EUR / USD Shes-Off favorizuar!

EUR / USD Shes-Off favorizuar!

EUR / USD tregtohet pranë një zone të fortë rezistence, kështu që një shitje mund të shfaqet së shpejti. Veprimi i çmimit ka një gllabërim të shtypur bearish i cili shihet si një model përmbysjeje.

Siç e dini tashmë, USD ishte në një fazë korrigjuese kundrejt rivalëve të saj pasi USDX u tërhoq pak. Megjithëse, Indeksi i Dollarit Amerikan mban një perspektivë të fortë. Rritja e USDX mund të detyrojë EUR / USD të bjerë përsëri.

EUR / USD Analiza teknike H1

EUR / USD regjistroi një shpërthim të rremë me ndarje të madhe mbi 38.2% dhe një përfshirje bearish në javën R3 (1.1891). Të gjitha këto kanë sinjalizuar se demat janë të rraskapitur dhe se arinjtë mund të marrin kontrollin.

Ka gjetur rezistencë në vijën e mesme të sipërme (uml) dhe tani tregtohet nën vijën mesatare (ml). Rënia dhe stabilizimi poshtë niveleve të ulëta të menjëhershme mund të vlerësojë një shitje të re.

Përfundim!

EUR / USD gjeti rezistencë të fortë në javën R3 (1.1891) duke treguar lodhje. Ka shtypur gjithashtu një model të vogël Koka dhe Supet. Një ultësirë ​​e re mund të sjellë një vrull të fortë.

 

shënim: Learn2.Trade nuk është këshilltar financiar. Bëni kërkimin tuaj përpara se të investoni fondet tuaja në ndonjë aktiv financiar ose produkt ose ngjarje të paraqitur. Ne nuk jemi përgjegjës për rezultatet tuaja të investimit.

 • Komisioner
 • përfitimet
 • Depozita Min
 • Rezultat
 • Vizitoni ndërmjetësin
 • 20% bonus mirëseardhje deri në 10,000 $
 • Depozita minimale $ 100
 • Verifikoni llogarinë tuaj para se të kreditohet bonusi
$ 100 Depozita Min
9
 • Platforma e tregtimit të Cryptocurrency vlerësuar me çmime
 • 14 Cryptoassets në dispozicion për të investuar në
 • FCA & Cysec rregullohen
$ 200 Depozita Min
9.8

Produkte investimi shumë të paqëndrueshme të parregulluara. Asnjë mbrojtje e investitorëve të BE-së.

 • Mbi 100 produkte të ndryshme financiare
 • Investoni nga 10 dollarë
 • Tërheqja në të njëjtën ditë është e mundur
$ 100 Depozita Min
9.8
 • Cryptos të tregtisë së lartë si Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum plus më shumë
 • Komisione zero dhe asnjë tarifë bankare për transaksionet
 • Shërbim rreth orës me mbështetje në 14 gjuhë
$ 100 Depozita Min
8.5
 • Platforma e tregtimit të Cryptocurrency vlerësuar me çmime
 • 100 dollar depozitë minimale,
 • FCA & Cysec rregullohen
$ 100 Depozita Min
9.8
Ndani me tregtarët e tjerë!

Autori: Olimpiu Tuns

Olimpiu Tuns

Olimpiu Tuns u diplomua me një Master në Administrim Biznesi dhe është një Analist / Tregtar / Trainer i Tregut me përvojë me 10 vjet përvojë në tregjet financiare që ka ekspertizë në Forex, Commodities, Index, Cryptocurrency dhe Stoqet. Ai punoi si Analist i Tregut për tre kompani të mëdha brokerimi, si një tregtar i mjeteve dhe si një kontribues / krijues i përmbajtjes për portalet e lajmeve dhe platformat arsimore.