Rishikimi Longhorn FX: Tarifat e Platformës, Përhapjet, Pasuritë e Tregtueshme dhe Rregullorja 2021

Rishikimi Longhorn FX: Tarifat e Platformës, Përhapjet, Pasuritë e Tregtueshme dhe Rregullorja 2021

Çdo investitor në Forex e di se në mënyrë që të tregtoni valuta online, ju duhet një platformë tregtare për ta bërë atë më tej. Idealisht, kjo kompani duhet të ketë një përzgjedhje të larmishme të aseteve në ofertë, shërbim të shkëlqyeshëm për klientët dhe tarifa super të ulta.

Longhorn FX është një platformë tregtare Forex që gjithashtu specializohet në CFD. Në tërësi, ndërmjetësi ka një sasi mbresëlënëse të instrumenteve financiare të tregtueshme në ofertë. Vetëm disa nga pasuritë e disponueshme këtu janë çifte valutore, CFD të aksioneve, kriptovaluta, metale dhe indekse.

Tingellon mire? Ne do t'ju drejtojmë gjithçka që mund të dini për këtë platformë tregtare online, nga ajo që ka të bëjë me kompaninë dhe çfarë jeni në gjendje të tregtoni, deri te çfarë levash dhe tarifash mund të prisni.

Tabela e PĂ«rmbajtjes

   

  AvaTrade - Broker i themeluar me tregti pa komision

  Vlerësimi ynë

  • Paguani 0% nĂ« tĂ« gjitha instrumentet CFD
  • Tregtoni mijĂ«ra CFD
  • 500: 1 NĂ« dispozicion objektet e levave
  • E pĂ«rsosur pĂ«r tregtarĂ«t e rinj dhe e rregulluar shumĂ«
  • Depozitoni menjĂ«herĂ« fondet me njĂ« kartĂ« debiti / krediti

  Çfarë është LonghornFX?

  Ndërsa prekëm, Longhorn FX është një ndërmjetës Forex dhe CFD që ofron një bollëk instrumentesh financiare për komunitetin tregtar. Ju mund të tregtoni gjithçka, nga çiftet e monedhave dhe monedhat kripto te rezervat e mallrave dhe indekseve - të gjitha mund të arrihen me anë të një CFD. Me pak fjalë, kjo do të thotë që ju mund të shisni shkurt dhe gjithashtu të blini nëse dëshironi.

  Leva në këtë faqe është një mbresëlënëse 1: 500 dhe ju mund të tregtoni në platformën jashtëzakonisht të njohur MT4. Kjo ka shumë mjete tregtare dhe tabela për të përfituar. Mund të përdorni edhe robotë të automatizuar për të tregtuar në emrin tuaj nëse dëshironi.

  Kur bëhet fjalë për tarifat, komisionet në këtë platformë ndërmjetësi caktohen me një tarifë të sheshtë prej 6 dollarësh për secilën pjesë që tregtoni. Interesante, në LonghornFX çfarëdo që depozitoni do të konvertohet në Bitcoin në llogarinë tuaj tregtare. Tregtarët gjithashtu ftohen të paguajnë direkt nga Bitcoin nëse dëshirojnë.

  Çfarë mund të tregtoj në LonghornFX?

  LonghornFX ka më shumë se 150 instrumente të tregtueshëm në ofertë. Për më tepër, ka gati 60 çifte FX të disponueshme në këtë platformë, 35 çifte kriptovalutash, 64 aksione dhe 11 mallra dhe indekse. Për më tepër, ju jeni në gjendje të diversifikoni lehtësisht portofolin tuaj të palëve Forex dhe të gjitha përmes të njëjtit ndërmjetës.

  Në sit do të shihni një përzgjedhje të mirë të çifteve Forex. Këtu është vetëm një shembull i asaj që mund të prisni:

  • KryesorĂ«t kryesorĂ« pĂ«rfshirĂ« EUR / USD, AUD / USD, GBP / USD, USD / CAD, GBP / JPY, NZD / USD dhe USD / CHF.
  • Çifte kryq si EUR / AUD, AUD / JPY, CAD / JPY, AUD / NZD, EUR / GBP dhe GBP / CHF

  Për më tepër, ka shumë monedha në zhvillim si pesoja meksikan, Lira turke dhe Rand i Afrikës së Jugut për të përmendur disa.

