Rishikimi Libertex: Përhapjet, Tarifat e Platformës, Pasuritë e Tregtueshme dhe Rregullorja 2021

Rishikimi Libertex: Përhapjet, Tarifat e Platformës, Pasuritë e Tregtueshme dhe Rregullorja 2021

Ka qenë një kohë në vitet 1980 kur kati famëkeq i tregtisë konsiderohej si shesh lojërash për të pasurit. Këto ditë, është e arritshme për këdo që ka një lidhje interneti.

Në fakt, në vitin 2021, vlerësohet të ketë afro 10 milion njerëz që tregtojnë në mënyrë aktive në internet. Ky është një lajm i shkëlqyeshëm për firmat e ndërmjetësimit në internet.

Sot ne do të rishikojmë platformën jashtëzakonisht të popullarizuar të tregtisë Libertex. Ka mbi 200 instrumente CFD në këtë sit dhe ndërmjetësi ka fituar 30 çmime ndërkombëtarisht - përfshirë 'Platformën më të Mirë të Tregtisë'!

Ne do të fillojmë me pak informacion mbi kompaninë, përpara se të kalojmë në atë që mund të tregtoni dhe cilat tarifa duhet të prisni të paguani. Deri në fund të leximit të plotë të rishikimit tonë të Libertex, duhet të jeni në gjendje të merrni një vendim të informuar nëse ndërmjetësi është apo jo i duhur për nevojat tuaja personale të tregtimit. 

Tabela e Përmbajtjes

   

  Libertex - Platforma e Rregulluar e Forex dhe CFD e CySEC

  Vlerësimi ynë

  • Tregtoni CFD-të dhe Forex-in në bazë të përhapjes zero
  • Komisione super të ulta tregtare dhe pa tarifa të fshehura
  • Rregulluar nga CySEC
  • Tregtoni në internet ose përmes platformës MT4

  Çfarë është Libertex?

  Ndërsa prekëm, Libertex ka fituar shumë çmime duke përfshirë 'Platformën më të Mirë të Tregtimit të vitit 2021'. Ndërmjetësi ka ofruar shërbime tregtare që nga viti 1997, duke pritur mbi 2.2 milion klientë nga një larmi vendesh. Platforma është plotësisht e licensuar dhe e rregulluar nga CySEC.

  Për sa i përket instrumenteve të tregtueshëm, Libertex është e specializuar në CFD. Jo vetëm që kjo vjen në formën e kriptovalutave - por edhe ETFs, aksioneve, Forex, metaleve, bujqësisë, indekseve dhe gazit. Mirë mbuloni instrumentet e tregtueshëm në më shumë detaje më vonë.

  Ç'është më e rëndësishmja, Libertex është një nga vetëm disa ndërmjetës në tarifimin e hapësirës në internet zero përhapet tek klientët e saj. Në vend të kësaj, ajo ngarkon vetëm komisione. Ne do të shkojmë në një hollësi më të vogël mbi komisionet që mund të prisni më vonë në këtë përmbledhje të Libertex.

  Çfarë mund të tregtoj në Libertex?

  Siç thamë Libertex përqendrohet në CFD - që do të thotë se ka qindra pasuri të tregtueshme në këtë platformë. Disa nga më të njohurit përfshijnë indekse si Dow Jones dhe DAX, së bashku me produkte të tilla si nafta e papërpunuar Brent.

  Më poshtë do të gjeni një ndarje të plotë të pasurive që mund të tregtoni në Libertex.

  Forex

  Siç e prisnim, Forex-i më i tregtuar në këtë faqe është GBP / USD dhe EUR / USD. Sidoqoftë, ka shumë monedha të tjera që ofrohen, të cilat i kemi renditur më poshtë.

  • Çifte ekzotike përfshini CHF / SGD, EUR / CNH, USD / DKK, EUR / NOK, GBP / SEK, EUR / RUB, do të gjeni gjithashtu monedha si rand i Afrikës së Jugut (ZAR) peso meksikan (MXN)
  • Çiftet kryesore në ofertë përmes Libertex janë EUR / USD, AUD / USD, GBP / USD, NZD / USD, USD / CAD, USD / CHF dhe USD / JPY
  • Çifte kryq në dispozicion janë AUD / CAD, AUD / JPY, AUD / CHF, CAD / CHF, GBP / AUD, GBP / NZD, GBP / CAD dhe shumë më tepër

  Klientët me pakicë në Libertex mund të tregtojnë çifte Forex CFD me levë deri në 1:30. Kjo mund të arrihet përmes MT4 ose aplikacionit Libertex.

