumë lehtë dhe në çdo kohë.

  Ethereum tregtar

  Kur merrni parasysh se si të blini Ethereum, ekziston gjithashtu mundësia e tregtisë afatshkurtër përmes CFD (Kontratat për Diferencat). Për ata që nuk janë në dijeni, CFD-të ju mundësojnë të hipotezoni në rritje ose rënie të vlerës së aktivit themelor - pa pasur nevojë ta zotëroni atë.

  Tregtimi i CFD-ve të Ethereum përfshin parashikimin e rritjes ose uljes së kursit të këmbimit të një çifti. Dy kategoritë e dallueshme të çifteve kripto që do të shihni në ndërmjetësit në internet janë 'kripto-fiat' dhe 'kripto-kripta'.

  Në rast se nuk e dini, një palë kripto-fiat përmban një monedhë dixhitale dhe një të shtypur nga qeveria. Ethereum kundrejt dollarëve amerikanë është treguar ETH / USD. Mund të shoqërohet gjithashtu me euro, paund të Mbretërisë së Bashkuar, jen japonez, dollarë australianë dhe më shumë.

  Tregtimi i çifteve të kripto-kriptove do t'ju shohë duke tregtuar Ethereum me një kriptovalutë tjetër - siç është Bitcoin. Kjo do të shfaqet si ETH / BTC. Çifte të tjera të njohura kripto-kripto janë ETH / LTC (Litecoin) dhe ETH / XRP (Ripple). Ç'është më e rëndësishmja, asnjë ndërmjetës nuk është i njëjtë, kështu që nëse jeni të etur për një palë të veçantë Ethereum, është e rëndësishme të siguroheni që ai të jetë i disponueshëm në platformën tuaj të zgjedhur kripto.

  Një nga gjërat më tërheqëse për CFD-të është se ato ju mundësojnë të shkoni si gjatë ashtu edhe në të shkurtër. Ergo, nëse mendoni se Ethereum po shkon drejt një nosedive për sa i përket çmimit - ju do të jeni në gjendje të fitoni nga rënia e vlerës së tij.

  Ç'është më e rëndësishmja, CFD-të kanë për detyrë të ndjekin çmimin në botën reale të pasurisë në fjalë, kështu që gjithmonë do të pasqyrojnë vlerën e tregut.

  Shihni një shembull më poshtë:

  • Ethereum kundrejt juan kinez Ă«shtĂ« me çmim 11,685
  • Si tĂ« tilla, CFD-tĂ« ETH / CNH vlerĂ«sohen gjithashtu nĂ« 11,685
  • Pas kryerjes sĂ« analizave nĂ« çift, ju besoni se Ă«shtĂ« i mbivlerĂ«suar
  • Si pasojĂ«, ju vendosni njĂ« 500 dollarĂ« shes PĂ«r
  • NjĂ« javĂ« mĂ« vonĂ« ETH / CNH nĂ«se nĂ« 9,581 ÂĄ - qĂ« tregon njĂ« rĂ«nie prej 18%
  • KĂ«naqur me fitimin tuaj prej $ 90 ($ 500 Ă— 18%) - ju arrini para me njĂ« blej PĂ«r

  PĂ«r sqarim:

  • Ju besonit se do ta bĂ«nte Ethereum humb vlera, kĂ«shtu qĂ« ju shkuat i shkurtĂ«r. Kjo do tĂ« bĂ«het duke vendosur njĂ« shes porositni nĂ« brokerimin tuaj tĂ« zgjedhur
  • NĂ«se, nga ana tjetĂ«r, mendoni se monedhat kripto do ngrihem nĂ« vlerĂ«, ju duhet tĂ« shkoni gjatĂ« duke krijuar njĂ« blej PĂ«r

  Për ata që nuk janë në dijeni, CFD-të ju mundësojnë gjithashtu të aplikoni levave në tregtinë e Ethereum. Levave tregohet si një raport ose shumëfish të tilla si 1: 5 ose 5x dhe ju mundëson për të rritur aksionet tuaja. Në rastin e 1: 5, kjo e rrit pozicionin tuaj 5-fish.