  Ne kemi folur për Forex, kështu që tani do të shqyrtojmë se çfarë tjetër mund të tregtoni në LonghornFX

  Mallra

  Nëse nuk dëshironi të tregtoni Forex, mos u shqetësoni, pasi ka shumë asetesh që do të tregtohen në këtë platformë.

  Mallrat në ofertë mbulojnë metale si ari, argjendi dhe platini. Ka edhe vajra, gazra dhe energji. Siç mund ta shihni, ka mjaft zgjedhje.

  Tregues

  Nëse jeni të interesuar për rritje të qëndrueshme dhe rrezik relativisht të ulët, ka gati një duzinë indeksesh në këtë platformë. Disa janë më të njohur si FTSE 100, NASDAQ 100 dhe Dow Jones 30.

  Indekse tĂ« tjerĂ« nĂ« LonghornFX pĂ«rfshijnĂ«; Hong Kong 50, Nikkei 225 (indeksi i BursĂ«s sĂ« Tokios), ESP35 (Bursa e Madridit), AUS200 dhe mĂ« shumĂ« 

  Stoqet

  Aksesi në mbi 60 CFD të aksioneve të tilla si American International Group, Alibaba Group Holding Ltd, Volkswagen AG, Teva Pharmaceutical Industries Ltd, Procter & Gamble Co dhe shumë më shumë.

  Për shkak të faktit se këto janë CFD të aksioneve, ju të dy mund të shisni dhe blini pozicione në kompani si Coca-Cola, Amazon, American Express, Google Inc, Facebook etj. Përveç kësaj.

  cryptocurrencies

  Ka gati 40 çifte kriptovalutash në LonghornFX, kështu që nëse doni të provoni dhe parashikoni të ardhmen e monedhave kripto nuk do të keni mungesë opsionesh në këtë platformë.

  Çiftet Fiat-në-kriptë përfshijnë BTC / USD, BCH / USD, NEO / USD, DASH / USD, ETP / USD dhe OMG / USD

  Pastaj ekziston një larmi çiftesh kripto-kryq si BCH / BTC, NEO / BTC, XRP / BIT, ZEC / BTC, QTUM / BIT, SAN / BIT, LTC / BTC, ETP / BIT, XMR / BTC dhe më shumë

  Tarifat LonghornFX për të pritur

  LonghornFX premton përhapje të ngushtë dhe komisione të ulëta. Struktura e tarifave është e lehtë për tu kuptuar dhe transparente për klientët. Më poshtë kemi hyrë në pak më shumë detaje se cilat tarifa mund të prisni në këtë platformë ndërmjetësimi.

  Komision

  Kuadri i komisionit në LonghornFX është mjaft standard në këtë sektor. Për çdo 'lot' të tregtuar, ka një tarifë prej $ 6. Pavarësisht nëse jeni duke tregtuar me sasi të vogla apo të mëdha tarifa është e njëjtë.

  Kjo do të thotë që çdo herë që bleni ose shisni do të paguani $ 6 për shumë në fillim kur të futni pozicionin tuaj, dhe $ 6 për shumë përsëri në fund kur të vendosni të mbyllni pozicionin tuaj. Kjo është mjaft konkurruese kur shikoni tarifat e tregtimit të ndërmjetësve të tjerë në internet

  PĂ«rhapet

  Përhapja me të vërtetë varet nga instrumenti që jeni përqendruar në tregtimin. Siç thamë, LonghornFX ofron përhapje mjaft të ngushtë në shumicën e aktiveve.

  Le të thellohemi pak më thellë në përhapjet e ofruara nga ky ndërmjetës.

