fbpx

Binance Rishikim

Vlerësimi
£ 1 Depozita Minimale
Llogaria e hapur

Rishikimi i plotë

Shkëmbimi i Binance është padyshim krijuesi kryesor në kriptovalutën e mesit të vitit 2018. Binance është vazhdimisht shkëmbimi më i madh në botë, me vëllim 24 orë, dhe në çdo kohë që një monedhë shtohet në platformë, mund të vini bast se vlera e saj do të paktën dyfishohet. Binance u rrit shpejt në 2017, por kurrë nuk u lëkund edhe kur kërkesa ishte më e madhe. Mbetet i lirë, i besueshëm dhe miqësor me përdoruesit, me disa risi të vërteta për meritat e tij. Binance nuk është shkëmbimi perfekt për çdo qëllim, por tejkalon pritjet për shumicën.

 • Très sofistikimi i faqes
 • Ofron ekskluzive për VIP-at
 • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
$ 160 Depozita Min
9.9

Sfondi i Binance

Hardshtë e vështirë të besosh se Binance u themelua më pak se një vit para këtij shkrimi: Korrik 2017. Binance u themelua nga një ekip me shumë përvojë në tregtinë me frekuencë të lartë në tregjet konvencionale, si dhe asete dixhitale në hapësirën e bllokut. Kompania inovoi duke lëshuar monedhën e saj (Binance Coin - BNB) së bashku me platformën, përdorimi i së cilës i dha të drejtë pronarit të tregtonte zbritje.

Modeli ishte një hit, dhe BNB është fryrë në vlerë. Binance shpejt shtoi opsione të reja të tregtisë së kriptovalutave, duke përfshirë komunitetin e saj në çdo hap. Sot, vrulli i tyre nuk është ngadalësuar dhe Binance mund të mbetet shkëmbimi më me ndikim në tokë për ca kohë që do të vijë - edhe kur kompania është zhvendosur nga Hong Kong në Maltë për të gjetur një rregullim më miqësor.

Avantazhet dhe disavantazhet e Binance

Përparësitë

 • Çmime të mrekullueshme
 • Monedhë tregtare me vlerë të lartë (BNB)
 • Ton monedha për të tregtuar
 • Likuiditet i lartë
 • Shtrirje e madhe ndërkombëtare
 • shërbimi i shkëlqyer

Disavantazhet

 • Ndërfaqet tregtare mund të jenë më të mira
 • Asnjë aplikacion i dedikuar për celularë

Mbështetja e kriptovalutave

Cryptocurrency e mbështetur nga Binance janë me të vërtetë shumë të shumta për t'u përmendur. Më të njohurit nga 6/12/18 janë:

Bitcoin, EOS, Ethereum, Ethereum Classic, Binance monedhë, Bitcoin Cash, Skycoin, Quarkchain, Ontologji, Tron, Rrjet i gjumit, Aeron, Cardano, Litecoin, Lumens Yjor, IoTex, Gurgullimë, CyberMiles, IOTA, ICON, Nano dhe NEO

Ka shumë dhjetëra monedha të tjera, të gjitha kanë të paktën disa mijëra dollarë në vëllim tregtar ditor. Binance rregullisht u lejon përdoruesve të votojnë se çfarë monedhe të re duhet të shtojnë në listë dhe bën marrëveshje me projekte të tjera për të shtuar monedhën e tyre. Sipas CEO Changpeng Zhao, më shumë se 1,000 kompani të reja po përpiqen të kenë monedhat e tyre të listuara në Binance. Uncleshtë e paqartë se sa prej tyre do të shtohen një ditë.

Udhëzues: Si të Regjistroheni dhe Tregtoni me Binance

Regjistrimi:

Regjistrimi me Binance është një fllad. Thjesht shkoni në sit, jepjani emailin tuaj dhe një fjalëkalim të ri dhe prisni që emaili i verifikimit të mbërrijë në vetëm një minutë apo më shumë.

Verifikimi:

Klikoni në lidhjen e verifikimit në emailin që merrni. Kthehuni te faqja dhe konfiguroni vërtetimin e 2 faktorëve, i cili do t'ju japë shumë më shumë siguri sesa vetëm fjalëkalimin. Sapo të hyni në sit, do të jeni në gjendje të rrisni kufijtë tuaj të tregtisë duke i dhënë Binance ID dhe provën e informacionit të adresës që ata kërkojnë, për të përmbushur rregulloret e KYC (njohin klientin tuaj) nga kombësi të ndryshme. Do t'ju kërkohet të siguroni një fotografi të fytyrës tuaj së bashku me këto dy dokumente gjithashtu. Kjo dëshmon se ju jeni ai që thoni se jeni, gjë që ndihmon Binance të parandalojë mashtrimin dhe pastrimin e parave nga të qenit i pranishëm në platformën e tyre.

