Bitcoin Hashrate Hidhet Lartësia e Re në të gjitha Kohët: Glassnode

Bitcoin Hashrate Hidhet Lartësia e Re në të gjitha Kohët: Glassnode

Të dhënat e reja nga Glassnode, një ofrues i analizave zinxhir, zbuluan se shkalla mesatare e hash-it të Bitcoin ka kapërcyer një mesatare ditore prej 178 ekzashashe në sekondë, një e lartë e re në të gjitha kohërat. Shkalla e vlerësimit të hash të kriptovalutës ka qenë në një ngritje të qëndrueshme që nga shkurti, ku pastroi shifrën e rrumbullakët të 150 EH / s dy herë.

Hashrate zakonisht konsiderohet si një "Kuaj fuqi" për kriptovalutat, përfshirë Bitcoin (BTC), dhe një hashrate e lartë është tregues i sigurisë efektive në një rrjet kriptovalutash.

Metrika pozitive në zinxhir u zbulua nga shkencëtari i të dhënave Rafael Schultze-Kraft, i cili vuri në dukje se vështirësia e minierave BTC gjithashtu ka arritur kulmin në një ATH të ri.

Shkencëtari i të dhënave zbuloi se minatorët e Bitcoin kanë fituar 50 milion dollarë, mesatarisht, në ditë për muajin e kaluar. Ai shtoi se vetëm një vit më parë, kjo shifër ishte rreth 12 milion dollarë, që do të thotë se fitimi aktual i minierave është rritur me katër herë pavarësisht nga përgjysmimi i shpërblimit të fundit në maj të vitit 2020.

Sipas Glassnode, minatorët nuk po shesin më monedhat e tyre të reja dhe po mbajnë pasuritë e tyre pasi pozicioni neto është përsëri i gjelbër.

Schultze-Kraft shtoi se:

“Në fakt, furnizimi i pashpenzuar i Bitcoin (BTC që nuk ka lënë kurrë adresat origjinale të minierave) ka filluar të rritet përsëri pas një rënie të shpejtë dhe të mprehtë prej rreth 15k BTC në fillim të vitit. Më shumë hodling sesa shpenzime. ”

Nivelet kryesore të BTC për t'u parë - 8 prill
Bitcoin vazhdon të luftojë për të grumbulluar çdo moment domethënës bullish ndërsa arinjtë dominojnë në treg. Pas një refuzimi nga rezistenca prej $ 59k, kriptovaluta e referimit ra në një spirale bearish dhe u thye nën mbështetjen vendimtare prej 56,700 $.

BTCUSD - Grafiku i Orës

Shitjet e fundit panë Bitcoin të binte në 55,450 dollarë të ulët, ku disa blerës të zhytjes erdhën në bord dhe dërguan çmimin mbi nivelin 56,700 dollarë. Cryptocurrency primare duhet të depërtojë në zonën $ 58k strumbullar gjatë orëve të ardhshme ose të rrezikojë korrigjimin më të ulët.

Ndërkohë, nivelet tona të rezistencës janë në 57,000 $, 58,000 $ dhe 59,000 $, dhe nivelet tona kryesore të mbështetjes janë në 56,000 $, 55,500 $ dhe 55,000 $.

Kapitalizimi i përgjithshëm i tregut: $ Trilionë 1.92

Kapitalizimi i tregut Bitcoin: $ Trilionë 1.06

Dominimi i Bitcoin: 55.3%

 

Ju mund të blini monedha kriptoje këtu: Blini Monedha

 • Komisioner
 • përfitimet
 • Depozita Min
 • Rezultat
 • Vizitoni ndërmjetësin
 • 20% bonus mirëseardhje deri në 10,000 $
 • Depozita minimale $ 100
 • Verifikoni llogarinë tuaj para se të kreditohet bonusi
$ 100 Depozita Min
9
 • Platforma e tregtimit të Cryptocurrency vlerësuar me çmime
 • 14 Cryptoassets në dispozicion për të investuar në
 • FCA & Cysec rregullohen
$ 200 Depozita Min
9.8

Produkte investimi shumë të paqëndrueshme të parregulluara. Asnjë mbrojtje e investitorëve të BE-së.

 • Mbi 100 produkte të ndryshme financiare
 • Investoni nga 10 dollarë
 • Tërheqja në të njëjtën ditë është e mundur
$ 100 Depozita Min
9.8
 • Cryptos të tregtisë së lartë si Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum plus më shumë
 • Komisione zero dhe asnjë tarifë bankare për transaksionet
 • Shërbim rreth orës me mbështetje në 14 gjuhë
$ 100 Depozita Min
8.5
 • Platforma e tregtimit të Cryptocurrency vlerësuar me çmime
 • 100 dollar depozitë minimale,
 • FCA & Cysec rregullohen
$ 100 Depozita Min
9.8
Ndani me tregtarët e tjerë!

Autori: Azeez Mustapha

Avatar

Azeez Mustapha është një autor, tregtar, analist i tregjeve, strateg i sinjaleve dhe menaxher i fondeve me përvojë.