fbpx

Lajme EUR / USD

Lajme EUR / USD

EUR / USD Shes-Off favorizuar!

EUR / USD tregtohet pranë një zone të fortë rezistence, kështu që një shitje mund të shfaqet së shpejti. Veprimi i çmimit ka një gllabërim të shtypur bearish i cili shihet si një model përmbysjeje. Siç e dini tashmë, USD ishte në një fazë korrigjuese kundrejt rivalëve të saj pasi USDX u tërhoq pak. Megjithatë, indeksi i dollarit amerikan mban […]

2 ditë

EURUSD Drejt Dysheve të Tjera më poshtë Nën nivelin e mesit 1.1700 mes forcës së dollarit të ringjallur

Analiza e Çmimit EURUSD - 5 Prill Në fillim të sesionit evropian, çifti EURUSD dorëzon ngritjen e tij nën nivelin e mesit të 1.1700. Dyshja zgjati rënien e saj në përpjekjen për të zhytur 1.1700 kate. Investitorët u përqëndruan në rritjen më të shpejtë ekonomike pasi raporti i punësimit i SH.B.A.-së i lëshuar të Premten tejkaloi parashikimet, duke mbajtur tregun optimist. Nivelet kryesore Rezistenca […]

5 ditë

Kthimi në EUR / USD, NFP në qendër të vëmendjes!

EUR / USD gjeti një mbështetje të fortë mbi nivelin 1.17 psikologjik dhe tani ajo është kthyer në krye. Teknikisht, një kërcim i përkohshëm mund të jetë i natyrshëm pas rënies masive më të fundit. Megjithatë, duhet të jeni të kujdesshëm pasi NFP i SHBA, Shkalla e Papunësisë dhe Fitimet Mesatare në orë mund të sjellin paqëndrueshmëri të lartë sot më vonë. Tubimet EUR / USD në […]

1 w

EURUSD Presioni në rënie përballet me mbështetjen e butë në nivelin 1.1870

Analiza e Çmimit EURUSD - 22 Mars Pavarësisht nga një përmirësim i mëparshëm në parashikimin e përgjithshëm të EURUSD, çifti u gjend nën presion ndërsa çmimi u rrit drejt një niveli të ulët në 1.1870. EUR po mban mirë, megjithatë çifti mund të bjerë në një pushim nën 1.1870 edhe pse duke postuar një dobësi të kufizuar mund të shohim një përmbysje nga […]

2 ws

EURUSD ende mban 1.1910

Mbështetja kryesore: 1.1910 Rezistenca kryesore: 1.1940 - 1.1970 - 1.1990 Pamja Afatmesme EURUSD ka rënë për 3 javët e fundit, rreth 3.36% (410 pips), por javën e kaluar ne pamë një fund në provën e nivelit 1.1820. Tani ai çmim po tregtohet mbi 1.1910 (që bashkohet me pivotin javor), […]

3 ws

Dollari amerikan rimerr momentin bullish, pasi rreziqet e humorit të rrezikut të tregut

Rritja e ndjeshme e rrezikut të tregut që nxiti S&P 500 në rekorde të reja, bëri që SH.B.A. të mblidhnin 120 miliardë dollarë në shitje të kuponave dhe bëri që Banka Qendrore Evropiane (BQE) të premtojë të rritë "në mënyrë të konsiderueshme" programet e blerjes së bonove, duket se është dëmtuar jashtë përpara fundjavës. Ndërkohë, indeksi i dollarit amerikan (DXY) […]

3 ws

Ndërsa Rendimentet e Bonove Rriten, BQE vendoset të nxisë blerjet e aseteve

Duke lënë të pandryshuar politikën monetare, BQE tregoi se do të rrisë blerjet e aseteve në muajt e ardhshëm. Masa është në përgjigje të rritjes së rendimenteve të bonove, të cilat mund të shtrëngojnë kushtet financiare. Për sa i përket zhvillimit ekonomik, banka qendrore ia atribuoi rënien e mundshme 1Q21 niveleve të larta të infeksioneve, mutacioneve dhe kufizimeve të koronavirusit. Sidoqoftë, […]

1 m

EURUSD kërcen nga nivelet e ulëta në nivelin 1.1835 mes një zhytjeje në rendimentin 10-vjeçar të SHBA