  Disa tregtarë mund të marrin në dorë aq levë sa të duan, të tjerët do të kufizohen. Kjo varet kryesisht nga vendi ku jetoni. Në Evropë, për shembull, leva e kripto-aseteve është kufizuar në 1: 2. Kjo do të thotë me 100 $, ju ende mund të hapni një pozicion prej $ 200.

  Shikoni shembullin tonë të mëparshëm të ETH / CNH, këtë herë me levave:

  • Me krijimin e njĂ« porosie shitje prej 500 $ nĂ« ETH / CNH - ju aplikoni leve 1: 2
  • Pozicioni juaj tani vlen 1,000 dollarĂ«.
  • Si e tillĂ«, kur kjo palĂ« bie me 18% - ju bĂ«ni fitim $ 180 nĂ« vend tĂ« $ 90 ($ 1,000 * 18%)

  Veçanërisht, qytetarët e SH.B.A. dhe MB nuk do të jenë të ligjshëm për CFD kripto - as leva që ata ftojnë. Po aq e rëndësishme, ndërsa ndikimi në mënyrë të qartë mund të bëjë mrekulli kur tregu shkon në rrugën tuaj - ai mund të zmadhojë humbjet tuaja gjithashtu.

  Ku të blini Ethereum

  Kur shqyrtojmĂ« se si tĂ« blejmĂ« Ethereum, procesi i mendimit natyror na çon te ku. Siç e kemi thĂ«nĂ« tashmĂ«, ju mund tĂ« blini aktive kripto nĂ« shkĂ«mbime tĂ« parregulluara, ose mundĂ«sisht pĂ«rmes njĂ« tĂ« besuari platformĂ« tregtare.

  Blini Kartelën e Debitit Ethereum

  Shumica dërrmuese e ndërmjetësve të ditëve moderne do t'ju mundësojë blerjen e Ethereum duke përdorur një kartë debiti. Me këtë tha, është e rëndësishme të jesh i vetëdijshëm se kjo mund të vijë me pagesë, në varësi të platformës.

  eToro shprehet në USD. Si i tillë, do të tarifoheni nga një tarifë e vogël shkëmbimi prej 0.5% nëse nuk depozitoni fonde në dollarë amerikanë. Në të kundërt, Coinbase vendos një tarifë 3.99% për të gjitha transaksionet me karta debiti. Nga ana tjetër Binance tarifon diku në intervalin prej 3% deri 4%, varësisht nga vendndodhja juaj.

  Blini Kartë krediti Ethereum

  Një tjetër mundësi është të blini Ethereum duke përdorur një kartë krediti. Jini të vetëdijshëm se ndonjëherë ka disa pengesa me këtë mënyrë pagese. Para së gjithash, disa kompani të kartave të kreditit marrin një tarifë paradhënie parash në rajonin prej 3-5%. Për më tepër, mund të zbuloni se lëshuesi i kartës suaj nuk lejon blerje të kriptovalutave.

  Në eToro - për sa kohë që po depozitoni fonde në llogarinë tuaj duke përdorur dollarë amerikanë - nuk do të tarifoheni asnjë cent kur bleni dhe shisni përmes kartës së kreditit. Nëse nuk është USD, atëherë tarifa është vetëm 0.5%.

  Bleni Ethereum Paypal

  A e dini se mund të blini edhe Ethereum me PayPal? Me atë që tha, udhëzuesi ynë zbuloi se jo shumë ndërmjetës e pranojnë këtë lloj pagese.

  Sidoqoftë, në eToro mund të depozitoni dhe blini Ethereum duke përdorur këtë portofol të njohur elektronik me klikimin e një butoni. Për më tepër, në këmbë të gjatë kripto tregtare platforma AvaTrade gjithashtu do t'ju mundësojë depozitimin e fondeve përmes PayPal. Pastaj mund të tregtoni Ethereum CFD pa komision.

  ATM Ethereum

  Ka pothuajse 20,000 kripto ATM në të gjithë botën. Ndërsa disa thjesht ofrojnë Bitcoin - shumë prej tyre ju lejojnë të blini Ethereum. Për të sqaruar, makinat e rregullta të parave që ne përdorim për të tërhequr para të prekshme ndryshojnë disi nga ATM-të e Ethereumit.

