fbpx
Brokerat Forex

Mësoni 2 Tregtinë E REKOMANDUAR
Brokerat më të mirë Forex 2020

Para se të kaloni në listën tonë të azhurnuar të ndërmjetësve më të mirë të rekomanduar për Forex për vitin 2020, këtu janë disa hapa për t'ju ndihmuar të zgjidhni ndërmjetësin e duhur për ju.

Në dekadën e fundit, tregtia në internet është bërë gjithnjë e më popullore. Shtë një industri relativisht e re, por numri i ofruesve të shërbimeve ose ndërmjetësuesve është i konsiderueshëm. Shumica Ndërmjetësit ofrojnë shërbime të shkëlqyera, por tregtarët duhet të sigurohen që ndërmjetësi që ata kanë zgjedhur ofron atë që u nevojitet.

Gjëja e parë për të kontrolluar kur rishikoni një ndërmjetës Forex është se ato rregullohen nga një autoritet i besueshëm financiar. Pastaj, kontrolloni ekzekutimin dhe rrëshqitjen e tyre në mënyrë që tregtia të mos kthehet në një makth. Kostot e tregtimit, spread-et, janë gjithashtu të rëndësishme kur merren parasysh tërheqjet, si dhe platformat e tregtimit dhe mbështetjen e klientëve të ofruar. Për t'ju ndihmuar, ne ofrojmë një udhëzues hap pas hapi për zgjedhjen e ndërmjetësit që i përshtatet më mirë nevojave tuaja tregtare.

Rëndësia e madhe e rishikimeve të brokerit origjinal

Tregtimi me një ndërmjetës jo të besueshëm është si të hysh në një betejë pa asnjë forca të blinduara. Kur tregtarët e bëjnë këtë, ata i ekspozohen rreziqeve të paparashikueshme, gjë që është e panevojshme. Essentialshtë thelbësore të bëni detyrat e shtëpisë përpara se të zgjidhni një ndërmjetësim të përshtatshëm. Në Learn 2 Trade ne krenohemi me aftësinë tonë për të siguruar më të saktën dhe të paanshëm rishikimet e ndërmjetësit e mundshme Si ekspertë në këtë fushë, ne e dimë që një ndërmjetës Forex me cilësi të lartë është një komponent thelbësor i suksesit tuaj tregtar dhe ruajtjes së kapitalit. Mëso 2 Tregtia ka marrë shumë kohë dhe përpjekje për të përpiluar të domosdoshme Udhëzues Definitiv për Brokerat Forex.

Tregjet e boronicave - Broker i themeluar me tregti pa komision

Vlerësimi ynë

 • Paguani 0% në të gjitha instrumentet CFD
 • Tregtoni mijëra CFD
 • 500: 1 Në dispozicion objektet e levave
 • E përsosur për tregtarët e rinj dhe e rregulluar shumë
 • Depozitoni menjëherë fondet me një kartë debiti / krediti
Filloni udhëtimin tuaj drejt arritjes së të gjitha qëllimeve tuaja financiare pikërisht këtu.

 

Ndërsa industria e brokerëve Forex me shumë trilionë paund ishte rezervuar një herë vetëm për bankat dhe institucionet financiare, kjo hapësirë ​​u ka hapur dyert tregtarëve të përditshëm me pakicë.

Si i tillë, jo vetëm që mund të blini dhe shisni çifte Forex nga komoditeti i shtëpisë tuaj, por shumica e ndërmjetësve tani lejojnë tregtinë në lëvizje përmes pajisjes suaj celular.

Sidoqoftë, me qindra ndërmjetës Forex tani aktiv në tregun e Mbretërisë së Bashkuar, si e dini me cilën platformë duhet të shkoni? Këtu kemi hyrë.

Në udhëzuesin tonë për Brokerat më të mirë Forex në Mbretërinë e Bashkuar - Si të gjeni një ndërmjetës Forex në 2020, ne do të shpjegojmë hollësitë e asaj që duhet të shikoni kur zgjidhni një platformë. Kjo përfshin rregullimin, tarifat, spread-et, pagesat, dhe më shumë.

Shënim: Nëse jeni duke përdorur një ndërmjetës Forex që pranon klientë nga MB, sigurohuni që platforma të rregullohet nga FCA. Nëse nuk është kështu, ndërmjetësi po operon ilegalisht.