  Aksionet dhe aksionet

  Tregtimi i CFD-ve të aksioneve përmes Libertex do të thotë që ju mund të blini dhe shisni pozicione aksionesh pa zotëruar asetin. Në vend të kësaj, thjesht po mendoni nëse aksionet do të rriten ose do të bien. Në temën e aksioneve, ka më shumë se 50 për të zgjedhur në këtë platformë.

  Ne nuk mund të renditnim secilën, kështu që kemi renditur kategoritë në dispozicion, së bashku me disa shembuj të secilës:

  • Mallrat e konsumit: Coca Cola, Nike, Adidas AG dhe Proctor and Gamble
  • Teknologjitë: Netflix, Spotify, Dropbox, China Mobile, Vodaphone
  • luksoze: Estée Lauder, Michael Kors Holdings, Ralph Lauren, Tiffany & Co.
  • Industriale: Boeing, Caterpillar
  • Financave: American Express, Goldman Sachs Group, JPMorgan Chase & Co, MasterCard
  • Industritë e automobilave: Harley Davidson, Ferrari, Ford Motor
  • Energy: Electricite de France (EDF), Enel Chile SA, PetroChina
  • Telekomunikacioni: Apple, Amazon, Hewlett-Packard, Pinterest, Microsoft, Twitter
  • Kujdesit shëndetësor: Aurora Cannabis, Johnson & Johnson, UnitedHealth Group
  • Rezervat e materialeve: të tilla si Sociedad Quimica y Minera de Chile (prodhon plehra kimikate)

  Për tifozët e futbollit, ekziston Klubi Futbollistik i Juventusit SPA, i cili ofron fuqi maksimale prej 1: 600 klientësh profesionistë. Vëllimi minimal në tregtinë e aksioneve CFD duhet të jetë jo më pak se 20 Euro.

  Tregues

  Në temën e indekseve, ekziston një larmi për t'u përfshirë - ekonomitë evropiane dhe amerikane, që shtrihen deri në Azi dhe Izrael 35 në Lindjen e Mesme.

  Le të shohim disa nga indekset në të cilët jeni në gjendje të investoni në Libertex.

  • Nëse jeni të interesuar në tregjet e Amerikës së Veriut do të gjeni lojtarët e mëdhenj të zakonshëm si Dow Jones, S&P 500, NASDAQ 100, Russell 2000, për të përmendur disa.
  • Kur bëhet fjalë për indekset evropiane ju mund të investoni në DAX, Spain 35, FTSE 100, Italy 40, Russia50 Index dhe më shumë.
  • Ofertat e Azisë janë Kina A50, Nikkei 225 dhe Indeksi Hang Seng, dhe në Amerikën e Jugut, ne kemi Indeksin e Kilit.

  Mallra

  Në lidhje me mallrat në këtë platformë ju mund të tregtoni instrumentet e mëposhtëm duke përdorur CFD:

  • Kafe
  • Kakao
  • Sheqer
  • sojë
  • Grurë
  • Naftë bruto e Brent
  • Vaj për ngrohje
  • Vaj i papërpunuar i ëmbël i lehtë
  • Naftë bruto WTI.
  • Metalet si p.sh. flori bakër

  cryptocurrencies

  Tregtimi i Crypto CFD në Libertex është me të vërtetë i lehtë. Ndërmjetësi ofron një gamë të gjerë të kriptovalutave nga Bitcoin në Chainlink.

  Ne kemi vendosur së bashku një listë të vetëm disa prej monedhave të tregtueshme kripto në mënyrë që ju të dini se në çfarë do të keni qasje në platformë:

  • Litecoin / USD
  • Bitcoin Cash / USD
  • Bitcoin Gold / USD
  • Bitcoin Cash / Bitcoin (palë kryq)
  • Litecoin / Bitcoin (palë kryq)
  • Bitcoin / EUR (palë kryq)
  • Ethereum/ USD
  • XRP / USD
  • Ethereum / Bitcoin (palë kryq)
  • Ethereum Classic / USD
  • Monero / Bitcoin (palë kryq)
  • EOS / Ethereum (çift kryq)

  Ka shumë opsione tregtare më shumë kripto në Libertex, dhe siç kemi thënë, nuk ka përhapje për tu shqetësuar.

