fbpx

Bitcoin News

Feed News Bitcoin

Bitcoin ETF i bazuar në SH.B.A: Gara e Kryptoin Reenters për Miratimin e SEC

Gara për të nisur fondin e parë të tregtuar me këmbim Bitcoin (BTC) (ETF) në SHBA vazhdon të intensifikohet, pasi menaxheri i aseteve Kryptoin njoftoi kohët e fundit se ka ri-regjistruar për një ETF me SEC. Me Kryptoin që po hyn përsëri në garë, numri i ETF-ve të pritshme të BTC me SEC është tani shtatë. Lista përfshin Besnikërinë, Së pari […]

1 d

Bitcoin Hashrate Hidhet Lartësia e Re në të gjitha Kohët: Glassnode

Të dhënat e reja nga Glassnode, një ofrues i analizave zinxhir, zbuluan se shkalla mesatare e hash-it të Bitcoin ka kapërcyer një mesatare ditore prej 178 ekzashashe në sekondë, një e lartë e re në të gjitha kohërat. Shkalla e vlerësimit të hash të kriptovalutës ka qenë në një ngritje të qëndrueshme që nga shkurti, ku pastroi shifrën e rrumbullakët të 150 EH / s dy herë. Hashrate zakonisht konsiderohet si […]

4 ditë

Analiza e Çmimit të Tregut Bitcoin - 6 Prill

Bitcoin (BTC) ka luftuar gjatë javës së kaluar për të thyer nivelin e rezistencës prej $ 60,000, e gjitha pa rezultat. Ndërsa kriptovaluta e referencës vazhdon të ngec nën markën $ 60k, altcoins kanë marrë përgjegjësinë dhe kanë çuar industrinë e vlerësimit më lart, duke bërë që Bitcoin të humbasë dominimin e tregut. Frenia e altcoin-it ka parë disa kriptomonedha me kapak të madh […]

6 ditë

Bitcoin lufton për të thyer $ 60k ndërsa dominimi i saj në treg bie në nivelet shtatë-mujore

Java e kaluar erdhi me një vrull të fortë bullish për Bitcoin (BTC) dhe të gjithë tregun e kriptovalutave, i cili erdhi vetëm disa pikë nga goditja e vlerës së vlerësimit prej $ 2 trilion. Tregu i demave gjithashtu pa Ethereum (ETH) dhe Binance Coin (BNB) të thyej rekorde të reja, ndërsa Bitcoin luftoi me rajonin $ 60k. Në kohën e shtypit, Bitcoin është […]

1 w

Goldman Sachs njofton opsionin e ri të investimeve në Bitcoin për një klient të pasur

Goldman Sachs ka njoftuar se do t'u ofrojë klientëve të saj privatë ekspozimin e menaxhimit të pasurisë ndaj Bitcoin (BTC), derivateve të Bitcoin, kriptovalutave të tjera dhe automjeteve tradicionale të investimeve. Banka vuri në dukje se opsioni i ri i investimeve do të jetë i disponueshëm për klientët e saj të pasur në tre muajt e ardhshëm. Klientët do të arsimohen në lidhje me teknologjinë e bllokimit dhe [[]

1 w

Bitcoin tubohet ndërsa monedhat e qëndrueshme në shkëmbime arrijnë lartësinë e të gjitha kohërave

Bitcoin (BTC) tregtohej në një mënyrë të kufizuar gjatë fundjavës së kaluar, por papritur ka dalë nga diapazoni i saj dhe tani po shkon drejt objektivave më të larta bullish. Sipas disa analistëve në CryptoQuant, mund të ketë disa faktorë themelorë prapa rritjes së fundit. Një nga faktorët e theksuar nga analistët ishte […]

1 w

Argo Blockchain për të ndjekur pishinën e minierave të bazuara në energji të rinovueshme ndërsa vlera e Bitcoin rritet

Argo Blockchain ka njoftuar planet e saj për të ndërtuar pishinën e parë të minierave në botë me energji të pastër Bitcoin (BTC). Kompania me qendër në Londër zbuloi se po bashkëpunonte me DMG Blockchain Solutions për të kryer detyrën pioniere. Shqetësimet mjedisore të aktiviteteve të minierave Bitcoin kanë qenë gjithmonë një shqetësim për shumë kritikë, duke pasur parasysh kërkesat e mëdha elektrike […]

2 ws

Analiza e tregut: Korrigjimi i Bitcoin shkakton një rënie masive për industrinë e kriptos