Tabela e Përmbajtjes

  Çfarë është një ndërmjetës Forex?

  Nëse po kërkoni të përdorni tregjet globale të Forex si një tregtar me pakicë, atëherë do t'ju duhet të përdorni një ndërmjetës Forex. Në formën e tij më themelore, një ndërmjetës Forex është një platformë tregtare online që ju lejon të blini dhe shisni monedha. Ndërmjetësi në fjalë vepron në mënyrë efektive si një palë e tretë, për aq sa përputhet me porositë tuaja me tregtarët e tjerë të platformës. Duke vepruar kështu, do të duhet një tarifë e vogël.

  Kjo do të vijë në formën e një komisioni tregtar, si dhe përhapjen. Përhapja është diferenca midis çmimit 'blej' dhe 'shitur' dhe sa më i gjerë të jetë spread-i, aq më shumë indirekt po paguan tarifa. Si i tillë, kjo është arsyeja pse ne preferojmë ndërmjetësuesit e Forex-it që ofrojnë tarifa super të ulta dhe përhapje të kufizuar.

  Sidoqoftë, ndërmjetësi i Forex që ju zgjidhni do të rendisë një numër të "çifteve të monedhës". Secila palë përbëhet nga dy monedha konkurruese, të tilla si GBP dhe EUR. Koncepti gjithëpërfshirës është të spekulojmë nëse kursi i këmbimit i një çifti monedhe do të rritet apo ulet. Nëse spekulimet tuaja janë të sakta, do të fitoni. Nëse nuk është, ti nuk e bën.

  Për sa i përket financimit të llogarisë tuaj të ndërmjetësit Forex, shumica e platformave pranojnë ose një debit / kredi ose transfer bankar. Sidoqoftë, disa ndërmjetës do të pranojnë gjithashtu e-kuleta elektronike si PayPal dhe Skrill. Së fundmi, ndërmjetësit e Forex në Mbretërinë e Bashkuar duhet të rregullohen nga Autoriteti i Sjelljes Financiare (FCA), prandaj sigurohuni që po përdorni një ndërmjetës të licencuar para se të regjistroheni.

  Cilat janë të mirat dhe të këqijat e përdorimit të një ndërmjetësi Forex?

  Pro

  • Qindra ndërmjetës për të zgjedhur
  • Bleni dhe shisni Forex me një klikim të një butoni
  • Më shumë se 100 palë valutash për të tregtuar
  • Brokerat Forex mbështesin metodat e përditshme të pagesës
  • Tregjet e Forex veprojnë mbi baza 24/7

  të Cons

  • Tregtimi në Forex nuk është i lehtë - mund të humbni para

  Cilët faktorë duhet të merren parasysh kur zgjedhni një ndërmjetës Forex?

  Hapësira e ndërmjetësuesve në Forex është bërë super-konkurruese në vitet e fundit, me qindra platforma që tani ofrojnë shërbimet e tyre për tregtarët në Mbretërinë e Bashkuar. Nga njëra anë, kjo është e shkëlqyeshme për ju si një tregtar pasi ju jep mundësinë të zgjidhni një ndërmjetës që plotëson nevojat tuaja individuale të tregtisë. Sidoqoftë, të dish se me cilën platformë të regjistrohesh nuk është vetëm sfiduese, por kërkon shumë kohë.

  Si e tillë, më poshtë kemi renditur metrikat më të rëndësishme që duhet të shikoni kur zgjidhni një ndërmjetës në internet Forex.

  Rregullorja

  Faktori i parë që duhet të shikoni kur vlerësoni kredencialet e një ndërmjetësi të ri është nëse ka apo jo kompetencat ligjore për të pranuar tregtarët në Mbretërinë e Bashkuar. Siç e kemi vërejtur vetëm një moment më parë, të gjithë ndërmjetësit me qendër në Mbretërinë e Bashkuar duhet të kenë një licencë tregtare nga FCA.

  Kjo siguron që platforma është duke funksionuar brenda sferave të legjislacionit të MB dhe BE. Kjo gjithashtu siguron që ju të jeni mësuar me një numër të masave mbrojtëse rregullatore, të tilla si ndarja e fondeve të klientëve dhe Skema e Mbrojtjes së Investitorëve të FCA-së.