  ETFs

  Për ata që nuk e dinë - një ETF (Fondi i Tregtuar i Këmbimit) zakonisht përfshin ndjekjen e indeksit themelor të një përzgjedhje të letrave me vlerë, duke përdorur një larmi industri ose strategji të shumëfishta.

  Këtu është një shembull i ETF-ve të disponueshëm në platformë - të cilat përsëri, mund të tregtohen përmes aplikacionit MT4 ose aplikacionit Libertex:

  • iShares Core Agregate Bond ETF përbëhet nga 27% bono të korporatave, 28% letra me vlerë hipotekare dhe 45% bono qeveritare
  • I njëjti ETF gjithashtu ndryshon gjeografikisht si kështu: 1% Kanada, 6% Gjermani, Meksikë, Hollandë, Japoni, Australi, Irlandë, Kolumbi dhe 93% SHBA.

  Merrni shënim, ju do të 'tregtoni' ETF-në e mësipërme përmes CFD - si të gjitha tregjet financiare në Libertex.

  Tarifat e Libertex

  Kur bëhet fjalë për tarifat, secili ndërmjetës do të ndryshojë. Duke pasur këtë në mendje, është e rëndësishme të kryeni gjithmonë hulumtimet tuaja përpara se të regjistroheni për një llogari të re ndërmjetësi.

  Për t'ju kursyer disa punime, ne kemi hedhur një vështrim në komisionet, spread-et dhe tarifat shtesë që mund të duhet të paguani në Libertex.

  Komisionet dhe përhapjet

  Ndërsa prekëm më herët, Libertex është një nga disa agjentët që skrap përhap skajshëm dhe ngarkon vetëm komisione për tregti. Le të kalojmë nëpër disa nga tarifat e komisionit në këtë platformë.

  Komisioni që do të tarifoheni do të ndryshojë në varësi të aktivit specifik ose tregtisë. Komisionet për çiftet e monedhave të njohura si GBP / USD, për shembull, kanë tendencë të jenë rreth 0.008%.

  Këtu është një shembull se si do të dukej ky komision:

  • Le të themi se dëshironi të tregtoni GBP / USD
  • Ju rrezikoni $ 1,000 në tregti
  • Ndërmjetësi akuzon 0.008%
  • Tarifa për tregtinë do të ishte 0.08 $

  Kur bëhet fjalë për aksione, komisioni qëndron diku midis 0.1% -0.2%. Sa i përket çifteve të kripto në këtë platformë, tarifat e tregtisë zakonisht fillojnë me rreth 0.47%, duke shkuar deri në 2.5% në tregjet më pak likuide. Kjo është zakonisht rasti me çiftet kryq kryq. 

  Sa i përket tarifave të komisionit, duhet të keni gjithmonë një pikë studimi të asaj që paguhet në tregun tuaj të preferuar para se të vendosni një tregti. Kjo do t'ju japë një pasqyrë të vlefshme në atë që mund të arrijnë marzhet tuaja të mundshme të fitimit / humbjes.

  Tarifat shtesë

  Libertex nuk ngarkon asnjë tarifë mujore për shërbimin e saj, dhe zero spread - por sigurisht, ndërmjetësi ende ka nevojë për të fituar para. Duke pasur këtë në mendje, ne do të shqyrtojmë disa tarifa të tjera për të parë në faqen e ndërmjetësit.

  Së pari - nëse keni një gjendje llogarie prej $ 10,000 ose më pak - pas 180 ditësh pasiviteti, ndërmjetësi CFD do të marrë një 'tarifë pasiviteti'. Tarifat e pasivitetit janë mjaft standarde në këtë industri dhe disa kompani e ngarkojnë këtë tarifë pas vetëm 30 ditësh.

  Duke kaluar te tarifat brenda ditës / interesi i shkëmbimit, kjo tarifë ngarkohet në çdo pozicion që mbetet i hapur në fund të ditës së tregtimit. Për sa i përket instrumenteve CFD, kjo tarifë do të trefishohet nëse ndodh që të rrokullisni një pozicion gjatë fundjavës.

  Përputhshmëria e Platformës së Tregtisë

  Jo të gjithë ndërmjetësit janë në përputhje me mjetet dhe platformat e tregtisë së palëve të treta. Për fat të mirë, ne jemi të kënaqur të raportojmë se jo vetëm që Libertex është në përputhje me MT4 jashtëzakonisht të popullarizuar - por ndërmjetësi gjithashtu ka platformën dhe aplikacionin e saj të pronësisë.

  Këtu keni pak më shumë informacion në lidhje me këto mjete dhe platforma të dobishme.