EURUSD Analiza e Çmimeve - 9 Mars EURUSD ra në nivelin e ulët të 1.1835 në fillim të sesionit evropian të martën duke arritur nivelin më të ulët në muaj. Në kohën e këtij postimi, çifti tërhiqet nga niveli i ulët pasi humbja e vrullit të afërt të rënies ka të ngjarë të mbajë çmimin mbi mesin e 1.1800 […]

1 m

Zgjedhjet presidenciale dhe listat e pagave jo-fermë

A do të lartësojnë tregjet zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara të vitit 2020? Pjesa 2 Çfarë ndodhi në të vërtetë në tregje kur filluan të dilnin rezultatet e zgjedhjeve të fundit presidenciale të SHBA? Kjo pjesë është vazhdim i artikullit me titull: "A do të lartësojnë tregjet zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara 2020?". Unë nuk thashë asgjë të re, asgjë të paparë [would]

1 m

EURUSD Shitja Fiton Tërheqjen Nën 1.2050 për të Dhënat e Parashikuara të SH.B.A.

EURUSD Analiza e Çmimeve - 1 Mars Çifti EURUSD arriti në krye të 1.2101 herët të hënën gjatë sesionit evropian dhe filloi një rënie të re. Çifti i monedhës duket në jug përballet me probabilitetin e rritjes së tërheqjes së shitjes drejt niveleve 1.2020 gjatë seancës. Lirimi i pritshëm i US-ISM ka të ngjarë të tregojë rritje të fuqishme në […]

1 m
Liderët e FX Forex News & Strategjitë

Gjithë sa ju nevojitet në një Platformë Lajmesh Forex

Learn 2 Trade është një sit i destinuar për të pajisur tregtarët dhe investitorët me fakte dhe detaje të kërkuara për t'u bërë një person i suksesshëm në botën e tregtisë. Për të pasur sukses në sektorin e tregtisë financiare, supozohet se dikush ka një kuptim të thellë të tregjeve financiare në fusha të shumta.

Këtu në Mëso 2 Tregtinë, ne kemi një ekip ekspertësh që kanë përvojë tregtare në lidhje me të gjitha tregjet kryesore financiare si kriptovaluta, mallra, monedha dhe indekse që synojnë t'u japin tregtarëve dhe investitorëve njohuri të ekspertëve të tregtimit të faktorëve themelorë dhe teknikë të tregut. Ekipi që qëndron prapa Mëso 2 Trade është i vetëdijshëm për domethënien e një ndërmjetësi Forex, i cili do të ndihmonte përdoruesit tanë të arrijnë sukses në botën e tregtisë financiare. Dhe, ne e konsiderojmë përgjegjësinë tonë që t'ju ofrojmë këshilla të ekspertëve që do t'ju ndihmojnë të merrni ndonjë vendim.

Nuk ka rëndësi nëse sapo jeni bashkuar në tregun Forex ose nëse jeni njohur me botën e tregtisë, padyshim që do të përfitonit nga këshillat tona të shëndosha që do t'ju ndihmonin të merrni një vendim pa sherr.

Të gjitha gjërat FX, 24/5

Ne marrim përgjegjësinë për t'ju dhënë këshillat më të mira të ekspertëve për ta bërë procesin e zgjedhjes së një ndërmjetësi të përshtatshëm shumë më të lehtë dhe shumë më pak problematik. Ne u kushtojmë njohurive, përvojave dhe aftësive tona të tregut financiar për përfitimin tuaj; për t'ju ofruar një përvojë pa sherr kur bëhet fjalë për vlerësimin dhe vlerësimin e secilit prej ndërmjetësve Forex për t'ju ndihmuar të fitoni vrull në sipërmarrjen tuaj tregtare në mënyrë drastike, në të njëjtën kohë duke ju ndihmuar të shmangni ndonjë gabim që do t'ju kushtonte një krah ose një këmbë krahas duke ju ofruar të gjitha të rejat më të fundit të FX.

Autori: Michael Fasogbon

Avatar

Michael Fasogbon është një tregtar profesionist Forex dhe analist teknik i kriptomonedhës me mbi pesë vjet përvojë tregtare. Vite mbrapa, ai u bë i apasionuar pas teknologjisë blockchain dhe kriptomonedhës përmes motrës së tij dhe që prej asaj kohe ka ndjekur valën e tregut.