  🥇 Depozitat dhe Tërheqjet

  Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh se cilat opsione depozite dhe tërheqje janë në dispozicion në ndërmjetësin tuaj të zgjedhur. Kjo fillon që në fillim me procesin e financimit të llogarisë. Shumica e ndërmjetësve të Forex-it do t'ju lejojnë të depozitoni fonde në një llogari bankare në Mbretërinë e Bashkuar, megjithëse mund të duhen disa ditë para se të kreditohet transferimi.

  Nëse jeni duke kërkuar për të fondet e depozitave menjëherë dhe kështu - filloni të tregtoni menjëherë, mund të jetë më mirë të përdorni një ndërmjetës që mbështet karta debiti / krediti ose një portofol elektronik si PayPal.

  Komisionet e Tregtisë

  Megjithëse një numër ndërmjetësish Forex që veprojnë në hapësirën tregtare në Mbretërinë e Bashkuar ju lejojnë të blini dhe shisni monedha mbi baza pa komision, nuk do të jetë gjithmonë kështu. Nëse jeni duke përdorur një ndërmjetës të vendosur, ka të ngjarë që të tarifoheni me një normë të ndryshueshme për çdo tregti që bëni.

  Për shembull, nëse ndërmjetësi i Forex-it kërkon 0.2% në komisionet e tregtisë dhe ju blini GBP / USD me vlerë 1,000 £, atëherë do të paguani 2 £. Nëse më pas e mbyllnit tregtinë tuaj GBP / USD kur vlente 1,200 £, përsëri do të tarifoheshit 0.2% - që do të arrinte në 2.40 £ në komision.

  Përhapet

  Ndërsa jemi në temën e tarifave, ju gjithashtu duhet të bëni disa konsiderata në lidhje me përhapjen. Për ata që nuk janë në dijeni, ky është ndryshimi midis çmimit 'blej' dhe 'shitur' të palës suaj të zgjedhur Forex. Përhapja përcaktohet nga numri i 'pips' ndërmjet çmimeve të blerjes dhe shitjes, dhe kjo do të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë në aftësinë tuaj për të bërë një fitim.

  Për shembull, nëse përhapja e EUR / USD ishte 2 pips, kjo do të thotë që tregtia juaj do të duhet të rritet në vlerë me të paktën 2 pips vetëm për t'u shkëputur. Ndërsa përhapja është një nga matjet më të rëndësishme për të parë kur zgjedh një ndërmjetës të ri, ne kemi renditur një shembull të shpejtë më poshtë për të pastruar mjegullën.

  1. Ju jeni duke tregtuar GBP / USD në ndërmjetësin tuaj të zgjedhur në Forex
  2. Çmimi i 'blerjes' është 1.3100
  3. Çmimi i 'shitjes' është 1.3104
  4. Ndërsa përhapja përcaktohet në pips, ne duhet të shohim shifrën e fundit të të dy çmimeve
  5. Në këtë shembull, ndryshimi është 4, që do të thotë që përhapja në GBP / USD arrin në 4 pips

  🥇 Numri i Çifteve Forex

  Ky faktor i veçantë mund të mos jetë tepër i rëndësishëm nëse keni një tendencë të qëndroni në një palë të vetme tregtare si GBP / USD ose EUR / USD. Në fakt, disa nga tregtarët më të suksesshëm të Forex në hapësirë ​​do të shkojnë drejt një palë të vetme monedhe, në vend që të përpiqen të diversifikojnë në shumë tregje.

  Me sa u tha, nëse jeni lloji i tregtarit që dëshiron të hyjë në grumbuj të çifteve të ndryshme Forex, do të jeni më së miri të zgjidhni një ndërmjetës që ka një përzgjedhje të shkëlqyeshme të diploma, të mitur dhe ekzotikë. Ju mund ta vlerësoni këtë përmes faqes së internetit të ndërmjetësit pa pasur nevojë të hapni një llogari.

  Tools Mjetet e tregtimit

  Nga njëra anë, analiza themelore e lajmeve është jashtëzakonisht e rëndësishme në hapësirën e Forex. Për shembull, kur Britania e Madhe votoi për t'u larguar nga Bashkimi Evropian, kjo kishte një ndikim shumë të dëmshëm në GBP. Sidoqoftë, analiza teknike - e cila është procesi i analizimit të trendeve historike të çmimeve, është po aq e rëndësishme.