Depozitat & Tërheqjet:

Depozitat bëhen vetëm në kriptovaluta. Do të keni një portofol të dedikuar për secilën kriptovalutë të mbështetur nga platforma. Depozitat bëhen duke futur adresën tuaj të kuletës Binance në adresën tuaj të portofolit të jashtëm dhe duke dërguar monedhën në atë mënyrë. Tërheqjet bëhen në të kundërt, duke vendosur adresën e portofolit tuaj të palës së tretë në vijën e kërkuar në formën Binance Send. Ka shumë video në Youtube që tregojnë këtë proces nëse ngatërroheni. Mos dërgoni para nëse nuk jeni i sigurt se po i bëni siç duhet. Ju gjithmonë mund të dërgoni një shumë shumë të vogël së pari sigurohuni që ta keni varur para se të dërgoni bilancin tuaj të plotë.

Si të blini / tregtoni:

Duke përdorur platformat Beginner ose Advanced, ju do të jeni në gjendje të zgjidhni Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ose Tether si monedhën tuaj themelore të tregtisë. Sigurisht, do të duhet të depozitoni një nga këto monedha para se të jeni në gjendje të tregtoni me të. Pasi të keni zgjedhur monedhën tuaj, do të shihni të gjitha palët tregtare të disponueshme me atë monedhë bazë. Zgjidhni atë që dëshironi, ose ose bëni një porosi kufitare (ju zgjidhni çmimin), një urdhër tregu (çmimi plotësohet për ju bazuar në çfarëdo që është aktualisht në dispozicion), ose një urdhër ndalimi (ju zgjidhni çmimin i cili do të rezultojë në një shitje ose blerje bazuar në veprimin specifik të çmimit). Pasi të keni kryer pagesën, monedhat tuaja të reja duhet të jenë të disponueshme në portofolin tuaj Binance në minuta ose sekonda.

Si të ruani kriptovalutën tuaj të re:

Asnjëherë mos e ruani kriptomonedhën afatgjatë në bursën që keni përdorur për ta blerë. Hack-et ndodhin në shkëmbimet kripto gjatë gjithë kohës, dhe njerëzit që ruajnë paratë e tyre atje shpesh i humbasin ato pa asnjë shpresë për t'u rikuperuar. Megjithëse kjo nuk i ka ndodhur kurrë Binance, kjo nuk do të thotë se nuk do të ndodhë kurrë. Për të zbutur rrezikun, zhvendosni monedhat tuaja në një portofol softueri në kompjuterin tuaj ose pajisjen tuaj celular, ose në një portofol hardware si Ledger Nano S. Për të parë një bandë opsionesh me cilësi të lartë, shikoni në faqen më të mirë të kuletave Bitcoin

Platforma e Tregtimit të Binance

Binance ofron dy ndërfaqe të platformës tregtare, "Basic" dhe "Advanced". Dallimi kryesor është pamja dhe vizualizimet më të sofistikuara të skicimit në versionin e avancuar. As përsëritja e platformës tregtare Binance nuk është me të vërtetë intuitive për përdoruesit e rinj, por të dy funksionojnë në mënyrë të përsosur. Përdoruesit mund të bëjnë lloje të porosive Limit, Market dhe Stop-Limit në të dy versionet e platformës. Për të qenë i sinqertë, ne nuk mendojmë se secila prej versioneve të platformës është shumë më e vështirë për t’u përdorur se tjetra, por përdoruesi pa dyshim ka një preferencë në të dyja mënyrat.

Informacioni i ndërmjetësit

URL website: https://www.binance.com/
Gjuhë: Anglisht, Spanjisht, Frëngjisht, Gjermanisht, Turqisht, Polonisht, Portugez, Italisht, Hollandez, Kinez, Arabisht
Metodat depozituese: Monedhat e kriptuara

Rregullorja & Siguria

Binance u rregullua fillimisht nga organet financiare në Hong Kong dhe u prek direkt / indirekt nga "ndalimi" i Kinës për shkëmbimet e brendshme 2017. Hong Kongu nuk ishte me të vërtetë, 100% brenda fushës së qeverisë kineze, por e ardhmja e Binance mbeti e pasigurt. Ndërsa arritja ndërkombëtare e Binance zgjati Lindjen dhe Perëndimin, pengesat rregullatore nga japonezët dhe amerikanët, së bashku me pasigurinë e vazhdueshme në shtëpi, e shtynë Binance të lëvizte në Maltë, "Ishulli Blockchain".