  • NĂ« rastin e monedhave, NZD / USD mund tĂ« tregtohet me njĂ« pĂ«rhapje prej 0.7 pips. AtĂ«herĂ« ju keni USD / JPY dhe EUR / USD me njĂ« pĂ«rhapje mjaft konkurruese prej 0.8 pips.
  • NĂ« skajin tjetĂ«r tĂ« shkallĂ«s, ka çifte fiat-deri nĂ« kriptĂ« si BTC / USD me njĂ« pĂ«rhapje prej 20.1 pips, DASH / USD 0.34000 pips, BCH / USD 0.71000 pips dhe ETH / USD me 0.83000 pips.
  • Kur bĂ«het fjalĂ« pĂ«r mallrat nĂ« kĂ«tĂ« platformĂ« - pĂ«rhapja Ă«shtĂ« super konkurruese. PĂ«r t'ju dhĂ«nĂ« njĂ« shembull se çfarĂ« tĂ« prisni: XAU / USD (ari) ka njĂ« pĂ«rhapje prej vetĂ«m 2.4 pips, dhe XAG / USD (argjendi) Ă«shtĂ« me 2.6 pips. Ju gjithashtu mund tĂ« tregtoni XPT / USD (platin) nĂ« 20.1 pips.
  • TĂ« dy CFD-tĂ« e naftĂ«s nĂ« SHBA dhe MB vijnĂ« tĂ« dyja me njĂ« pĂ«rhapje prej 0.8 pips - kjo Ă«shtĂ« njĂ« pĂ«rhapje e vlerĂ«s sĂ« mirĂ«.

  Përputhshmëria e Platformës së Tregtisë

  Siç e pĂ«rmendĂ«m, ky ndĂ«rmjetĂ«s Ă«shtĂ« plotĂ«sisht i pajtueshĂ«m me platformĂ«n gjithnjĂ« e mĂ« tĂ« njohur tĂ« tregtisĂ« MT4 (MetaTrader4). MT4 Ă«shtĂ« njĂ« mjet jashtĂ«zakonisht i dobishĂ«m nĂ« arsenalin tregtar tĂ« çdokujt. Kjo platformĂ« e palĂ«ve tĂ« treta u jep tregtarĂ«ve qasje nĂ« togĂ« mjetesh tĂ« analizĂ«s teknike, grafikĂ«t e çmimeve dhe shumĂ« veçori tĂ« tjera tĂ« dobishme. 

  Për t'ju dhënë një shembull se cilat mjete të dobishme do të gjeni në MT4, hidhni një vështrim në listën që kemi bërë së bashku:

  • Mjetet teknike MT4 siç janĂ« LlogaritĂ«si i MadhĂ«sisĂ« sĂ« Pozicionit, Kanali SHI i vĂ«rtetĂ«, Gjurmuesi i-Profit, Tabela e Zhbllokimit, Treguesi i Porosive, Autofibo, Vlerat e NewsCal, SL & TP, Zonat e Breakout, PĂ«rmbledhja e Xandra dhe shumĂ« mĂ« tepĂ«r
  • Treguesit si Indeksi i RrjedhĂ«s sĂ« Parave, Indeksi i LehtĂ«simit tĂ« Tregut, Linja e Trendit, Oshilatori i PĂ«rshpejtuesit, Zarfat, Fibonacci, Stochastic, ZigZag, treguesi i vĂ«llimit mbi ekuilibrin (OBV), indeksi i fluksit tĂ« parave (MFI), RSI - me tĂ« vĂ«rtetĂ« ka grumbuj tĂ« ofruar.
  • NĂ«se doni njĂ« tregues tĂ« tendencave, atĂ«herĂ« tregues si The Moving Average Convergence Divergence (MACD), Ichimoku, Exponential Moving Average (EMA) dhe Bollinger Bands janĂ« nĂ« dispozicion
  • Karakteristika si tĂ« qenit nĂ« gjendje tĂ« tregtoni mĂ« shumĂ« se njĂ« llogari, komuniteti MQL4, 
  • NĂ« krye tĂ« veçorive tĂ« lartpĂ«rmendura, MT4 gjithashtu ju mundĂ«son tĂ« pĂ«rdorni njĂ« automatizuar Forex robot (ndryshe quhet a Forex EA) pĂ«r tĂ« tregtuar pĂ«r ju - do tĂ« thotĂ« qĂ« ju mund tĂ« blini dhe shisni ndĂ«rsa tregtoni plotĂ«sisht pasivisht.
  • Ekziston njĂ« shumĂ«llojshmĂ«ri e gjerĂ« e varieteteve tĂ« porosive tĂ« tregut pĂ«r ju qĂ« tĂ« zgjidhni, kĂ«shtu qĂ« nuk duhet tĂ« keni vĂ«shtirĂ«si tĂ« gjeni njĂ« qĂ« i pĂ«rshtatet strategjisĂ« tuaj tregtare.