  Në mënyrë të veçantë, në vend se të bëni një tërheqje fiat - ju do të futni para në dorë të qeverisë si dollarë amerikanë ose euro në makinë në mënyrë që të blini monedha kriptomonedha. Tjetra, ju do të zgjidhni shumën që dëshironi të blini, vendosni paratë tuaja në makinë dhe monedhat dixhitale do të shtohen në portofolin tuaj të kriptos.

  Veçanërisht, kjo konsiderohet të jetë një nga mënyrat më të shtrenjta për të blerë Ethereum, kryesisht për shkak të tarifave të komisionit zhvatës. Në varësi të vendndodhjes së ATM - kjo mund të jetë më shumë se 10% e blerjes tuaj të kriptos.

  Strategjitë Ethereum

  A keni menduar ndonjëherë se cilat teknika dhe strategji Ethereum mund të dëshironi të shtoni në kornizën tuaj? Kjo mund të përfshijë mesataren e kostos së dollarit, ose ndoshta duke përdorur sinjale kripto për të zvogëluar kurbën e të nxënit.

  Shikoni më poshtë.

  Mesatarja e kostos së dollarit

  Një nga strategjitë më të njohura dhe të drejtpërdrejta të investimeve për t'u zbatuar është mesatarja e kostos së dollarit. Për të filluar, mendoni se sa para mund të doni ose do të donit t'i kushtonit blerjes së Ethereum. Kjo mund të përpunohet në baza javore ose mujore.

  Për shembull, mund të vendosni të lini mënjanë 100 dollarë në muaj për të blerë Ethereum, duke shpenzuar 25 dollarë në javë për monedha. Ideja është që të ndërtoni portofolin tuaj të investimeve gradualisht, në vend që të fryni gjithçka në llogarinë tuaj në një blerje.

  Blini zhytjen

  Ekziston një thënie në mesin e komunitetit investues / tregtar - "mos kap thikën që bie". Kjo do të thotë që ju duhet të mbani lart derisa çmimi të zbresë.

  Sidoqoftë, kjo nuk duhet të ngatërrohet me 'blerjen e rënies' - e cila do të shohë se ju përfshini sistemin mesatar të kostos së dollarit kur Ethereum është në mes të një rënie të mprehtë të çmimit - dhe / ose bleni atë kur gjërat të rregullohen.

  Shihni një shembull më poshtë:

  • Vjen nĂ« vĂ«mendjen tuaj se vlera e Ethereum ka rĂ«nĂ« ndjeshĂ«m nga 11,709 $ nĂ« 9,601 $
  • Kjo pĂ«rfaqĂ«son njĂ« rĂ«nie prej 18% tĂ« çmimit
  • Si i tillĂ« filloni tĂ« blini pak Ethereum dhe shpesh pasi çmimi vazhdon tĂ« bjerĂ«

  Siç mund ta shihni, duke blerë zhytjen do të jeni në një pozitë më të mirë për të fituar fitime - kur monedhat dixhitale në mënyrë të pashmangshme rriten me vlerë më tej. Përndryshe, disa tregtarë dhe investitorë preferojnë të mbajnë lart derisa tregu të vendoset.

  Diversifikimi

  Për sa i përket portofolit tuaj të investimeve, diversifikimi nuk është vetëm një mënyrë për të rritur kthimet tuaja, por edhe mbrojtje ndaj paqëndrueshmërisë së tregut. Për të shpjeguar më tej, ju mund të filloni duke kërkuar të blini vetëm Ethereum - por kjo do të thotë që do të ekspozoheni ndaj një tregu të vetëm për mirë ose për keq.

  Përndryshe, ju mund të zbusni rrezikun tuaj duke përfshirë gjithashtu monedha të tjera dixhitale si Ripple, Bitcoin Cash, Polkadot dhe të tilla. Me atë që tha - një nga mënyrat më të mira për të diversifikuar portofolin tuaj është duke shtuar plotësisht asete të ndryshme.

  Gjë përgjatë vijave të arit ose aksioneve. Këto janë opsione të njohura sepse ato sillen në një mënyrë tjetër ndaj monedhave dixhitale. Duke përhapur investimet tuaja në klasa të ndryshme investimesh, nëse një aktiv në shportën tuaj nuk po ecën shumë mirë, performanca e dobët e tij zakonisht do të kundërveprohet nga një aktiv me performancë të mirë.