Këtu, korniza rregullatore po provon të jetë shumë më miqësore me Binance, dhe kompani si këto gëzojnë një marrëdhënie disi bashkëpunuese me rregullatorët, së bashku duke vendosur parametra që lejojnë inovacione, ndërkohë që shfaqin probleme të mundshme në sythe. Evolucioni i këtij mjedisi të ri rregullator ende nuk është parë.

Sa i përket sigurisë së përdoruesit, Binance mendohet të jetë shumë e sigurt për një shkëmbim dhe ende nuk ka pësuar një sulm të rëndësishëm ose humbje të fondeve të përdoruesit. Sigurisht, asnjë shkëmbim nuk është kurrë 100% i sigurt, por për një platformë udhëheqëse në botë me miliarda pasuri likuide të mbrojtura brenda, Binance ka performuar në mënyrë të admirueshme.

Tarifat dhe Kufizimet e Binance

Struktura e tarifave të Binance është ndoshta gjëja më tërheqëse për platformën. Të gjitha tregtitë janë të ngarkuara me një komision 0.10%. Kur përdoruesit kryejnë pagesa me Binance's BNB, kjo tarifë pritet në gjysmë: 0.05% për të gjitha tregtitë. Ky është çmimi më i ulët i tregtimit që do të gjeni, përveç shkëmbimeve që ofrojnë tregti falas.

Depozitat e të gjitha monedhave janë falas. Tërheqjet tarifohen me ritme të ndryshme në varësi të monedhës, mund ta shihni Tarifat e tërheqjes së Binance këtu.

Metodat e Pagesës së Binance

Binance lejon përdoruesit të paguajnë për altcoins duke përdorur Bitcoin, Ethereum, Binance Coin dhe Tether. Asnjë "ndër-tregtim" tjetër i altcoins aktualisht nuk ofrohet. Binance nuk pranon pagesa fiat dhe me sa duket nuk ka në plan ta bëjë këtë së shpejti. Barra rregullatore do të ishte e madhe dhe Binance sapo vendoset në shtëpinë e tyre të re në Maltë. Me aktivitetin e përdoruesit # 1 në treg, Binance duket se po shkon mirë pa fiat.

Ndihma për klientët Binance

Ashtu si shumë shkëmbime të tjera, Binance pranon kërkesat e shërbimit të klientit me email. Para se të merrni kërkesën tuaj, Binance ju tregon një listë të pyetjeve të zakonshme dhe zgjidhjet e tyre, duke shpresuar se do të kuptoni se si ta zgjidhni problemin tuaj. Nëse gjithsesi përfundoni duke dërguar kërkesën tuaj, shërbimi ndaj klientit të Binance është (sipas përvojës sonë) i përgjegjshëm dhe i dobishëm.

Karakteristikat unike të Binance

Asnjë aspekt i Binance nuk është vërtet unik (më), por shkëmbimi qëndron vetëm si një bashkim i shumë karakteristikave të forta dhe inovacioneve që janë kopjuar aq gjerësisht sa nuk duken më si inovacione.

Aspekti më interesant i Binance, për përdorimin mesatar, është Binance Coin BNB. Kjo monedhë është kthyer më shumë se 1000% që nga ICO. Ka vlerën e vet në tregun e gjerë dhe tregtohet nga investitorët dhe përdoruesit e Binance. BNB është kopjuar nga shkëmbime të tjera si KuCoin, por asnjë shkëmbim tjetër nuk ka parë që kriptomonedha e tyre e pronarit të përdoret kaq gjerësisht në nivel ndërkombëtar.

Aspekti tjetër i përvojës së Binance që mund të quhet unik është zgjedhja e madhe e projekteve me cilësi të lartë të disponueshme për tregtim në Binance. Shumë shkëmbime të tjera kanë sasi (ton dhe ton kriptovaluta), por pak përputhen me cilësinë (nuk kanë një tufë monedhash të vdekura pa vëllim ditor të bllokuar në platformë) siç bën Binance. Kjo i lejon përdoruesit e monedhave madje relativisht të errëta të kenë një platformë të besueshme tregtare. Më shumë shkëmbime të kriptovalutave.