  Ekziston edhe Web Trader, aplikacioni (iOS ose Android) ose desktop - të gjitha këto ju mundësojnë të përdorni llogarinë tuaj LonghornFX për të blerë, shitur dhe depozituar kudo që të jeni, për sa kohë që keni një lidhje interneti.

  Përveç pajtueshmërisë së këtij ndërmjetësi me MT4, LonghornFX gjithashtu ju lejon të tregtoni përmes STP (Drejtpërdrejt përmes Përpunimit). Kjo do të thotë që ju mund të përfitoni nga disa nga ofruesit më të mëdhenj të likuiditetit në hapësirën e tregtimit.

  depozitat

  Kur bëhet fjalë për depozitimin në llogarinë tuaj LonghornFX, ekzistojnë dy mundësi të ndryshme për të zgjedhur. Ju jeni në gjendje të financoni llogarinë tuaj duke përdorur një kartë krediti ose debiti nëse dëshironi.

  Siç kemi theksuar më herët, kur depozitoni në llogarinë tuaj - Instacoins (një ofrues pagese i një pale të tretë) e lehtëson atë dhe e kthen atë në Bitcoin, kështu që ju në thelb po blini Bitcoin përmes kartës suaj të kreditit / debitit.

  Ju gjithashtu mund të depozitoni në llogarinë tuaj duke blerë disa Bitcoin nga një ndërmjetës tjetër dhe duke i depozituar ato monedha në portofolin e llogarisë tuaj LonghornFX.

  Sigurisht, nëse tashmë keni disa Bitcoin, atëherë mund të shkoni përpara dhe të financoni llogarinë tuaj direkt, duke shkurtuar çdo nevojë për një ofrues të jashtëm pagese.

  Në këtë rast, ju keni nevojë për të

  • Zgjidhni 'depozitĂ«'
  • BĂ«ni njĂ« kopje tĂ« adresĂ«s sĂ« kuletĂ«s Bitcoin nĂ« ekran - sepse fondet tuaja do tĂ« dĂ«rgohen nĂ« atĂ« adresĂ«.
  • Pastaj ju duhet tĂ« shkoni nĂ« portofolin tuaj privat Bitcoin
  • Ngjiteni nĂ« adresĂ«n e portofolit Bitcoin qĂ« keni kopjuar mĂ« herĂ«t 
  • Futni vlerĂ«n e Bitcoin qĂ« dĂ«shironi tĂ« dĂ«rgoni nĂ« llogarinĂ« tuaj LonghornFX
  • Tani e keni financuar llogarinĂ« tuaj me Bitcoin.

  Nëse jeni duke depozituar duke përdorur një kartë debiti ose krediti - LonghornFX ka një depozitë minimale prej 50 $. Nëse sidoqoftë, ju e financoni llogarinë tuaj me Bitcoin në radhë të parë, duhet të depozitoni vetëm 10 dollarë minimumi. Në të dy skenarët, ju mund të tregtoni në një shkallë më të vogël nëse kjo është ajo që ndiheni rehat.

  tërheqjet

  Në këtë platformë, LonghornFX thotë se ajo përpunon kërkesat e tërheqjes brenda të njëjtës ditë, në shumicën e rasteve. Disa platforma ndërmjetësimi që kemi hasur kanë nevojë për një ose dy ditë për të kaluar procedurën e tërheqjes, kështu që kjo është e shkëlqyeshme.

