Ari (XAUUSD) thyen rezistencën 1,750 dollarë, rinis trendin e sipërm

Ari (XAUUSD) thyen rezistencën 1,750 dollarë, rinis trendin e sipërm

Nivelet kryesore të rezistencës: 1,900 dollarë, 1,950 dollarë, 2000 dollarë
Nivelet kryesore të mbështetjes: 1,750 dollarë, 1 dollarë, 700, 1,650 dollarë

Ari (XAUUSD) Trendi Afatgjatë: Duke filluar
Ari po bën lëvizje pozitive ndërsa çmimi thyen rezistencën në 1,750 dollarë. XAUUSD do të jetë jashtë zonës së kufizuar në distancë nëse qëndrueshmëria bullish mbështetet. Lëvizja lart mund të përballet me rezistencë në $ 1,800 dhe $ 1,840. Në aksionin e mëparshëm të çmimit, Ari u refuzua në ato lartësitë e mëparshme.

XAUUSD - Diagrami ditor

Leximi i indikatorëve të diagramit ditor:
Çmimi i arit ka thyer rezistencën e kanalit horizontal. Trendi në rritje do të rifillojë nëse çmimi thyen nivelin e rezistencës dhe mbyllet mbi të. SMA 21-ditore dhe SMA 50-ditore janë në rënie, por po bëjnë një kthesë.


Ari (XAUUSD) Anshmëria afatmesme: Bullish
Në grafikun 4 orësh, XAUUSD ka rifilluar një trend në rritje pasi çmimi thyen rezistencën në 1,750 dollarë. Në prirjen e rritjes së 6 prillit, një trup i qirinjve të ritrajuar testoi 61.8% retracement Fibonacci. Ndërhyrja nënkupton që Ari do të rritet në nivelin 1.618 të shtrirjes Fibonacci. Kjo është lartësia e nivelit 1,758.71 $.

XAUUSD - Grafik 4 orë

Leximi i treguesve të tabelës 4-orëshe
XAUUSD është mbi diapazonin 80% të stokastikës ditore. Bandat stokastike janë të pjerrëta lart dhe po i afrohen rajonit të tepërt të blerë në treg. Ari ka një kryqëzim bullish ndërsa SMA 21-ditore kalon mbi SMA 50-ditore. Ky kryqëzim bullish tregon sinjale bullish.


Pikëpamja e përgjithshme për arin (XAUUSD)
Çmimi XAUUSD ka thyer rezistencën në 1,750 dollarë. Çmimi i Arit pritet të rifillojë një trend në rritje pasi tregu ishte më herët i kufizuar midis $ 1,720 dhe 1,750 $ që nga Shkurti. Lëvizja aktuale në rritje do të jetë jetëshkurtër pasi çmimi arriti rajonin e tepërt të tregut.

Ju mund të blini monedha kriptoje këtu: Blini Monedha


shënim: Learn2Trade.com nuk është këshilltar financiar. Bëni kërkimin tuaj përpara se të investoni fondet tuaja në ndonjë aktiv financiar ose produkt ose ngjarje të paraqitur. Ne nuk jemi përgjegjës për rezultatet tuaja të investimit


 • Komisioner
 • përfitimet
 • Depozita Min
 • Rezultat
 • Vizitoni ndërmjetësin
 • 20% bonus mirëseardhje deri në 10,000 $
 • Depozita minimale $ 100
 • Verifikoni llogarinë tuaj para se të kreditohet bonusi
$ 100 Depozita Min
9
 • Platforma e tregtimit të Cryptocurrency vlerësuar me çmime
 • 14 Cryptoassets në dispozicion për të investuar në
 • FCA & Cysec rregullohen
$ 200 Depozita Min
9.8

Produkte investimi shumë të paqëndrueshme të parregulluara. Asnjë mbrojtje e investitorëve të BE-së.

 • Mbi 100 produkte të ndryshme financiare
 • Investoni nga 10 dollarë
 • Tërheqja në të njëjtën ditë është e mundur
$ 100 Depozita Min
9.8
 • Cryptos të tregtisë së lartë si Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum plus më shumë
 • Komisione zero dhe asnjë tarifë bankare për transaksionet
 • Shërbim rreth orës me mbështetje në 14 gjuhë
$ 100 Depozita Min
8.5
 • Platforma e tregtimit të Cryptocurrency vlerësuar me çmime
 • 100 dollar depozitë minimale,
 • FCA & Cysec rregullohen
$ 100 Depozita Min
9.8
Ndani me tregtarët e tjerë!

Autori: Azeez Mustapha

Avatar

Azeez Mustapha është një autor, tregtar, analist i tregjeve, strateg i sinjaleve dhe menaxher i fondeve me përvojë.