Besniku XRP Dosjet e Peticionit Kryetarit të ri të KSHZ-së për "t'i dhënë fund luftës ndaj XRP"

Besniku XRP Dosjet e Peticionit Kryetarit të ri të KSHZ-së për "t'i dhënë fund luftës ndaj XRP"

Një entuziast i XRP, Thomas Hodge, ka filluar një peticion në Change.org duke akuzuar Kryetarin e caktuar të SEC për Gary Gensler të "Përfundoni luftën ndaj XRP". Gensler është i emëruari i Presidentit Joe Biden për të kryesuar Komisionin e Letrave me Vlerë të SHBA pas përfundimit të mandatit të Jay Clayton si Kryetar i SEC.

Peticioni tregon se:

"Ne po kërkojmë nga Gary Gensler, sa më shpejt që të konfirmohet si Kryetar i SEC, për të parë një nga afër pretendimet e SEC kundër Ripple Labs, bashkëthemeluesit e saj dhe dëmet që veprimet e SEC tashmë u kanë shkaktuar mbajtësve të monedhës dixhitale XRP. ”

Komisioni ngriti një padi kundër Ripple Labs dhe themeluesve të saj, Brad Garlinghouse dhe Christian Larsen, në Dhjetor 2020, duke i akuzuar ata për shitjen e shenjave të paligjshme. SEC pretendon se shitja e XRP me vlerë 1.3 miliard dollarë ishte bërë pa respektimin e duhur të ligjeve federale të letrave me vlerë.

Peticioni gjithashtu i kërkoi Kryetarit të ardhshëm të merrte kohë dhe të kishte një takim me mbajtësit e XRP, për të kuptuar kuptimin e vërtetë të mbrojtjes së investitorëve në SEC.

Kryetari i caktuar i KSHZ-së Gary Gensler.

Peticioni gjithashtu i kërkoi Gensler që:

"Përfundoni procesin gjyqësor Ripple dhe ndaloni SEC që të hartojë rregulla kriptomonedhe përmes proceseve gjyqësore në vend që të shkruaj këto rregulla siç duhet, me kontributin publik dhe partneritetin me Kongresin Amerikan."

Akuzat kundër ish-shefit të KSHZ-së
Peticioni i Thomas Hodge gjithashtu kërkoi që Inspektori i Përgjithshëm i SEC të shqyrtonte vendimin e minutës së fundit për të ngritur një padi kundër Ripple nga ish-shefi i SEC në ditën e tij të fundit në detyrë, duke pretenduar se ishte bërë me keqbesim. Peticioni pretendonte se Clayton dhe Drejtori i SEC i Financave të Korporatave William Hinman kishin interesa financiare në Bitcoin dhe Ethereum dhe kishin lidhje të ngushta me bizneset e FinTech në Kinë.

Si përfundim, peticioni kërkoi që:

“Gary Gensler duhet t’i japë fund kësaj praktike të bërjes së politikave përmes proceseve gjyqësore, të ulet me mbajtësit e XRP vetë dhe të dëgjojë historitë e tyre. Ne duam rregulla të qarta për të gjithë, jo një tjetër kryetar i SEC që zgjedh fitues dhe humbës në një vakum rregullator. Dhe ne kërkojmë një hetim që sqaron plotësisht nëse SEC po mbronte interesat e dikujt tjetër në vend të investitorëve me pakicë kur padia Ripple u paraqit në dhjetor 2020. ”

 

Ju mund të blini monedha kriptoje këtu: Blini Monedha

 • Komisioner
 • përfitimet
 • Depozita Min
 • Rezultat
 • Vizitoni ndërmjetësin
 • 20% bonus mirëseardhje deri në 10,000 $
 • Depozita minimale $ 100
 • Verifikoni llogarinë tuaj para se të kreditohet bonusi
$ 100 Depozita Min
9
 • Platforma e tregtimit të Cryptocurrency vlerësuar me çmime
 • 14 Cryptoassets në dispozicion për të investuar në
 • FCA & Cysec rregullohen
$ 200 Depozita Min
9.8

Produkte investimi shumë të paqëndrueshme të parregulluara. Asnjë mbrojtje e investitorëve të BE-së.

 • Mbi 100 produkte të ndryshme financiare
 • Investoni nga 10 dollarë
 • Tërheqja në të njëjtën ditë është e mundur
$ 100 Depozita Min
9.8
 • Cryptos të tregtisë së lartë si Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum plus më shumë
 • Komisione zero dhe asnjë tarifë bankare për transaksionet
 • Shërbim rreth orës me mbështetje në 14 gjuhë
$ 100 Depozita Min
8.5
 • Platforma e tregtimit të Cryptocurrency vlerësuar me çmime
 • 100 dollar depozitë minimale,
 • FCA & Cysec rregullohen
$ 100 Depozita Min
9.8
Ndani me tregtarët e tjerë!

Autori: Azeez Mustapha

Avatar

Azeez Mustapha është një autor, tregtar, analist i tregjeve, strateg i sinjaleve dhe menaxher i fondeve me përvojë.