  Shuma minimale e tërheqjes që mund të kërkoni është 10 dollarë, dhe posa Longhorn FX të ketë autorizuar kërkesën tuaj do të merrni ekuivalentin tuaj të Bitcoin në portofolin tuaj privat.

  Kufijtë e levave

  Një nga gjërat më mbresëlënëse për LonghornFX është sasia bujare e levave të ofruara nga platforma.

  Nëse ndodh që të banoni në Evropë ose Mbretërinë e Bashkuar, atëherë do ta dini këtë që zakonisht do të thotë të kufizohesh shumë nga kufijtë e levave të ESMA, si 1:20 për ekzotikët dhe 1: 2 për kriptovalutat.

  Përkundrazi, kur bëhet fjalë për LonghornFX, ata janë shumë bujarë me leva - duke ofruar deri në 1: 500. Kjo varet tërësisht nga klasa e aseteve që jeni duke tregtuar. Ne kemi bashkuar një listë të levave të ofruara nga platforma.

  • Metalet - 1: 500
  • Forex - 1: 500
  • Energjia -1: 200
  • Indekset - 1: 200
  • Crypto - 1: 100
  • Stoqet - 1:20

  Në një shembull të levave 1: 500, le të themi se keni një llogari me 200 dollarë në të. Kjo do të thotë që ju në mënyrë efektive mund të tregtoni deri në 100,000 dollarë. Gjithmonë kini kujdes dhe vazhdoni me kujdes kur përdorni levave - pasi ajo shpejt mund të çojë në humbjen e kapitalit nëse tregtia nuk shkon në favorin tuaj.

  Mbështetja e klientit

  Mbështetja e klientit është një nga matjet më të rëndësishme për të menduar kur zgjedhni një ndërmjetës të mirë. Ne e provuam dhe e testuam vetë, dhe na bëri përshtypje me shpejtësinë me të cilën një anëtar i ekipit të mbështetjes së klientit ishte në dispozicion për t'iu përgjigjur pyetjeve tona në bisedën e drejtpërdrejtë.

  Të kesh një mundësi bisede të drejtpërdrejtë është gjithmonë një shpërblim, dhe duket se është rruga më e shpejtë kur bëhet fjalë për të folur me një qenie njerëzore të ditur. Në krye të një bisede super të shpejtë të drejtpërdrejtë, ata prej jush që janë pak më tradicionalë mund të godasin "thirrjen e kërkesës" dhe një anëtar i ekipit të shërbimit të klientit do t'ju kthejë shpejt.

  Nëse nuk doni të flisni me askënd dhe pyetja juaj nuk është urgjente, gjithmonë mund t'i dërgoni një email duke përshkruar atë për të cilën keni nevojë për ndihmë - ekipi do t'ju kthehet sa më shpejt.

  Llogaritë Demo

  Në LonghornFX ju jeni në gjendje të krijoni një llogari demo përmes MT4 ose Web Trader. Për shembullin tonë, ne do të përdorim MT4.

  Për tregtarët që nuk kanë ende MT4, ata thjesht duhet të shkarkojnë softuerin dhe ta instalojnë - është me të vërtetë e lehtë. Thjesht zgjidhni një dosje për skedarin e shkarkuar për të hyrë dhe shënoni 'krijoni shkurtore desktop' në mënyrë që të dini se ku mund ta gjeni.