  MetaTrader4 (MT4)

  Shumica dërrmuese e tregtarëve me përvojë kanë përdorur MT4 në një moment. Kjo platformë tregtare e pajtueshme me Libertex është e mbushur me gypa me mjete të dobishme tregtare, tabela dhe analiza. Tregtimi përmes MT4, tregtarët mund të përdorin më shumë se një llogari, madje edhe pasivisht duke përdorur robotë tregtimi.

  Ne kemi renditur vetëm disa nga veçoritë më të mira për ju që të përfitoni kur përdorni MT4 për të tregtuar në Libertex:

  • Tregues të dobishëm të trendit si Divergence Moving Average Convergence (MACD), Bollinger Bands, Exponential Moving Average (EMA), Ichimoku dhe grumbuj më shumë
  • Mjetet e tregtimit duke përfshirë por pa u kufizuar në Treguesi i Porosive, Përmbledhja Xandra, Tabela e Zhbllokimit, Kanali i Vërtetë i SHI, Llogaritësi i Madhësisë së Pozicionit, vlerat e SL & TP, Zonat Breakout, Autofibo, i-Profit Tracker, NewsCal, dhe shumë më tepër
  • Opsionet e porositjes: porositja e tregut, ndalja e blerjes, ndalja e shitjes, kufiri i shitjes, kufiri i blerjes, blerja me treg dhe shitja me treg.

  Merrni parasysh, MT4 është në dispozicion përmes softuerit desktop dhe madje edhe një aplikacioni të plotë për celularë. Lidhur me këtë të fundit, kjo ju lejon të mbani skeda se si po performon roboti juaj i automatizuar i tregtisë - pa marrë parasysh se ku jeni!

  Aplikacioni Libertex

  Ngjashëm si në faqen e internetit të Libertex, vëllimi minimal i tregtisë në aplikacionin Libertex është zakonisht 10 njësi në monedhën tuaj (10 dollarë, 10 £, etj.). Me atë që u tha, CFD-të e aksioneve janë pak më të larta në 20 njësi. 

  Ka shumë në rrugën e treguesve teknikë, lajmeve financiare dhe sinjaleve tregtare në aplikacionin Libertex. Tregtarët janë në gjendje të shkarkojnë aplikacionin përmes Google Play për Android ose Apple App Store. Përndryshe, mund ta shkarkoni aplikacionin direkt nga faqja e internetit e Libertex.

  Aplikacioni zyrtar vlerësohet shumë nga përdoruesit, shumica e të cilëve e komplimentojnë aplikacionin për dizajnin e tij miqësor dhe funksionet e dobishme. Nga pëllëmba e dorës tuaj, ju mund të ekzekutoni urdhra, të fitoni qasje në kuotimet e drejtpërdrejta, të depozitoni / tërhiqni - dhe më shumë.

  Mjetet e tregtimit dhe edukimit

  Libertex shkëlqen kur bëhet fjalë për materialin edukativ. Si klient, ju do të keni qasje në uebinarë, një mori videosh të hollësishme edukative dhe lajmeve dhe sinjaleve financiare.

  Përveç përmbajtjes video, ka gati 30 mësime të ndryshme tregtare që rrethojnë pasuri të ndryshme - dhe mos harroni atë llogari demo falas duke përfshirë 50,000 dollarë demo.

  Levave të Libertex

  Leva maksimale e tregtimit për klientët me pakicë është 1:30. Kjo është leva e mbuluar në platformat më të rregulluara të ndërmjetësuesve. Kjo është për shkak të rregulloreve të letrave me vlerë të ESMA. Si pasojë, kjo është praktikë standarde në të gjithë Evropën.

  Nëse jeni një klient profesionist, ju mund të përdorni një mundësi të madhe 1: 600. Sidoqoftë, për t'u kualifikuar për këtë lloj llogarie, do t'ju duhet të ofroni pak histori tregtare dhe disa informacione financiare më të hollësishme.

  Depozitat dhe tërheqjet

  Ka shumë mënyra pagese të disponueshme në këtë faqe të ndërmjetësit, por do t'ju duhet të kontrolloni se çfarë disponon në varësi të vendit tuaj të banimit.

  Më poshtë ne kemi renditur të gjitha mënyrat e pagesës në dispozicion për depozitat dhe tërheqjet në MB. Kur të keni depozituar fonde në llogarinë tuaj, do t'ju jepet niveli i duhur i llogarisë.