  Si i tillë, duhet të zgjidhni një ndërmjetës Forex që ofron shumë tregues teknikë brenda suites së tij të tregtimit. Minimalisht, kjo duhet të përfshijë sa vijon:

  • Indeksi mesatar i drejtimit (ADX)
  • Bollinger Bands.
  • Ichimoku Kinko Hyo (Re AKA Ichimoku)
  • Divergjenca mesatare e konvergjencës në lëvizje (MACD)
  • Ndalimi dhe kthimi parabolik (SAR)
  • Indeksi Relativ i Forcës (RSI)
  • Stochastic

  Support Mbështetja e klientit

  Tregtarët e Newbie shpesh anashkalojnë rëndësinë e mbështetjes së klientit. Mbi të gjitha, mund të vijë një kohë kur keni nevojë për ndihmë për çështje të lidhura me llogarinë. Si i tillë, duhet të qëndroni pranë ndërmjetësve që ofrojnë shumë kanale kontakti - të tilla si biseda e drejtpërdrejtë, posta elektronike dhe mbështetja telefonike.

  Për më tepër, është gjithashtu e dobishme nëse ekipi i shërbimit ndaj klientit operon në baza 24/7 për të pasqyruar atë të industrisë së tregtisë Forex. Qershia e fundit mbi tortë është kur ndërmjetësit e Forex-it kanë një prani publike në mediat sociale.

  Si mund të regjistrohem me një ndërmjetës Forex? Hap-pas-hapi Walkthrough

  Nëse keni gjetur një ndërmjetës që plotëson kërkesat tuaja individuale, do t'ju duhet të hapni një llogari, të verifikoni identitetin tuaj dhe të depozitoni fonde para se të filloni të tregtoni. Më poshtë kemi renditur hapat kryesorë që do të duhet të ndiqni.

  Hapi 1: Hapni një llogari

  Së pari dhe më e rëndësishmja, do të duhet të vizitoni faqen e internetit të ndërmjetësit tuaj të zgjedhur në Forex dhe të hapni një llogari. Fillimisht do të duhet të jepni disa informacione personale, të tilla si emri juaj, data e lindjes, adresa, statusi i taksës dhe detajet e kontaktit.

  Tjetra, atëherë do të duhet të jepni disa informacione financiare. Kjo duhet të përfshijë statusin tuaj të punësimit, sa fitoni dhe një vlerësim të vlerës tuaj neto. Kjo është për të siguruar që ndërmjetësi të qepë produktet e duhura për gjendjen tuaj financiare.

  Hapi 2: Futni përvojën tuaj të mëparshme tregtare

  Agjentët e Forex në Mbretërinë e Bashkuar kërkohet të vlerësojnë përvojën e mëparshme të tregtimit që keni. Mbi të gjitha, tregtia në Forex përbëhet nga instrumente shumë të sofistikuar financiarë, prandaj është thelbësore që të dini se çfarë po bëni. Si i tillë, do të duhet të tregoni llojin e investimeve që keni bërë në të kaluarën, si dhe madhësinë mesatare të tregtisë suaj.

  Pastaj do t'ju duhet të përgjigjeni në disa pyetje me shumë zgjedhje. Kjo bazohet në rreziqet e aplikimit të levave në tregtinë tuaj. Nëse nuk jeni në gjendje t'i përgjigjeni saktë pyetjeve, mund të mos jeni në gjendje të tregtoni në diferencë.

  Hapi 3: Verifikoni identitetin tuaj

  Para se të depozitoni fonde, do të duhet të verifikoni identitetin tuaj. Megjithëse procesi i KYC (Njohni klientin tuaj) mund të ndryshojë në varësi të ndërmjetësit të Forex në fjalë, zakonisht do të kërkohet të ngarkoni një kopje të ID tuaj të lëshuar nga qeveria. Kjo mund të jetë ose një pasaportë ose patentë shoferi.

  Në disa raste, mund t'ju kërkohet të ngarkoni një kopje të deklaratës bankare ose faturës së shërbimeve për të verifikuar adresën tuaj.

  Hapi 4: Financoni llogarinë tuaj të ndërmjetësit Forex

  Pasi ndërmjetësi i Forex-it të ketë verifikuar dokumentet tuaja KYC, atëherë mund të depozitoni disa fonde. Edhe një herë, metodat specifike të pagesës do të ndryshojnë në varësi të ndërmjetësit, megjithëse kjo zakonisht përfshin një transfer bankar ose kartë debiti / krediti.