  Sinjalet e tregtimit Ethereum

  Një strategji tjetër e dobishme për të përfshirë janë sinjalet tregtare. Siç kemi shpëtuar, kjo ju kursen që të mësoni sa më shumë para se të filloni. Nuk është sekret që analiza teknike luan një rol shumë të rëndësishëm në tregtinë e kriptovalutave, megjithatë, problemi është të mësosh se mund të zgjasë kaq shumë kohë.

  Sinjalet e tregtimit të Ethereum janë si sugjerime. Secili sinjal zakonisht përfshin asetin që do të tregtohet, nëse duhet të shkojë gjatë (të blejë) apo i shkurtër (të shesë), dhe gjithashtu këshilla mbi atë se çfarë kufizon çmimin e porosisë për t'u vendosur. Shërbimet më të mira të sinjalit do të përfshijnë gjithashtu një urdhër ndalimi-humbjeje dhe përfitimi. Thënë thjesht, një ekip tregtarësh dhe analistësh të stazhionuar kërkojnë tregjet për mundësi të fitimit të parave dhe ndajnë rezultatet.

  Më shpesh kjo bëhet përmes aplikacionit të koduar të mesazheve Telegram. Këtu në Mëso 2 Trade, ne ofrojmë falas Sinjalet e tregtimit të Ethereum, si dhe një shërbim Premium me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

  Si të blini Ethereum Online - Përparim i plotë

  Në këtë pikë në udhëzuesin tonë, ju me siguri po ndiheni gati për të filluar. Nëse keni investuar ose tregtuar më parë - kjo pjesë do të njihet menjëherë.

  Për ata që nuk kanë përvojë në hapësirë ​​- shikoni një përshkrim të plotë më poshtë se si të blini Ethereum sot! Ne jemi duke përdorur eToro në shembullin tonë, pasi ndërmjetësi i rregulluar ju lejon të blini Ethereum pa komision dhe blerja minimale është vetëm 25 $.

  Hapi 1: Regjistrohuni me një ndërmjetës Ethereum

  Kaloni në faqen zyrtare të eToro dhe klikoni "Bashkohu tani".

  Tani mund të plotësoni kutinë e regjistrimit në përputhje me rrethanat. Siç mund ta shihni kjo përfshin emrin tuaj, postën elektronike - dhe kërkesat e zakonshme të KYC.

  Hapi 2: Ngarko disa identifikime

  Ju gjithashtu do të duhet të paraqisni prova të identitetit. Kjo mund të jetë leja juaj e drejtimit, pasaporta, ose në disa raste letërnjoftimi kombëtar.

  Për të demonstruar adresën tuaj, ndërmjetësi do të pranojë një deklaratë të fundit bankare ose faturë të shërbimeve. Vini re, ky hap mund të përfundojë në një datë të mëvonshme - por duhet të jetë para se të kërkoni një tërheqje ose të depozitoni një shumë prej $ 2,250 ose më shumë.

  Hapi 3: Depozitimi i fondeve në llogarinë tuaj

  Tani është koha të depozitoni disa fonde në mënyrë që të mund të blini Ethereum.

  Vendosni shumën që dëshironi të blini dhe zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të pagesës. Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme të kontrolloni përmes informacionit që keni futur - para se të shtypni "Depozitë".

  Hapi 4: Bleni Ethereum

  Përdorni funksionin e shiritit të kërkimit për të gjetur Ethereum, ose klikoni 'Tregjet e Tregtisë' dhe do ta shihni atë të renditur nën 'Crypto'.

  Shikoni mbi të gjitha informacionet në kutinë e porosive dhe shtypni 'Cakto Rendin. eToro do të ekzekutojë blerjen tuaj të Ethereum për ju - pa komision!

  përfundim

  Asnjëherë nuk ka qenë më e lehtë për të blerë Ethereum nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Ju mund të dëshironi të investoni direkt, ose të tregtoni përmes CFD-ve. Me një ndërmjetës të respektuar në krah për të ekzekutuar porosi dhe për të ofruar qasje në një sërë pasurish - do të jeni në fillimin më të mirë të mundshëm.

  Mendoni se cilat sisteme duhet të përfshini në strategjinë tuaj - e cila mund të përfshijë blerjen e zhytjes ose mesataren e kostos së dollarit. Ju gjithashtu mund të konsideroni degëzimin duke investuar në aktive të tjera të tilla si aksione, naftë ose ar.

  Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të zbutur rreziqet e përfshira kur përqendroheni vetëm në një klasë të aseteve. Më në fund, një fjalë për të mençurit - gjithmonë përdorni një ndërmjetës të rregulluar për të blerë Ethereum. eToro është një mundësi e shkëlqyer këtu - pasi platforma ju lejon të investoni në ETH pa komision dhe në një minimum minimum prej 25 $!

   

  eToro - Bleni dhe Investoni në Asete

  Vlerësimi ynë

  • Bleni mbi 2,400 aksione
  • Tregtoni mijĂ«ra CFD
  • Depozitoni fonde me njĂ« kartĂ« debiti / krediti, portofol elektronik, ose llogari bankare dhe PayPal
  • E pĂ«rsosur pĂ«r tregtarĂ«t e rinj dhe e rregulluar shumĂ«
  • VetĂ«m kriptot e vĂ«rteta janĂ« nĂ« dispozicion pĂ«r pĂ«rdoruesit e SH.B.A.
  75% e llogarive të investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues. Ju duhet të konsideroni nëse keni mundësi të merrni rrezikun e lartë të humbjes së parave tuaja.

   

  FAQs

  Sa kushton për të blerë Ethereum?

  Përgjigja varet nga ndërmjetësimi në fjalë. Për shembull, në eToro, ju mund të merrni pjesë në investime të pjesshme. Kjo do të thotë që ju jeni në gjendje të investoni në Ethereum nga 25 $. Nëse një monedhë e plotë ETH është 1,820 dollarë, investimi juaj prej 25 dollarësh do të thotë që zotëroni 1.4% të një monedhe.

  Sa ka mundësi të vlejë Ethereum në 5 vjet?

  Kërkimi i publikuar sugjeron që monedha mund të arrijë një vlerë prej mbi 16,000 dollarë brenda 5 viteve. Sidoqoftë, nëse parashikimet e tilla do të ishin të sigurta, të gjithë do të ishim të pasur. Me anë të analizës teknike të performancës dhe hulumtimit të të dhënave historike të çmimeve - do të fitoni një kuptim shumë më të qartë se ku mund të jetë monedha brenda 5 viteve.

  Ku është vendi më i mirë për të blerë Ethereum?

  Udhëzuesi ynë zbuloi se vendi më i mirë për të blerë Ethereum është te brokerimi i vlerësuar më së lartë eToro. Platforma është e lehtë për t’u përdorur dhe ju mundëson blerjen dhe ruajtjen e kriptomonedhave në bazë të komisionit dhe pa asnjë pagesë shtesë. E rëndësishmja, ndërmjetësi rregullohet nga FCA, ASIC dhe CySEC.

  Si mund ta shes Ethereum-in tim?

  Mënyra më e lehtë për të shitur Ethereum është përmes një ndërmjetësi të tillë si eToro. Kjo është për shkak se si dhe blerja e aktiveve kripto atje, ju gjithashtu do t'i ruani ato në mënyrë të sigurt. Kur ndiheni gati për të shitur - thjesht krijoni një porosi 'shitje' dhe ndërmjetësi do të shtojë paratë e gatshme në llogarinë tuaj të tregtisë.

  A mund t’ju ​​bëjë Ethereum i pasur?

  Disa njerëz besojnë se mënyra më e mirë për të bërë një fitim nga Ethereum është që të miratojë një strategji blerjeje dhe mbajtjeje. Kjo do të shohë që ju bleni Ethereum dhe e shisni atë shumë më vonë - më e rëndësishmja kur ajo është rritur ndjeshëm në vlerë.

   

  Autori: Samantha Forlow

  Samantha Forlow

  Samantha është një studiuese dhe shkrimtare me qendër në MB që specializohet në financat e të gjitha gjërave. Kjo përfshin gjithçka, nga kapitali tradicional dhe investimet e fondeve, në tregtinë e Forex dhe CFD. Samantha ka shkruar përmbajtje të bazuar në financa për disa vjet dhe ka një larmi botimesh në domenin në internet. Ç'është më e rëndësishmja, ajo është në gjendje të shpjegojë subjektet komplekse financiare në një mënyrë miqësore për fillestarët.