  Duke supozuar se keni shkarkuar skedarin, mund të konfiguroni llogarinë tuaj demo duke ndjekur këto hapa të thjeshtë:

  • GjĂ«rat e para sĂ« pari, kliko "skedar"
  • Tjetra, ju duhet tĂ« 'hapni njĂ« llogari'
  • PlotĂ«so emrin e plotĂ«, adresĂ«n, numrin e telefonit, llojin e llogarisĂ« - e ndjekur nga 'tjetĂ«r'
  • Tani, sa i pĂ«rket opsioneve tĂ« serverit, duhet tĂ« zgjidhni 'LonghornFX-Demo' - e ndjekur nga 'tjetĂ«r'
  • Tjetra, duhet tĂ« zgjidhni "Llogari tĂ« re demo" - klikoni "tjetĂ«r"
  • PlotĂ«soni detajet e nevojshme
  • Klikoni 'Finish' dhe duhet tĂ« hyni automatikisht nĂ« llogarinĂ« tuaj tĂ« re demo.

  Tani mund të filloni me llogarinë tuaj demo falas. Llogaria demo mund të përdoret aq shpesh dhe për sa kohë që ju dëshironi. Ju mund të tregtoni demo me BIT, GBP, EUR ose USD me çfarëdo shume fondesh që dëshironi.

  Demo-të janë të paçmueshme për tregtarët me përvojë dhe tregtarët e rinj. Jo vetëm që mund të përjetoni kushte reale të tregut pa shpenzuar asnjë qindarkë - por mund të provoni dorën tuaj në ide të reja strategjie dhe të përmirësoni aftësitë tuaja. Ne mendojmë se një ndërmjetësim me një llogari demo falas mund të jetë vetëm një gjë e dobishme, pasi jo të gjitha platformat u ofrojnë këtë mjet klientëve të saj.

  Vendet e Mbështetura

  Ka shumë vende të mbështetura nga kjo platformë, por vetëm në rast se jetoni në ndonjë prej vendeve që nuk përfshihen, ne ju kemi kursyer disa punë dhe renditëm vendet që nuk pranohen nga LonghornFX:

  • Shtetet e Bashkuara
  • Republika Islamike e Iranit
  • Irak
  • Korea e Veriut
  • Ekuador
  • Myanmar
  • Japoni
  • KanadĂ«
  • Algjeri
  • KubĂ«

  Si të Regjistrohesh në LonghornFX

  Tani kemi kaluar metrikat më të rëndësishme të LonghornFX, ju mund të jeni të etur të ngriheni dhe të vraponi.

  Reallyshtë vërtet e lehtë dhe duhet të zgjasë më pak se 10 minuta nga fillimi në fund.

  Hapi 1: Regjistrohuni

  Shkoni në faqen e internetit të LonghornFX dhe shtypni 'regjistrohu'. Ju do të duhet të vendosni emrin dhe mbiemrin tuaj, adresën e postës elektronike dhe një fjalëkalim unik - i cili duhet të jetë i paktën 8 karaktere i gjatë.

  Platforma gjithashtu ju mundëson të regjistroheni përmes Google ose Facebook - gjë që disa njerëz e shohin më lehtë.

  Hapi 2: Financoni llogarinë tuaj

  Tjetra, duhet të depozitoni disa para në llogarinë tuaj në mënyrë që të filloni të tregtoni në tregun tuaj të zgjedhur.

  Siç thamë, ka një depozitë minimale prej 50 $ nëse paguani me një kartë debiti ose krediti dhe vetëm 10 $ nëse financoni llogarinë tuaj duke përdorur Bitcoin nga fillimi.

  Hapi 3: Filloni tregtimin

  Tani mund të filloni tregtinë përmes Longhorn. Mund të jetë një ide e mirë të filloni duke përdorur llogarinë demo që përmendëm më parë.

  NdĂ«rsa prekĂ«m, pavarĂ«sisht nĂ«se jeni me pĂ«rvojĂ« apo jo, pĂ«rdorimi i njĂ« demo Ă«shtĂ« njĂ« mĂ«nyrĂ« e jashtĂ«zakonshme pĂ«r tĂ« provuar platformĂ«n. PĂ«r tĂ« mos pĂ«rmendur tĂ« qenit nĂ« gjendje pĂ«r tĂ« provuar tĂ« ndryshme strategjitĂ« tregtare pa pĂ«rdorur paratĂ« tuaja tĂ« fituara me vĂ«shtirĂ«si. LlogaritĂ« demonstruese tĂ« LonghornFX mund tĂ« pĂ«rdoren pĂ«rmes MT4 nĂ« Windows, Web Trader dhe MT4 pĂ«r iOS ose Android. 

  përfundim

  Ne mendojmë se në tërësi, kjo platformë tregtare ka shumë për të ofruar. Jo vetëm që mund të keni mundësi përhapje shumë të ngushtë, ton aktivesh dhe tregje, por tarifat janë konkurruese me 6 dollarë për një 'shumë'.