  Nëse është kjo e fundit, depozita juaj duhet të kreditohet menjëherë, që do të thotë që ju mund të filloni tregtinë menjëherë. Nëse vendosni për një transfer bankar dhe nuk është përmes Pagesave më të Shpejta në Mbretërinë e Bashkuar, mund të duhen disa ditë që të pastrohet depozita.

  Hapi 5: Filloni të tregtoni Forex

  Tani që keni hapur një llogari, keni verifikuar identitetin tuaj dhe keni depozituar fonde - tani mund të filloni tregtimin. Nëse nuk keni tregtuar më parë Forex, ne do t'ju sugjeronim të fillonit me mikro-shuma. Kjo do t'ju lejojë të kapni mënyrën sesi funksionon Forex në një mjedis të botës reale, pa rrezikuar shuma të mëdha parash.

  Opsioni tjetër në dispozicion për ju është të përdorni platformën demo të ndërmjetësit Forex. Kjo ju lejon të tregtoni me para virtuale, kështu që nuk do të rrezikoni asnjë qindarkë të vetme. Sidoqoftë, nuk do të përjetoni efektet emocionale të humbjes, kështu që efektiviteti i llogarive demo është disi i kufizuar.

  Si t'i vlerësojmë faqet tona të rekomanduara të ndërmjetësimit Forex?

  Kështu që tani që e dini se çfarë duhet të shikoni kur gjeni një platformë tregtare që plotëson nevojat tuaja, ne tani do të rendisim 5 zgjedhjet tona më të mira të ndërmjetësuesve Forex të vitit 2020. Para se ta bëjmë, është e rëndësishme për ne të përshkruajmë të rreptët procesi i vlerësimit që ne përdorim përpara se të rekomandojmë një ndërmjetës në faqen tonë.

  Me pak fjalë, të gjitha platformat e rekomanduara të listuara në Mëso 2 Tregtisë janë shqyrtuar në mënyrë të pavarur nga ekipi ynë. Për ta arritur këtë, vlerësuesit tanë personalisht hapin llogari me ndërmjetësin për të marrë një pamje 360 ​​gradë të mënyrës se si funksionon platforma. Kjo përfshin procesin e regjistrimit, depozitimin e fondeve, krijimin dhe ekzekutimin e urdhrave, eksplorimin e përhapjeve dhe testimin e mbështetjes së klientit.

  Më poshtë kemi renditur kriteret minimale që presim të shohim në një ndërmjetës Forex në Mbretërinë e Bashkuar:

  ✔️ Rregulluar nga FCA

  ✔️ Komisione të ulëta

  ✔️ Metodat e shumta të depozitave dhe tërheqjeve

  ✔️ Përhapje të ngushta

  ✔️ Grumbuj çiftesh të mbështetura Forex

  ✔️ Platforma e tregtimit miqësore për përdoruesit

  ✔️ Përzgjedhja e mirë e indikatorëve teknik

  ✔️ Mbështetja e Klientit të nivelit më të lartë

  5 faqet më të mira të ndërmjetësuesve Forex në 2020

  Lista e mëposhtme e ndërmjetësuesve të Forex plotëson të gjitha kërkesat minimale të përshkruara më sipër.

  1. eToro - Brokeri më i mirë Forex për fillestarët

  eToro bën vendin tonë numër një sepse platforma është përshtatur për ata me pak përvojë në hapësirën e tregtimit të Forex. Së pari, procesi i regjistrimit zgjat më pak se 5 minuta, dhe ju mund të depozitoni fonde me një kartë debiti / krediti, portofolin elektronik ose llogari bankare. Forex nuk është në dispozicion për përdoruesit e SH.B.A.

  Ç'është më e rëndësishmja, platforma e tregtimit është shumë e lehtë për t'u përdorur, dhe madje mund të angazhoheni në "Kopjimin e Tregtisë". Kjo është ajo ku ju kopjoni porositë e blerjes dhe shitjes së tregtarëve me përvojë të huaj që janë regjistruar në eToro. Ju merrni për të zgjedhur se sa dëshironi të interesit kur kopjoni tregtarët.

