fbpx

Informacione për tregtinë

Informacione për tregtinë

USOIL (WTI) tregton pak pasi blerësit dhe shitësit arrijnë një periudhë të pavendosmërisë

Nivelet kryesore të rezistencës: 66.00 $, 70.00 $, 74.00 $ Nivelet kryesore të mbështetjes: 48.00 $, 44.00 $, 40.00 $ USOIL (WTI) Trendi Afatgjatë: RangingUSOIL ishte më herët në një trend rritës. WTI u përball me refuzim në rezistencë 67.50 $. Tregu nuk pranoi të ulej 57.50 dollarë dhe rifilloi një lëvizje të kufizuar. Aktualisht, WTI po luhatet midis niveleve $ 57.50 dhe $ 67.50. Që nga 18 Mars, USOIL ka qenë në një kufij të kufizuar […]

23 orë

EURJPY rikuperohet nga niveli 130.00, jen nën presion ndërsa prodhimi i SHBA rritet

Analiza e Çmimit EURJPY - 9 Prill Gjatë sesionit Evropian të së Premtes, EURJPY merr avull nga rimëkëmbja e ditës së mëparshme në nivelin 130.00 dhe vazhdon të ndjekë nivele më të larta rreth rajoneve 131.00. Çifti do të duhet të kapërcejë një barrierë përmbys 130.66 për të përmirësuar tërheqjen e saj drejt nivelit 131.00. Firma çdo ditë […]

1 d

GBP / JPY vazhdon lëvizjen e saj në rënie, mund të gjejë mbështetje në nivelin 149.57

Nivelet kryesore të rezistencës: 150.000, 152.000, 154.000 Nivelet kryesore të mbështetjes: 146.000, 144.000, 142.000 GBP / JPY Çmimi Trendi Afatgjatë: BullishGBP / JPY është në një trend në rritje, por aktualisht përballet me refuzim në nivelin 153.00. Kile po bie pas refuzimit në nivelin më të lartë të fundit. Çmimi i paundit ka thyer SMA-në 21-ditore dhe po i afrohet SMA-së 50-ditore. Një pushim më poshtë […]

1 d

Çmimi i Binance (BNBUSD) mund të rritet në 485 $, me kusht që niveli 420 $ të mos mbahet

Analiza e Çmimit BNBUSD - Prill 09 Rritja e mëtejshme e çmimit parashikohet për sa kohë që demat mbajnë ose rrisin vrullin e tyre dhe depërtohet niveli i rezistencës prej 420 $, atëherë, niveli i rezistencës në 485 $ dhe 545 $ mund të testohet. Ndarja e nivelit të çmimit $ 364 do të ekspozojë monedhën në 311 $ dhe 254 $ […]

1 d

Polkadot (DOT) thyen rezistencën me 40 dollarë, rinis trendin e sipërm

Nivelet kryesore të rezistencës: 40 $, 42 $, 44 $ Nivelet kryesore të mbështetjes: 30 $, 28 $, 26 $ Polkadot (DOT) Çmimi Trendi Afatgjatë: BullishNë 2 Prill, blerësit e shtynë çmimin DOT mbi rezistencën prej $ 40. Altcoin u mblodh në 46.74 dollarë të lartë por u rezistua. Me këtë shpërthim, kripto ka thyer lëvizjen e diapazonit të 20 shkurtit. Megjithatë, për 48 orët e fundit, monedha […]

1 d

S&P 500 Krerët Përtej Nivelit 4100 në një Reagim Ekonomik Global

S&P 500 Analiza e Çmimeve - 8 Prill S&P 500 rinovoi vitin e lartë duke u ngritur mbi 4100 në kohën e postimit. Indeksi është duke u konsoliduar nën një rekord të ri të lartë prej 4102.5, postuar pas një rritje 0.12% të Enjten, shkaktuar nga ndjenjat pozitive të tregut. Ekonomia globale kërceu pasi optimizmi për rritjen e shpejtë […]

2 ditë

Uniswap (UNIUSD) Çmimi; Momentumi i Arinjve Në Rritje Gradualisht, 24 $ Niveli i çmimit Mund të Arrihet

Analiza e çmimit të Uniswap - 08 Prill Në rast se demat fitojnë me sukses më shumë presion dhe e shtyjnë çmimin nën nivelin e mbështetjes prej $ 29, çmimi i Uniswap mund të ulet në nivelin e çmimit $ 24 dhe $ 21. Nëse demat do të fitojnë më shumë vrull dhe do të ngrenë çmimin mbi nivelin e rezistencës prej $ 34, atëherë, niveli i rezistencës prej $ 39 […]

2 ditë

USD / JPY Rënie në Nivelin 109.47, Mund të Rinisë Trendin

Nivelet kryesore të rezistencës: 111.000, 112.000, 113.000 Nivelet kryesore të mbështetjes: 104.000, 103.000, 102.000 USD / JPY Çmimi Trendi afatgjatë: Bullish Çifti USD / JPY ka vazhduar lëvizjen e tij në rritje, por aktualisht po përballet me refuzim nga niveli 111.00. Dyshja po rikthehet dhe ka gjetur mbështetje mbi SMA 21-ditore. Ndërkohë, në 31 mars trendi i rritjes; një shandan i rikualifikuar testoi 50% […]