  Fakti që LonghornFX punon në platformën MT4 është një përfitim i madh pasi ka një sasi të madhe të mjeteve të analizës teknike, lajmeve financiare, tabelave të çmimeve dhe veçorive për të përfituar.

  Të gjitha këto gjëra janë thelbësore për të qenë një tregtar i suksesshëm - kjo sigurisht nëse nuk vendosni të tregtoni në Longhorn FX përmes një robot të automatizuar. Në këtë rast, ju thjesht rrini duarkryq dhe e lini të tregtojë në emrin tuaj.

  Importantshtë e rëndësishme të theksohet se kjo platformë nuk mban licencë dhe për këtë arsye nuk është e rregulluar. Përfitimi i kësaj është, sigurisht, ju mund të përdorni kufijtë e mëdhenj të levave prej 1: 500. Për shkak të rregulloreve të ESMA-s, ndërmjetësit e licencuar nuk lejohen të ofrojnë më shumë leva për tregtarët.

   

  AvaTrade - Broker i themeluar me tregti pa komision

  Vlerësimi ynë

  • Paguani 0% nĂ« tĂ« gjitha instrumentet CFD
  • Tregtoni mijĂ«ra CFD
  • 500: 1 NĂ« dispozicion objektet e levave
  • E pĂ«rsosur pĂ«r tregtarĂ«t e rinj dhe e rregulluar shumĂ«
  • Depozitoni menjĂ«herĂ« fondet me njĂ« kartĂ« debiti / krediti

   

  FAQs

  Cila është depozita minimale në LonghornFX?

  Depozita minimale e kërkuar për të filluar tregtimin është 10 dollarë nëse e financoni llogarinë tuaj me Bitcoin dhe 50 dollarë nëse financoni llogarinë tuaj me kartë krediti ose debiti.

  A mund të hap më shumë se një llogari tregtare me LonghornFX?

  Po. Ju lejohet të hapni aq llogari tregtare sa të doni, secila me një monedhë bazë Bitcoin.

  A ofron LonghornFX një llogari demo?

  Po. Në fakt, klientët mund të hapin dhe të përdorin sa më shumë llogari demo sa të duan, dhe me aq para demo sa të dëshironi.

  A duhet të dërgoj një kopje të ID-së time të fotografisë në LonghornFX?

  Jo, gjithçka që ju nevojitet është emri juaj, adresa e emailit, një fjalëkalim unik (minumum 8 karaktere) dhe një mjet depozitimi në llogarinë tuaj.

  A mund të bëj vërtet një fitim nga tregtia e kriptomonedhave?

  Po. Por si me çdo formë të tregtimit ose investimit, nuk ka kurrë ndonjë garanci suksesi. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të përdorni të gjitha mjetet në dispozicion për ju - platforma të tilla si MetaTrader4 janë të shkëlqyera, si dhe praktikimin e strategjive në llogaritë e pakufizuara demonstruese LonghornFX.

  Autori: Samantha Forlow

  Samantha Forlow

  Samantha është një studiuese dhe shkrimtare me qendër në MB që specializohet në financat e të gjitha gjërave. Kjo përfshin gjithçka, nga kapitali tradicional dhe investimet e fondeve, në tregtinë e Forex dhe CFD. Samantha ka shkruar përmbajtje të bazuar në financa për disa vjet dhe ka një larmi botimesh në domenin në internet. Ç'është më e rëndësishmja, ajo është në gjendje të shpjegojë subjektet komplekse financiare në një mënyrë miqësore për fillestarët.