fbpx

Lajm FX

Lajm FX

EURJPY rikuperohet nga niveli 130.00, jen nën presion ndërsa prodhimi i SHBA rritet

Analiza e Çmimit EURJPY - 9 Prill Gjatë sesionit Evropian të së Premtes, EURJPY merr avull nga rimëkëmbja e ditës së mëparshme në nivelin 130.00 dhe vazhdon të ndjekë nivele më të larta rreth rajoneve 131.00. Çifti do të duhet të kapërcejë një barrierë përmbys 130.66 për të përmirësuar tërheqjen e saj drejt nivelit 131.00. Firma çdo ditë […]

1 d

EUR / AUD këmbë më e lartë në karta!

EUR / AUD flirton me një zonë të fortë rezistence pasi të kaloni mbi disa pengesa afatshkurtra. Dyshja kanë treguar sinjale përmbysjeje, por ne ende kemi nevojë për konfirmim para se të shkojmë shumë. Veprimi i çmimit tregoi se lëvizja në rënie ka mbaruar dhe se dyshja mund të zhvillojë një hap të ri më lart. Paqëndrueshmëria është e lartë në periudhën afatshkurtër, […]

1 d

GBP / JPY vazhdon lëvizjen e saj në rënie, mund të gjejë mbështetje në nivelin 149.57

Nivelet kryesore të rezistencës: 150.000, 152.000, 154.000 Nivelet kryesore të mbështetjes: 146.000, 144.000, 142.000 GBP / JPY Çmimi Trendi Afatgjatë: BullishGBP / JPY është në një trend në rritje, por aktualisht përballet me refuzim në nivelin 153.00. Kile po bie pas refuzimit në nivelin më të lartë të fundit. Çmimi i paundit ka thyer SMA-në 21-ditore dhe po i afrohet SMA-së 50-ditore. Një pushim më poshtë […]

1 d

EUR / USD Shes-Off favorizuar!

EUR / USD tregtohet pranë një zone të fortë rezistence, kështu që një shitje mund të shfaqet së shpejti. Veprimi i çmimit ka një gllabërim të shtypur bearish i cili shihet si një model përmbysjeje. Siç e dini tashmë, USD ishte në një fazë korrigjuese kundrejt rivalëve të saj pasi USDX u tërhoq pak. Megjithatë, indeksi i dollarit amerikan mban […]

2 ditë

USD / JPY Rënie në Nivelin 109.47, Mund të Rinisë Trendin

Nivelet kryesore të rezistencës: 111.000, 112.000, 113.000 Nivelet kryesore të mbështetjes: 104.000, 103.000, 102.000 USD / JPY Çmimi Trendi afatgjatë: Bullish Çifti USD / JPY ka vazhduar lëvizjen e tij në rritje, por aktualisht po përballet me refuzim nga niveli 111.00. Dyshja po rikthehet dhe ka gjetur mbështetje mbi SMA 21-ditore. Ndërkohë, në 31 mars trendi i rritjes; një shandan i rikualifikuar testoi 50% […]

2 ditë

Aktivizohet dyfishi GBP / NZD!

GBP / NZD rritet në kohën e shkrimit duke u vendosur në 1.9558 përkundrejt 1.9532 më të ulëtat e sotëm. Megjithatë, kërcimi mund të jetë vetëm i përkohshëm pas shitjes së fundit. Teknikisht, dyshja ka zhvilluar një model përmbysjeje, kështu që pritet të zgjasë rënien e saj. Veprimi i çmimit sinjalizoi që GBP / NZD mund të afrohet dhe të arrijë […]

2 ditë

Presioni bullish GBP / CAD rritet!

GBP / CAD është duke tregtuar me të kuqe në nivelin 1.7403 dhe mund të ulet pak para se të rifillojë kërcimin e tij. Çmimi vazhdon të lëvizë anash duke u përpjekur të grumbullojë më shumë energji bullish. Paundi po lufton fort për t’u rikuperuar pas rënies masive të djeshme. Nga ana tjetër, Dollari Kanadez duket i prekshëm përkundrejt disa prej [[]

3 ditë

EUR / NZD Momenti i Përgjithshëm!

Tubimet EUR / NZD në afat të shkurtër pas përfundimit të korrigjimit të tij të përkohshëm. Çmimi ka gjetur mbështetje të fortë dhe tani është kthyer përsëri në këmbe. Çifti është fort bullish dhe mund të afrohet dhe të arrijë objektiva të tjerë përmbys. PMI i Shërbimeve Finale të Eurozonës u rrit nga 48.8 në 49.6 duke mundur vlerësimet 48.8, ndërsa […]

3 ditë

USD / CAD rifillon presionin e shitjes pas testimit të rezistencës në 1.2620

Nivelet kryesore të rezistencës: 1.4200, 1.4400, 1.4600 Nivelet kryesore të mbështetjes: 1.3400, 1.3200, 1.3000 USD / CAD Çmimi Trendi Afatgjatë: Çifti BearishUSD / CAD është në një prirje rënëse. Aktualisht ajo po rritet në një lëvizje lart. Lëvizja lart po përballet me rezistencë në SMA 50-ditore. Trendi i rënies do të rifillojë nëse çifti përballet me rezistencë në SMA 50-ditore. Që nga 29 Marsi, […]

3 ditë

Korrigjimi GBP / JPY Në Lojë!