  Shikoni më poshtë opsionet tuaja të pagesës.

  depozitat

  • Kartë krediti / debiti
  • Neteller
  • Skrill
  • Banka Wire

  Depozitat janë falas në Libertex dhe koha e përpunimit kur financimi i llogarisë suaj është i menjëhershëm. Sidoqoftë, nëse depozitoni përmes SEPA / tel bankar ndërkombëtar mund të duhen nga 3 deri në 5 ditë për të arritur në llogarinë tuaj. Kjo kohë e përpunimit padyshim që do të vonojë planet tuaja të tregtisë.

  tërheqjet

  Për sa i përket tarifave të tërheqjes, ka disa ndryshime në varësi të metodës së përdorur. Ju lutemi gjeni më poshtë një listë të metodave të pranueshme të tërheqjes, së bashku me tarifën (nëse ka) dhe kohën e përpunimit.

  • Kartë krediti - Tarifa 1 € - Brenda 1-5 ditëve
  • Neteller - Tarifa 1% - Brenda 24 orëve
  • Skrill - Tarifa zero - Brenda 24 orëve
  • SEPA / Transfertë bankare ndërkombëtare - 0.5% min 2 EUR, maksimumi 10 EUR - Brenda 3-5 ditëve

  Ekipi i Mbështetjes së Klientit

  Ekipi i mbështetjes së klientit Libertex janë në dispozicion nga e hëna në të premte - 8 e mëngjesit deri në 8 pasdite.

  Metodat e kontaktit në dispozicion të klientëve janë telefoni, posta elektronike, letra dhe një formë e kontaktit në platformë.

  Ekziston gjithashtu një seksion FAQ i cili ndan sektorët e ndihmës në fusha të tilla si "bankare", "transaksione tregtare" dhe "kushte tregtare".

  Llogaritë Libertex

  Interesante, Libertex ofron llogari të ndryshme të cilat bazohen në nivelin e statusit tuaj dhe gjendjen minimale të llogarisë. Me pak fjalë, kur depozitoni para të vërteta në llogarinë tuaj të tregtimit, mund të përdorni cilindo status të rreshtohet me bilancin tuaj.

  Siç mund ta shihni nga screengrab-i ynë më lart, zbritje të ndryshme komisioni janë në dispozicion në varësi të statusit tuaj dhe shumës së depozitës. Përveç 'niveleve' të lartpërmendura të llogarisë, klientët kanë qasje në një llogari demo falas e cila përfshin 50,000 $ në fonde demo letre. Kjo llogari demo është në dispozicion për të gjithë. 

  Ne mendojmë se llogaria demo e Libertex është e paçmueshme për tregtarët e rinj që nuk janë mjaft të gatshëm të rrezikojnë para të vërteta. Përveç investitorëve të rinj, llogaritë demo janë të shkëlqyera për investitorët me përvojë të cilët thjesht duan të provojnë një strategji të re para se të zhyten në tregun e drejtpërdrejtë.

  Si të hapni një llogari tregtare me Libertex

  Regjistrimi për një llogari me Libertex është shumë i thjeshtë. Por, për të filluar, ne kemi përgatitur një hulumtim me 3 hapa.

  Hapi 1: Regjistrohuni

  Hapi i parë për t'u regjistruar është të kaloni në faqen e internetit të Libertex. E vendosur në krye të faqes në të djathtë do të shihni 'hyrjen' - klikoni këtu dhe do të dërgoheni në një faqe të re.

  Aty ku shihni një kuti regjistrimi në të djathtë do t'ju duhet të zgjidhni "regjistrohuni" dhe futni adresën tuaj të postës elektronike dhe një fjalëkalim unik

  Hapi 2: Depozitoni në llogarinë tuaj Libertex

  Duke supozuar se keni konfiguruar me sukses llogarinë tuaj Libertex, e cila zgjat më pak se disa minuta - mund të vazhdoni dhe të financoni llogarinë tuaj duke përdorur një nga metodat e pranuara të depozitave të listuara më tej në këtë faqe.

  Tani mund të konfiguroni ndërfaqen tuaj Libertex për t'iu përshtatur stilit tuaj të tregtimit. Megjithëse platforma e tregtimit nuk është plotësisht e personalizueshme, ju jeni në gjendje të përdorni modele të ndryshme dhe të ndryshoni cilësimet tuaja të levave etj.