  Vetë departamenti i Forex-it rendit grumbujt e çifteve të valutave nëpër diploma të mëdha, të mitur dhe ekzotikë. Megjithëse eToro është pak e shkurtër në departamentin e treguesve teknikë, platforma ju lejon të aplikoni levave. Kjo është e kufizuar në 30: 1 për diploma dhe 20: 1 për të mitur / ekzotikë - sipas rregulloreve të ESMA.

  Vlerësimi ynë

  • Mbështet të gjitha llojet e kartave të kreditit
  • Asnjë tarifë tregtare përveç përhapjes
  • Regjistrimi i shpejtë dhe procesi i KYC
  • Llogaritë shprehen vetëm në USD
  75% e llogarive të investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues. Ju duhet të konsideroni nëse keni mundësi të merrni rrezikun e lartë të humbjes së parave tuaja

  2. EightCap - Tregtoni më shumë se 200 + asete me komision 0%

  Në numrin 2 në listën tonë të ndërmjetësve më të mirë në Australi është Eightcap. Kjo platformë ju ofron akses në mbi 200 tregje përmes CFD - duke e bërë atë ideal nëse doni të merrni pjesë në tregtimin e aktivitetit ose tregtimin ditor.

  Si pasojë, ju jeni në gjendje të shkoni gjatë ose shkurtër në klasën tuaj të preferuar të aseteve. Për ata që nuk janë në dijeni, kjo ju jep mundësinë të bëni një fitim edhe nga rënia e çmimit të një aktivi. Kjo ju mundëson të shisni shkurt nëse mendoni se instrumenti do të ulet në vlerë - që do të thotë se mund të përfitoni në secilën mënyrë nëse i vendosni tregjet në mënyrë korrekte.

  Në Eightcap, klientëve do t'u ofrohet levë për të gjitha profesionet. Sa i përket kufijve, që nga Prilli 2021, Australianët do të kufizohen në 1:30 për çiftet kryesore Forex dhe 1:20 për çiftet e vogla, dhe rezervat janë të kufizuara në 1: 5. Kjo është sipas një vendimi të ASIC pasi të keni filluar një ndërhyrje të llojit të produktit. Keni 2 lloje të ndryshme llogarish për të zgjedhur në EightCap, në varësi të stilit tuaj të investimit.

  E para është veçanërisht pa komision, duke e bërë atë të përsosur për njerëzit që duan të tregtojnë duke përdorur shuma modeste. Nëse synoni të tregtoni shuma më të larta, llogaria e komisionit të sheshtë është ndoshta më e mira. Kjo do të thotë të paguash 3.50 dollarë për secilin diapozitiv, por mund të presësh 0 pips për sa i përket përhapjes.

  Supershtë shumë e lehtë të regjistrohesh në Eightcap. Depozita minimale është 100 $ dhe një larmi llojesh pagese të pranuara nga ndërmjetësi. Platforma CFD rregullohet plotësisht nga ASIC, organi më i rëndësishëm i ngarkuar për të mbajtur hapësirën financiare të pastër dhe të sigurt për Australianët.

  Vlerësimi LT2

  • Platforma rregullohet nga ASIC
  • Tregtoni më shumë se 200 asete me komision zero
  • Përhapjet super konkurruese
  • Nuk ka qasje në tregjet e kriptovalutave
  Kapitali juaj rrezikon të humbasë kur tregton CFD në këtë platformë

  3. LonghornFX - Platforma më e Mirë e Tregtimit të Forex

  Ndërsa prekëm, Longhorn FX është një ndërmjetës Forex dhe CFD që ofron një bollëk instrumentesh financiare për komunitetin tregtar. Ju mund të tregtoni gjithçka, nga çiftet e monedhave dhe monedhat kripto te rezervat e mallrave dhe indekseve - të gjitha mund të arrihen me anë të një CFD. Me pak fjalë, kjo do të thotë që ju mund të shisni shkurt dhe gjithashtu të blini nëse dëshironi.

  Leva në këtë faqe është një mbresëlënëse 1: 500 dhe ju mund të tregtoni në platformën jashtëzakonisht të njohur MT4. Kjo ka shumë mjete tregtare dhe tabela për të përfituar. Mund të përdorni edhe robotë të automatizuar për të tregtuar në emrin tuaj nëse dëshironi.