Si krahasohet Binance me ndërmjetësit dhe shkëmbimet e tjera

 • Très sofistikimi i faqes
 • Ofron ekskluzive për VIP-at
 • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
$ 160 Depozita Min
9.9

Binance dhe eToro janë me të vërtetë dy gjëra të ndryshme, me baza krejtësisht të ndryshme konsumatorësh (përveç disa trafikut kryqëzues që përdor të dy platformat për pikat e tyre përkatëse). Binance shet kriptovaluta duke përdorur mekanizmat që kemi diskutuar tashmë. eToro nuk shet fare kriptovaluta. Në vend të kësaj, kjo i lejon përdoruesit të investojnë në kripto me pengesë shumë më të ulët për hyrje.

Ju shikoni, me pronësinë tradicionale të aseteve dixhitale, përdoruesit duhet të transferojnë dhe të ruajnë monedhat e tyre vetë, duke përdorur kuletat dixhitale të krijuara nga palët e treta dhe duke përdorur sisteme të komplikuara të çelësave dhe adresave të cilat (nëse përdoruesi i heq ato) do të rezultojë në humbja e fondeve. eToro nuk përdor asnjë nga këto sisteme. Në vend që të shesin kripto, ata shesin CFD.

CFD është një kontratë për ndryshim. Përdoruesi paguan çmimin e tregut për një nga 10 kriptovalutat (të gjitha projektet e forta si NEO, EOS, Bitcoin dhe Lumens Yjor). Në vend që kjo monedhë të transferohet në një portofol, fondet e përdoruesit janë të mbyllura në një kontratë që përfaqëson atë sasi kripto. Përdoruesi mund të anulojë kontratën në çdo kohë, me rezultate të ndryshme për kohën.

Nëse çmimi i mbajtjes është më i lartë kur anulohet kontrata, përdoruesi bën bilancin si fitim, së bashku me gjendjen e kontratës që zhbllokohet me mbylljen e llogarisë. Nëse çmimi është më i ulët kur llogaria anulohet, diferenca zbritet nga bilanci tani i zhbllokuar.

Në thelb, kjo i lejon përdoruesit të investojnë në kriptovalutë pa ndonjë dhimbje koke të pronësisë. Tani, nëse doni të blini kriptovalutë që ta shpenzoni - jo vetëm të investoni - eToro nuk është opsioni më i mirë për ju. Por nëse thjesht doni të spekuloni mbi vlerën, eToro do t'ju japë më lehtë, në krahasim me Binance. Nga ana tjetër, Binance ju jep shumë më tepër mundësi tregtare dhe shumë monedha të tjera për të investuar. Cila platformë do të zgjidhni do të varet plotësisht nga nevojat dhe preferencat tuaja. Shkëmbimet alternative të kriptomonedhave.

Përfundim: A është i sigurt Binance?

Në fund të ditës, duhet të pranojmë se na pëlqen shumë Binance. Isshtë një platformë tregtare e paraqitur plotësisht që u jep përdoruesve akses në më shumë kriptovaluta (të gjitha me vëllim të konsiderueshëm tregtar) sesa pothuajse çdo ofrues tjetër i rëndësishëm tregtar. Faqja vjen me disa dobësi: është shumë e përballueshme, u jep përdoruesve një mundësi investimi në BNB, mbështet mijëra monedha dhe është në dispozicion në të gjithë botën.

Por a është i sigurt Binance? asnjë shkëmbim kriptomonedhe nuk është vërtet i sigurt. Siguria nuk është MO e tyre përfundimtare, megjithëse natyrisht ata duhet të jenë të sigurt pasi janë të aftë. Shkëmbimet hapen për miliona klientë, të cilët krijojnë dobësi. Nuk ka asnjë mënyrë që një kompani kaq e madhe, duke mbajtur kaq shumë para, të mos ketë një objektiv masiv në shpinë të saj.

Sidoqoftë, Binance ofron siguri të admirueshme dhe ende nuk ka parë një humbje të madhe të fondeve për pirateri. Kjo nuk do të thotë që një sulm i tillë nuk do të ndodhë kurrë, por Binance ka një ekip të pabesueshëm të përkushtuar ndaj suksesit në këtë drejtim. Ne nuk presim që gjërat të ndryshojnë në çdo kohë së shpejti, kështu që jemi në gjendje të rekomandojmë Binance pa rezerva. Përdorni platformën siç është menduar dhe do të jeni në gjendje të tregtoni me vetëbesim. Fat i mirë për të gjitha tregtitë tuaja të ardhshme!

INFORMACIONI I BROKERIT

URL website
https://www.binance.com/

Rregulla
Gjuhë
Anglisht, spanjisht, frëngjisht, gjermanisht, turqisht, polakë, portugez, italian, holandez,
Kinezisht, Arabisht

OPSIONET E PAGESS

 • Metodat depozituese
 • cryptocurrencies