2 ditë

Dogecoin (DOGE) vazhdon luhatjet midis $ 0.050 dhe 0.070 $, synon lartësinë 0.072 $

Nivelet kryesore të rezistencës: 0.09 $, 0.10 $, 0.11 $ Nivelet kryesore të mbështetjes: 0.03 $, 0.02 $, 0.01 dollarë DOGE / USD Trendi Afatgjatë: RangingDOGE aktualisht po rritet në një interval të kufizuar. Çmimi i kriptos luhatet midis 0.050 dhe 0.070 dollarë. Më 31 mars, demat u përpoqën të thyejnë rezistencën 0.070 dollarë, por u zmbrapsën. Në anën e sipërme, nëse demat thyejnë rezistencën, […]

2 ditë

Tubimet FTSE 100 (UKX) në nivelin 6900, mund të përballen me refuzim në nivelin më të lartë

Niveli i rezistencës: 7500, 7600, 7700 Niveli i mbështetjes: 7300, 7200, 7100 FTSE 100 (UKX) Trendi afatgjatë: BullishFTSE 100 është në një prirje anash. Indeksi u tërhoq mbi nivelin 6750 dhe po i afrohet rezistencës në nivelin 6900. Trendi i ngritjes do të rifillojë nëse prishet rezistenca e sipërme. Në trendin e mëparshëm rritës, rezistenca e sipërme nuk mund të […]

2 ditë
Mësoni 2 Lajme dhe Strategji të Tregtisë Forex

Gjithçka që ju nevojitet në një shërbim të lajmeve FX

Nëse keni ndonjë përvojë fare në tregjet financiare, atëherë e dini që ka një bollëk shërbimesh të lajmeve Forex të disponueshme në internet. Shumë ofrojnë azhurnime falas dhe tituj të bujshëm, ndërsa të tjerët janë të bazuar në pajtim. Në varësi të nevojave tuaja individuale, shumë prej këtyre opsioneve mund të jenë alternativa të vlefshme. Sigurisht, jo të gjitha shërbimet janë krijuar të barabarta. Burimi i lajmeve Mëso 2 Tregtisë është një vend unik për të gjitha gjërat me të cilat përballen monedhat, CFD, të ardhmet dhe kriptovalutat. Pavarësisht nëse jeni duke tregtuar naftë bruto ose Euro, ngjarjet e rëndësishme të ditës do të adresohen plotësisht, në kohën e duhur. Më e mira nga të gjitha, ky shërbim i lajmeve FX është 100% falas. Aftësia për të lexuar midis rreshtave është një pjesë e madhe e të qenit një tregtar i suksesshëm. Pa kontekstin e duhur, ndikimi i mundshëm i tregut nga një lajm i lashtë ose nga një ngjarje e planifikuar ekonomike mund të duket të jetë një mister. Të kuptuarit e ngjarjes, cilat tregje do të preken dhe si të përfitojmë nga veprimi janë aftësi që rrjedhin nga përvoja e viteve. Këtu hyn ekipi në Learn 2 Trade - ata kanë njohuri-njohuri për të njohur se cilat lajme lëvizin në treg dhe cilat thjesht janë zhurmë.

Të gjitha gjërat Forex News, 24 orë në ditë, 5 ditë në javë

Rritja e tregut dixhital ka bërë që tregtia aktive të jetë afërsisht 24 orë në ditë, 5 ditë në javë biznes. Siç thotë thënia e vjetër, "paraja nuk fle kurrë". Kur bëhet fjalë për tregtinë moderne aktive, fjalët më të vërteta janë të vështira për t'u gjetur. Pavarësisht nëse jeni një tregtar në Azi, Lindjen e Mesme, Evropë ose Shtetet e Bashkuara, loja është e hapur dhe mundësia është e afërt. Ndikimi që një lajm i rëndësishëm mund të ketë në tregjet është i madh. Fatkeqësisht, lajmet në Forex nuk janë të kufizuara në orët tona të zgjimit. A nuk do të ishte mirë të dihet se çfarë do të ndodhë ndërsa jeni larg ekranit të tregtimit dhe si do të ndikohen pozicionet tuaja të hapura? Mos kërkoni më shumë se burimi i lajmeve Mëso 2 Tregtisë. Me analistët që mbulojnë sesionet tregtare të Azi-Paqësorit, Evropës dhe SH.B.A., ju kurrë nuk do të dilni jashtë loop kur bëhet fjalë për lajmet e FX. Nga Nju Jorku në Londër në Tokio, analistët tanë janë në rregull, duke prishur tregjet në kohë reale. Nëse ora juaj e alarmit nuk u fik dhe ju jeni vonë në treg, pa shqetësime - një rishikim i shpejtë i lajmeve të mësoni 2 Trade do t'ju bëjë të ktheheni në xhiron e konkurrencës në asnjë moment.

Autori: Michael Fasogbon

Avatar

Michael Fasogbon është një tregtar profesionist Forex dhe analist teknik i kriptomonedhës me mbi pesë vjet përvojë tregtare. Vite mbrapa, ai u bë i apasionuar pas teknologjisë blockchain dhe kriptomonedhës përmes motrës së tij dhe që prej asaj kohe ka ndjekur valën e tregut.