  Kur bëhet fjalë për tarifat, komisionet në këtë platformë ndërmjetësi caktohen me një tarifë të sheshtë prej 6 dollarësh për secilën pjesë që tregtoni. Interesante, në LonghornFX çfarëdo që depozitoni do të konvertohet në Bitcoin në llogarinë tuaj tregtare. Tregtarët gjithashtu ftohen të paguajnë direkt nga Bitcoin nëse dëshirojnë.

  • Depozitoni sa më pak 10 dollarë për të filluar tregtimin
  • Komisione super të ulta dhe shpërndarje të ngushtë
  • Tregtoni Forex, kripto, mallra dhe indekse
  75% e investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues

  4. Capital.com - Ndërmjetësues pa komision për fillestarët (Vetëm depozita minimale 20 dollarë amerikanë)

  Numri 3 në listën tonë të ndërmjetësve më të mirë në Australi 2021 është Capital.com. Kjo platformë është e përshtatshme për të rinjtë për arsye të ndryshme. Së pari, ju duhet të depozitoni vetëm 20 dollarë AU për të vazhduar punën. Së dyti, faqja në internet është shumë miqësore për përdoruesit dhe e lirë nga zhargoni i komplikuar që nganjëherë shoqërohet me platforma tregtare.

  Për më tepër, ndërmjetësi pranon karta debiti / krediti dhe transferta pa tel. Ju gjithashtu mund të bëni një depozitë duke përdorur Sofort, Neteller, Skrill dhe më shumë. Ka mijëra tregje dhe asete të mbështetura në Capital.com, e cila është e shkëlqyeshme për qëllime diversifikimi.

  Importantshtë e rëndësishme të theksohet se ashtu si EightCap, kjo platformë përqendrohet në instrumentet CFD. Tregjet e mbështetura të CFD përfshijnë Forex, kriptovaluta, indekse dhe aksione. Fakti që ato vijnë në formën e CFD-ve është një bonus, pasi kjo do të thotë që ju jeni në gjendje të shisni shkurt dhe të aplikoni levave.

  Capital.com nuk ngarkon fare komision, pavarësisht nga klasa e aseteve. Ndërmjetësi gjithashtu ofron përhapje të ngushtë dhe transparencë. Për më tepër, nëse doni të kontrolloni në llogarinë tuaj gjatë lëvizjes - mund të shkarkoni aplikacionin e tregtimit vendas të ndërmjetësve. Ky aplikacion celular është i disponueshëm për përdoruesit e Android dhe iOS.

  Kur bëhet fjalë për sigurinë dhe integritetin e platformës, ju mund të relaksoheni. Ndërmjetësi rregullohet shumë nga organe të njohura si FCA dhe CySEC. Për më tepër, ju do të gjeni një përzgjedhje të larmishme të përmbajtjes arsimore, duke përfshirë udhëzues dhe artikuj që mbulojnë tema të ndryshme tregtare.

  Vlerësimi ynë

  • 100% pa komision për mijëra pasuri
  • Përhapet shumë i ngushtë
  • Të rregulluara nga CySEC dhe FCA
  • Jo mjaft i avancuar për tregtarët me përvojë
  82.61% e investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues

  5. AVATrade - 2 x $ 200 Bonuse Mirëseardhjeje Forex

  Ekipi në AVATrade tani po ofron një bonus të madh Forex me 20% deri në 10,000 dollarë. Kjo do të thotë që do të duhet të depozitoni 50,000 dollarë për të marrë alokimin maksimal të bonusit. Merrni parasysh, do të duhet të depozitoni një minimum prej 100 $ për të marrë bonusin, dhe llogaria juaj duhet të verifikohet para se të kreditohen fondet. Në kushtet e tërheqjes së bonusit, ju do të merrni $ 1 për çdo 0.1 lot që tregtoni.

  Vlerësimi ynë

  • 20% bonus mirëseardhje deri në 10,000 $
  • Depozita minimale $ 100
  • Verifikoni llogarinë tuaj para se të kreditohet bonusi
  75% e investitorëve me pakicë humbasin para kur tregtojnë CFD me këtë ofrues

  përfundim

  Në përmbledhje, shpresohet që tani të keni njohuritë e kërkuara për të gjetur një ndërmjetës Forex online që plotëson nevojat tuaja. Pavarësisht nëse është rregullimi, tarifat e tregtimit, depozitat dhe tërheqjet, mbështetja ndaj klientit, mjetet e tregtimit ose përhapja - tani e dini se çfarë të kërkoni kur zgjidhni një platformë të re.