  Hapi 3: Filloni tregtimin

  Pasi të keni bërë një depozitë në llogarinë tuaj mund të filloni tregtimin! Simpleshtë e thjeshtë për të lundruar në faqen e internetit të Libertex, por ne ju rekomandojmë të filloni me një llogari demo ose një depozitë të vogël fillestare - të paktën ndërsa i gjeni këmbët tuaja në platformë.

  Për të përfunduar

  Në tërësi, Libertex ofron një larmi të mirë të aseteve të tregtueshme në platformën e saj dhe është një nga shumë pak ndërmjetës që ofron zero përhapje - e cila është muzikë për veshët e çdo tregtari!

  Për sa i përket përmbajtjes edukative, Libertex është i shkëlqyeshëm për fillestarët. Ka klientë në internet, azhurnime të lajmeve dhe gati 30 mësime të hollësishme tregtare - të shoqëruara me video të hollësishme. Platforma e tregtisë së brendshme të kompanisë funksionon mirë dhe gjithashtu mund të përdorni MT4 për të tregtuar me lehtësi.

  Libertex është rregulluar dhe licencuar plotësisht nga Komisioni i Letrave me Vlerë të Qipros (CySEC). Kjo do të thotë se faqja është e rregulluar në mënyrë rigoroze dhe duhet t'u përmbahet rregullave të përcaktuara nga organi në fjalë.

   

  Libertex - Platforma e Rregulluar e Forex dhe CFD e CySEC

  Vlerësimi ynë

  • Tregtoni CFD-të dhe Forex-in në bazë të përhapjes zero
  • Komisione super të ulta tregtare dhe pa tarifa të fshehura
  • Rregulluar nga CySEC
  • Tregtoni në internet ose përmes platformës MT4

   

  Fakte

  A më duhet një pasaportë për të hapur një llogari në Libertex?

  Ju do të keni nevojë për një ID fotografike por gjithashtu mund të përdorni një leje drejtimi nëse kjo është gjithçka që keni - sipas rregullave të KYC duhet të jetë një ID zyrtare që tregon fotografinë, emrin dhe datën e lindjes.

  A jam në gjendje të tregtoj kriptovaluta përmes Libertex?

  Po, ka një gamë të gjerë të monedhave të huaja në dispozicion për të tregtuar në këtë platformë - Litecoin, DASH, Bitcoin Cash dhe Ethereum për të përmendur disa.

  A është Libertex i pajtueshëm me softuerin MetaTrader4?

  Po. Ju mund të përdorni lehtë llogarinë tuaj Libertex përmes MT4, ose në aplikacion (Android ose iPhone), ose përmes faqes në internet. Ju gjithashtu mund të shkarkoni programin MT4 në pajisjen tuaj desktop dhe më pas të identifikoheni me kredencialet tuaja Libertex

  A ekziston një llogari demo e Libertex?

  Po. Çdo klient është i mirëpritur të regjistrohet për një llogari demo falas - kjo vjen me 50,000 dollarë në fonde demo dhe pasqyron kushtet e tregut të drejtpërdrejtë

  A është Libertex i disponueshëm për banorët e SHBA?

  Për fat të keq banorët e Sh.B.A nuk mund të bëjnë tregti përmes Libertex. Arsyeja për këtë është se Libertex rregullohet nga CySEC - jo Komisioni i Tregtimit të Ardhshme të Mallrave (CFTC) ose Komisioni i Shkëmbimeve të Letrave me Vlerë të SHBA (SEC).

  Me cilën levë mund të tregtoj në Libertex?

  Libertex u ofron klientëve me pakicë hua deri në 1:30, dhe klientëve profesionistë deri në 1: 600.

  A është Libertex një platformë e ligjshme tregtare?

  Po. Libertex rregullohet plotësisht nga CySEC. Kjo duhet t'ju japë qetësi që kompania dorëzon kontrolle të rregullta, praktikon kujdesin e duhur ndaj klientit dhe duhet t'i përmbahet rregullave të rrepta të vendosura nga organi.

  Autori: Samantha Forlow

  Samantha Forlow

  Samantha është një studiuese dhe shkrimtare me qendër në MB që specializohet në financat e të gjitha gjërave. Kjo përfshin gjithçka, nga kapitali tradicional dhe investimet e fondeve, në tregtinë e Forex dhe CFD. Samantha ka shkruar përmbajtje të bazuar në financa për disa vjet dhe ka një larmi botimesh në domenin në internet. Ç'është më e rëndësishmja, ajo është në gjendje të shpjegojë subjektet komplekse financiare në një mënyrë miqësore për fillestarët.