I gjithë tregu i kriptovalutave ra me rreth 8% gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa Bitcoin (BTC) zgjati korrigjimin e saj. Seanca e hershme e Asain sot ishte një banjë gjaku për industrinë dhe rroi rreth 150 miliard dollarë nga kapaku i tregut të industrisë. Rënia masive u përshpejtua nga dështimi i Bitcoin për të thyer $ 56,700 thelbësore [$]

2 ws

Klientët tani mund të paguajnë në Bitcoin pasi Tesla fillon të pranojë BTC

Plani i Tesla për të filluar pranimin e Bitcoin (BTC) si pagesa për automjetet e saj është tani i drejtpërdrejtë. CEO i kompanisë, Elon Musk, dha lajmin përmes Twitter të Mërkurën. Opsioni i pagesës Bitcoin është shtuar në faqen e internetit të kompanisë, së bashku me një seksion që shpjegon se si të bëni pagesa të kriptovalutave. Musk vuri në dukje se “Bitcoin paguan […]

2 ws

Raporti Glassnode Tregon që Llogaria e Vogël Bitcoin HODLing është në rritje

Ofruesi i analizave në zinxhir, Glassnode, ka raportuar që adresat që mbajnë 0.1 deri në 1 Bitcoin (BTC) - të cilat me ëndje i quan "Sat Stackers" - kanë parë një rritje të konsiderueshme që nga përplasja e tregut të monedhave të marsit 2020. Sidoqoftë, firma gjithashtu paralajmëroi se metrika e saj në zinxhir tregon se tregu i demave mund të hyjë në fazat e tij të fundit. Glassnode shpjegoi që Sat Stackers kanë […]

2 ws
Liderët e FX Forex News & Strategjitë

Gjithë sa ju nevojitet në një Platformë Lajmesh Forex

Learn 2 Trade është një sit i destinuar për të pajisur tregtarët dhe investitorët me fakte dhe detaje të kërkuara për t'u bërë një person i suksesshëm në botën e tregtisë. Për të pasur sukses në sektorin e tregtisë financiare, supozohet se dikush ka një kuptim të thellë të tregjeve financiare në fusha të shumta.

Këtu në Mëso 2 Tregtinë, ne kemi një ekip ekspertësh që kanë përvojë tregtare në lidhje me të gjitha tregjet kryesore financiare si kriptovaluta, mallra, monedha dhe indekse që synojnë t'u japin tregtarëve dhe investitorëve njohuri të ekspertëve të tregtimit të faktorëve themelorë dhe teknikë të tregut. Ekipi që qëndron prapa Mëso 2 Trade është i vetëdijshëm për domethënien e një ndërmjetësi Forex, i cili do të ndihmonte përdoruesit tanë të arrijnë sukses në botën e tregtisë financiare. Dhe, ne e konsiderojmë përgjegjësinë tonë që t'ju ofrojmë këshilla të ekspertëve që do t'ju ndihmojnë të merrni ndonjë vendim.

Nuk ka rëndësi nëse sapo jeni bashkuar në tregun Forex ose nëse jeni njohur me botën e tregtisë, padyshim që do të përfitonit nga këshillat tona të shëndosha që do t'ju ndihmonin të merrni një vendim pa sherr.

Të gjitha gjërat FX, 24/5

Ne marrim përgjegjësinë për t'ju dhënë këshillat më të mira të ekspertëve për ta bërë procesin e zgjedhjes së një ndërmjetësi të përshtatshëm shumë më të lehtë dhe shumë më pak problematik. Ne u kushtojmë njohurive, përvojave dhe aftësive tona të tregut financiar për përfitimin tuaj; për t'ju ofruar një përvojë pa sherr kur bëhet fjalë për vlerësimin dhe vlerësimin e secilit prej ndërmjetësve Forex për t'ju ndihmuar të fitoni vrull në sipërmarrjen tuaj tregtare në mënyrë drastike, në të njëjtën kohë duke ju ndihmuar të shmangni ndonjë gabim që do t'ju kushtonte një krah ose një këmbë krahas duke ju ofruar të gjitha të rejat më të fundit të FX.

Autori: Michael Fasogbon

Avatar

Michael Fasogbon është një tregtar profesionist Forex dhe analist teknik i kriptomonedhës me mbi pesë vjet përvojë tregtare. Vite mbrapa, ai u bë i apasionuar pas teknologjisë blockchain dhe kriptomonedhës përmes motrës së tij dhe që prej asaj kohe ka ndjekur valën e tregut.