  Si i tillë, ne do të sugjeronim të kaloni ca kohë duke kryer kërkimin tuaj para hapjes së një llogarie, dhe sigurisht para depozitimit të fondeve. Megjithatë, nëse ju mos keni kohë për të hulumtuar vetë platformat, mund të jetë me vlerë të eksploroni 5 agjentët kryesorë të rekomanduar të Forex-it që kemi diskutuar më lart.

  Çdo ndërmjetës Forex shkëlqen në një departament të veçantë, të tilla si tarifa të ulëta, tregti me celularë, mirëdashësi për përdoruesit ose besim. Në fund të fundit, thjesht sigurohuni që të kuptoni rreziqet e tregtimit të Forex në internet. Ndërsa disa tregtarë kanë aftësi për të jetuar me kohë të plotë duke blerë dhe shitur monedha, shumë nuk e bëjnë këtë.

   

  FAQs

  Si mund të depozitoj fonde në një ndërmjetës Forex?

  Metodat specifike të depozitave dhe tërheqjeve të mbështetura do të varen nga ndërmjetësi i Forex-it me të cilin hapni një llogari. Kjo mund të përfshijë karta debiti / krediti, një transfer bankar ose një portofol elektronik si PayPal.

  Sa leva do të marr me një ndërmjetës Forex në Mbretërinë e Bashkuar?

  Nëse jeni duke përdorur një ndërmjetës Forex me qendër në MB, atëherë platforma do të duhet të jetë në përputhje me rregulloret e përcaktuara nga ESMA. Kjo do të thotë që çiftet kryesore të Forex-it janë të mbuluara me nivele të nivelit 30: 1, dhe të mitur / ekzotikë në 20: 1. Sidoqoftë, nëse jeni një tregtar profesionist, këto kufij mund të shkojnë deri në 500: 1 në degët kryesore.

  Cila është depozita minimale e kërkuar në një ndërmjetës Forex?

  Ndërsa depozitat minimale do të ndryshojnë nga ndërmjetësi në ndërmjetës, kjo zakonisht arrin mesatarisht 100 £ në MB.

  Çfarë ndodh nëse ndërmjetësi im i huaj Forex në Mbretërinë e Bashkuar del nga biznesi?

  Nëse ndërmjetësi është i vendosur në MB, atëherë ai duhet të rregullohet nga FCA. Si të tillë, ndërmjetësuesve u kërkohet të ndajnë fondet e klientëve në llogaritë e ndara bankare. Për më tepër, ju gjithashtu mund të përfitoni nga Skema e Mbrojtjes së Investitorëve të FCA-së.

  Çfarë kanalesh për mbështetjen e klientëve ofrojnë ndërmjetësit e Forex?

  Shumica e ndërmjetësve të Forex-it do të ofrojnë një kombinim të mbështetjes telefonike dhe postës elektronike. Disa platforma do të ofrojnë gjithashtu bisedë të drejtpërdrejtë.

  Cilat janë të mirat dhe të këqijat e tregtimit të çifteve ekzotike Forex?

  Çiftet ekzotike të Forex janë shumë të paqëndrueshme, gjë që është mjaft e favorshme për tregtarët e shkathët të Forex-it që dëshirojnë të përfitojnë nga fitimet e vogla. Sidoqoftë, përhapjet në çifte ekzotike janë zakonisht shumë të larta.

  Për çfarë përhapjeje duhet të synoj kur zgjedh një ndërmjetës Forex?

  Ndërsa nuk duhet ta bazoni vendimin tuaj të ndërmjetësit Forex kryesisht në tarifa, disa nga platformat me çmim më konkurrues tani ofrojnë përhapje prej 0.7 pips në degët kryesore.

  Autori: Michael Fasogbon

  Avatar

  Michael Fasogbon është një tregtar profesionist Forex dhe analist teknik i kriptomonedhës me mbi pesë vjet përvojë tregtare. Vite mbrapa, ai u bë i apasionuar pas teknologjisë blockchain dhe kriptomonedhës përmes motrës së tij dhe që prej asaj kohe ka ndjekur valën e tregut.