GBP / JPY arriti një rezistencë të fortë dinamike dhe tani mund të zhvillojë një korrigjim. Çmimi tregtohet në 152.81 në kohën e shkrimit, një ulje e re mund të sinjalizojë më shumë rënie. Teknikisht, një tërheqje e përkohshme është e natyrshme dhe disi pritet pas rritjes më të fundit. GBP është fuqimisht bearish dhe humbet terrenin përkundrejt […]

4 ditë
Mësoni 2 Lajme dhe Strategji të Tregtisë Forex

Gjithçka që ju nevojitet në një shërbim të lajmeve FX

Nëse keni ndonjë përvojë fare në tregjet financiare, atëherë e dini që ka një bollëk shërbimesh të lajmeve Forex të disponueshme në internet. Shumë ofrojnë azhurnime falas dhe tituj të bujshëm, ndërsa të tjerët janë të bazuar në pajtim. Në varësi të nevojave tuaja individuale, shumë prej këtyre opsioneve mund të jenë alternativa të vlefshme. Sigurisht, jo të gjitha shërbimet janë krijuar të barabarta. Burimi i lajmeve Mëso 2 Tregtisë është një vend unik për të gjitha gjërat me të cilat përballen monedhat, CFD, të ardhmet dhe kriptovalutat. Pavarësisht nëse jeni duke tregtuar naftë bruto ose Euro, ngjarjet e rëndësishme të ditës do të adresohen plotësisht, në kohën e duhur. Më e mira nga të gjitha, ky shërbim i lajmeve FX është 100% falas. Aftësia për të lexuar midis rreshtave është një pjesë e madhe e të qenit një tregtar i suksesshëm. Pa kontekstin e duhur, ndikimi i mundshëm i tregut nga një lajm i lashtë ose nga një ngjarje e planifikuar ekonomike mund të duket të jetë një mister. Të kuptuarit e ngjarjes, cilat tregje do të preken dhe si të përfitojmë nga veprimi janë aftësi që rrjedhin nga përvoja e viteve. Këtu hyn ekipi në Learn 2 Trade - ata kanë njohuri-njohuri për të njohur se cilat lajme lëvizin në treg dhe cilat thjesht janë zhurmë.

Të gjitha gjërat Forex News, 24 orë në ditë, 5 ditë në javë

Rritja e tregut dixhital ka bërë që tregtia aktive të jetë afërsisht 24 orë në ditë, 5 ditë në javë biznes. Siç thotë thënia e vjetër, "paraja nuk fle kurrë". Kur bëhet fjalë për tregtinë moderne aktive, fjalët më të vërteta janë të vështira për t'u gjetur. Pavarësisht nëse jeni një tregtar në Azi, Lindjen e Mesme, Evropë ose Shtetet e Bashkuara, loja është e hapur dhe mundësia është e afërt. Ndikimi që një lajm i rëndësishëm mund të ketë në tregjet është i madh. Fatkeqësisht, lajmet në Forex nuk janë të kufizuara në orët tona të zgjimit. A nuk do të ishte mirë të dihet se çfarë do të ndodhë ndërsa jeni larg ekranit të tregtimit dhe si do të ndikohen pozicionet tuaja të hapura? Mos kërkoni më shumë se burimi i lajmeve Mëso 2 Tregtisë. Me analistët që mbulojnë sesionet e tregtisë Azi-Paqësor, Evropian dhe SH.B.A., ju kurrë nuk do të jeni jashtë loopit kur bëhet fjalë për lajmet e FX. Nga Nju Jorku në Londër në Tokio, analistët tanë janë në rregull, duke prishur tregjet në kohë reale. Nëse ora juaj e alarmit nuk u fik dhe ju jeni vonë në treg, pa shqetësime - një rishikim i shpejtë i lajmeve të mësoni 2 Trade do t'ju bëjë të ktheheni në xhiron e konkurrencës në kohë.

Autori: Michael Fasogbon

Avatar

Michael Fasogbon është një tregtar profesionist Forex dhe analist teknik i kriptomonedhës me mbi pesë vjet përvojë tregtare. Vite mbrapa, ai u bë i apasionuar pas teknologjisë blockchain dhe kriptomonedhës përmes motrës së tij dhe që prej asaj kohe ka ndjekur valën e tregut.